Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s vrtulníkem.
Odeslat odpověď

Re: Jaký vrtulník pro začátek

pon 14.11.2016 0:26

ujovko píše:Simulátor naozaj pomôže, aj keď reálne lietanie je naozaj niečo úplne iné.

Úplně jiné. Co to znamená?
Pokud je simulátor dobrý lze naladit tak, že co se týká fyziky, chová se prakticky stejně, jak reálný vrtulník.
Co je jiné, je psychika. V simu spadnu, vstanu a zkouším to znovu.
V reálu je člověk víc nervózní, ztuhnou prsty na páčkách, atd. A nejhorší je, že v simu už nějaké obraty člověk třeba dává automaticky, a v reálu se přistihne, že za letu najednou přemýšlí, kterou páčkou zatáhnout. To pak zavání pádem. Ale bez simu by to byl pád hned :D.

Re: Jaký vrtulník pro začátek

sob 29.07.2017 16:59

Ahojte, som úplný nováčik, ale neviem kde začať. Rozmýšľam nad blade 230, aj napriek safe programu a panic tlacitku som si niesom istý či je to vhodné pre nováčika. Chcel by som vás poprosiť o radu či si mam kúpiť napr. Blade 230 či ku tomu simulátor, alebo iba simulátor. Pripadne aký simulátor odporúčate.
Ďakujem

Re: Jaký vrtulník pro začátek

sob 29.07.2017 18:47

Ahoj,začni tím že si přečti ty příspěvky před tebou, je tam toho dost k tvému dotazu, o simulátorech je také samostatné vlákno.Dle mě začni simulátorem ale počítej s tím, že to co ti dá simulátor je tak slabých třicet procent skutečnosti, a za měsíc nebudeš létat tak jak vidíš ve videich,jakou helikoptéru?to ti nikdo přesně neřekne.Hlavně pátrej ve zdejších vláknech.

Re: Jaký vrtulník pro začátek

sob 29.07.2017 22:52

Určitě to chce hodně číst.Ujasnit si co vlastně chceš.Co od toho očekáváš.Když to vezmu podle sebe,tak je ůplně jedno s čím začneš.Na něčem ty základy pochopit musíš a pak po nějaké době se teprv uvidí kam budeš směřovat případně dál.Pokud o tom nevíš vůbec nic jako já před asi devíti lety,těžko budeš chápat rady zkušenějších.Další věc je,že každý může radit něco jiného a přesto všichni dobře.Nevíme totiž jak jsi na tom finančně,kolik času jsi ochotný tomu vyčlenit a tak dále.Ale opět pokud se ohlédnu na své začátky, ani já bych tehdy nedokázal odpovědět.Je to tak nějak otázka vývoje.

Pokud jsi přesvědčený,že chceš jít do heli kvůli akrobacii, tak bych jakýkoli blade vynechal a raději zvolil nějaký t-rex 450 z bazaru.I kdyby si ho měl rozbít na mraky,dáš za to polovinu ceny ale máš na čem vypozorovat jak vrtulník funguje a rozhodnout se jestli jít dál nebo skončit se ztrátou několika málo tisíc.RC heli v podstatě nejsou drahá záležitost ale až za nějaký čas.Až pochopíš základy a nakoupíš funkční model a vybavení.Pak se dá lítat s téměř nulovými náklady.Každý má tu cestu trochu jinou ale já jsem našel 90% odpovědí na vše zde na foru.Občas jsem i já dokázal poradit ostatním,takže to k něčemu snad bylo.Dnes jsem schopný kdykoli vzít jakýkoliv můj model a jít si zalítat to co mě baví,pokud je problém jsem schopný ho odstranit,seřídit.Stálo to dost času a peněz.Často zbytečných.To bohužel vidím až dnes.

simulátor samozřejmě pomůže.Nejlépe asi PHOENIX(pokud nechceš řešit žádné problémy) nebo třeba HELI-X6(zdarma-s určitým omezením,detaily lze najít zde na foru).Bez něj budou začátky dleší a finančně náročnější.

Re: Jaký vrtulník pro začátek

pát 01.09.2017 19:14

Chci začít s létáním a po dlouhém promítání tohoto fora jsem dospěl k následujícímu:
1.koupim starší vysílač, asi futabu t8fg
2.koupim simulátor phoenix
3.az nějak zvládnu simulátor, koupím starší trex450
4.protoze se mi líbí i letadla, a všichni píšou ze když se zvládne heli, tak potom letadlo je snadné, tak si koupím i nějakého vetrone

A dal se uvidí.
Jestli to chápu správně a vybral jsem správně náčiní, tak mi prosím dejte vědět...
díky ;-)

Re: Jaký vrtulník pro začátek

pát 01.09.2017 19:19

Jen doplním svůj předchozí příspěvek, ze ještě jsem koukal na vysílačky Spektrum, protože se mi líbilo, ze vrtulníčky blade jsou na dsmx. Na fasst není BNF nic k dispozici.
Zvolil jsem i přes to futabu.

Re: Jaký vrtulník pro začátek

pát 01.09.2017 19:30

Pokud to budeš myslet s heli i nadále trochu vážně, pak jsi rozhodně s tou Futabou udělal dobře.
I ostatní body, které jsi uvedl, jsou v pohodě.

Re: Jaký vrtulník pro začátek

čtv 30.11.2017 21:24

Kde si vzal přesvědčení že když zvládneš vrtulník,že letadlo Ti půjde jen tak levou zadní???

Re: Jaký vrtulník pro začátek

čtv 30.11.2017 22:12

.... a okrem toho, vetroň nie je "lietadlo", vetroň je vetroň.

Re: Jaký vrtulník pro začátek

pát 01.12.2017 9:22

po ctvrt roce ho to jeste urcite zajima :)

pomoc s výběrem RC vrtulnímu

stř 21.04.2021 16:18

ahoj, jsem úplný začátečník a nemůžu se rozhodnout,
jestli si mám pořídit model s jednou vrtulí nebo se dvěmi . tady se mi líbí dva vrtulníky, Raptor a Syma Phantom, ale nevím, s čím se bude létat snadněji a zábavněji, díky

Re: pomoc s výběrem RC vrtulnímu

stř 21.04.2021 16:48

Odkud si? Nejlepší je zajet za nějakým vrtulníkářem v okolí a podívat se na všechno osobně. Z odkazu co posíláš - tohle nejsou modely ale hračky, na létání doma kolem televize to asi stačit bude, ale nějakou parádu s tím neuděláš...

Re: pomoc s výběrem RC vrtulnímu

stř 21.04.2021 17:54

... taky záleží na rozpočtu a očekávání, případně jestli to je "chci se RC věnovat" nebo "chci zkusit jestli mě to bude bavit".
Zkusil jsi simulátor? Když se odmyslí stres z toho, že model rozbiju a horší orientaci v prostoru, tak simulátor simuluje ty RC vrtulníky vceku věrně, alespoň co se PhoenixRC nebo AccuRC 2, které mám vyzkoušené.

Re: pomoc s výběrem RC vrtulnímu

stř 21.04.2021 18:02

marek166 píše:ahoj, jsem úplný začátečník a nemůžu se rozhodnout,
jestli si mám pořídit model s jednou vrtulí nebo se dvěmi . tady se mi líbí dva vrtulníky, Raptor a Syma Phantom, ale nevím, s čím se bude létat snadněji a zábavněji, díky


Ono je to jinak. Koaxiál (dvě vrtule) létá snadněji, Jednorotorák zábavněji...

Re: pomoc s výběrem RC vrtulnímu

čtv 22.04.2021 19:27

To uz bych ti doporucil spis neco takoveho... Mam doma jeden Profipack, kterej si hyckam, ale mozna bych ho pustil... Colibri V4.5, 4 kanal. Pred x lety to byla moje vstupenka do RC.
Přílohy
FCA72C82-F8D5-42FC-9636-FB54146AA5AF.jpeg
Odeslat odpověď