Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pát 15.05.2015 14:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
doerm píše:
jinak prozradí mi někdo laicky rozdíl mezi těmi FBL ? Narazil jsem třeba na VBar, Microbeast, Spirit, 3GX, ale docela mě zaujala bavarian Demon3SX - znáte ji někdo ? Je teda pekelně dráhá(10k+) , ale má cosi jako záchranu. Koukal jsem na videa a něco o tom početl a vypadá to zajímavě. Při aktivování vrtulník začne okamžitě stoupat od země, což může být v krizovkách docela ok pokud to opravdu funguje - nemá s tím někdo nějakou zkušenost ? Nebo s něčím podobným ?
Dík


Litam Bavariana a musim rict ze je to dobre bezpadlo. Mam i Tarot ZYX a Align 3G ale ten Align je nepouzitelny. Spirit ma taky zachranu a lidi si jej moc chvali a je za polovicni cenu nez bavarian. Nicmene ja zachranu nemam a moje posledni dva pady by mi zachrana stejne vrtulnik nezachranila. Prvni pad byl na ruce nizko nad zemi a stisknout zachranu bych fakt nestihl a druhy ze spalovacim raptorem mi prasklo ocko na gripu a tam by zachrana taky nepomohla. Je to na zvazeni zda ji clovek potrebuje.
Pokud chces poradit tak se stav do Konetop na letiste. Jsou tam super lidi a nemas to tak daleko. Ja mam ted svoje heliny v totalnim rozkladu a nejak nezbyvaji penize na opravu protoze potrebuji do obou helin serva. Na jedne odesli pri padu a na druhe byly pomale a meli jiz vule tak jsem je narval do auticka. Ted setrim na serva a potom to dam dokupy a budu zase litat.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pát 15.05.2015 16:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.5.2015
Příspěvky: 7
Bozha píše:
@ doerm: jestli máš rozpočet jaký máš, tak opravdu nějakou 500 a výše. Ale ze všeho nejlíp uděláš, když se napíšeš tady: http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=102&t=65179 , dotazy co máš by vydaly na hodně psaní, myslím že schůdnější bude omrknout to naživo a nasát nějaké vědomosti interaktivně. Nablízku rozhodně někdo bude.

A jak píše zdzd, tak pět minut lítání ti na nějakou dobu bude opravdu stačit, je to celá věčnost :D


Taky bych to viděl na 500+, už jen kvuli tomu, že tam vše nebude už tak titěrné. Já se plánuji vydat na letiště do jihlavy, kde to všechno zkusim s místníma modelářema nějak probrat (ne že bych je znal nějak osobně, ale chodíval jsem tam s tátou na letadla a taky jsem tam skákal s padákem, takže to není až tak velká neznámá), ale chci si radši udělat aspoň rámcovou představu předem :wink: . Samozřejmě když se najde někdo zdejší, kdo by měl nato nervy a chuť mi nějak poradit, tak to bude fajn (jsem mladej a v tomhle oboru dost nevzdělanej :lol: )

Ohledně toho letového času - řeším to proto, že mi děsně vadí u mých modelů celý ten proces pradlouhého nabíjení a přípravy všech baterií a nakonec si zajezdím 20 min až půl hoďky :D proto právě taky zvažuju nějakou opravdu výkonnou nabíječku, abych to nenabíjel věčnost. Nejlépe aby to vzalo aspoň dve sady zároveň a nabíjelo to aspoň 2C nejlépe víc. Často mě to nabíjení odradí. Když si baterky nenabiju předem a celé to nenaplánuju. (Vidim to tak na 4 sady baterek, abych něco potrénoval, když už vylezu :D )

Jinak třeba tohle se mi opravdu líbí, jen ta cena nevím zda je dobrá či ne...ani v těch servech či motorech se nevyznám, zda to je kvalita či ne...
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/636996/vytisknout/
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/636922/vytisknout/
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/633584/vytisknout/
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/635928/vytisknout/
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/635351/vytisknout/
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/634167/vytisknout/

nebo tady komplet dost věcí:
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/635089/vytisknout/

A koukal jsem, že se dají sehnat i 700 okolo 10k. Ale na ty bych se měl asi vykašlat, že.
viz zde:
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/637459/vytisknout/

Jinak ta FBL od spiritu se mi jeví jako dobrý nápad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pát 15.05.2015 16:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.5.2015
Příspěvky: 7
hates píše:

Litam Bavariana a musim rict ze je to dobre bezpadlo. Mam i Tarot ZYX a Align 3G ale ten Align je nepouzitelny. Spirit ma taky zachranu a lidi si jej moc chvali a je za polovicni cenu nez bavarian. Nicmene ja zachranu nemam a moje posledni dva pady by mi zachrana stejne vrtulnik nezachranila. Prvni pad byl na ruce nizko nad zemi a stisknout zachranu bych fakt nestihl a druhy ze spalovacim raptorem mi prasklo ocko na gripu a tam by zachrana taky nepomohla. Je to na zvazeni zda ji clovek potrebuje.
Pokud chces poradit tak se stav do Konetop na letiste. Jsou tam super lidi a nemas to tak daleko. Ja mam ted svoje heliny v totalnim rozkladu a nejak nezbyvaji penize na opravu protoze potrebuji do obou helin serva. Na jedne odesli pri padu a na druhe byly pomale a meli jiz vule tak jsem je narval do auticka. Ted setrim na serva a potom to dam dokupy a budu zase litat.


Dík za info a to, že má spirit taky záchranu jsem nevěděl. Ten se mi totiž celkem zalíbil. Já si myslim, že pro mě jako nováčka to může být velice užitečná věcička.
Jinak o bavarianu mluvim jen z toho důvodu, že bych ho kdyžtak koupil rovnou s heli, takže by to nebyla taková raketa, ale stejně, zbytečný peníze na rozhazování nemám, když seženu něco obdobného za menší peníz, tak to bude paráda :D
Co je na tom 3GX špatného ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pát 15.05.2015 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
doerm: Pokud nejsi limitovaný financemi, tak jdi na začátek klidně do velikosti 500. Já začal raději 450 (loni v září), přestože jsem měl už koupenou 500. Před šestikanálama jsem asi rok a půl lítal s koptérama a vyzkoušel si simulátor, takže od první baterky jsem ani nemusel trénovat vis a rovnou poletoval. Padat jsem začal až když jsem si dovolil víc a začal dělat kraviny. S každou velikostí heli RAPIDNĚ stoupají náklady na provoz, opravy a ceny dílů a baterek. Podle mě je v začátku ideální kombinace 450 a 500, co se týká využití baterek, protože ve 450 lítám 3S 2,2 Ah a ty se daly 2ks sériově zapojit a lítat v 500 (prodal jsem). Já začal kamenitou cestou v podobě klonu T-rexe - HK a sem tam se s tím trápím a vidím rozdíl (u kamaráda). Ale na druhou stranu mně netrápí pád - pokud nezařve baterka, tak se vejdu s cenou dílů tak do 3 - 4 stovek. Pokud bych spadnul se 700, tak už to může být 10 a víc tisíc, nehledě na cenu 1 sady skoro 3 tisíce.
Jak jsem psal, 450 velikost se trochu neposeda, pokud máš prachy, začni klidně 500, ale budeš z toho mít respekt, už i roztočená 450 může pěkně ublížit.
P.S.: pokud máš možnost, poptej se nějakého helináře. Dozvíš se dost věcí (i tady) a hlavně uvidíš to naživo. Co se týká pádlo bezpádlo, dá se začít samozřejmě s bezpádlem, otázkou je, jestli si to v případě nutnosti sám nastavíš. Pádlovka je trošku mechanicky složitější, ale vždy (i špatně nastavená) nějak poletí. Špatně nastavené bezpádlo může být nelítatelné. U pádla Ti do řízení "kecá" jen gyro, u bezpádla jsi na elektronice závislý komplet...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: stř 01.07.2015 18:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 15.9.2013
Příspěvky: 75
Chtěl jsem začít heliny před rokem a půl. Mám doma Dominatora složeného tak z poloviny. S kompletací jsem přestal, když jsem zjistil, že mi to na simu nejde a ani mne to nebaví.

Chtěl bych teď začít naživo, ale Dominatora je mi líto. Není nějaký vrtulníček Bind n fly tak za 2000, který má ale vlastnosti skutečného vrtulníku a pádem do trávy se nepoškodí? (abych pak bez problému přešel na trexe). Řídil bych to Taranisem s Orange modulem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: stř 01.07.2015 18:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Mrkni se po bazarech na nějakého Blade MCPX2/MCPXBL atd... MCPX2/BL je celkem odolný šestikanál. Nebo Blade130X. Jsou to všechno DSM2/DSMX vrtulníky, takže by tvůj Taranis s Orange modulem měl fungovat.
Ale bohužel ti musím doporučit simulátor. Je potřeba pořádně trénovat, postupně to co ti půjde na simulátoru pomalu přenášet do praxe.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: stř 01.07.2015 21:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Pro Cosmo:
Ne, řešení tvého zadání neexistuje. Vždy nějaká z podmínek nebude splnitelná současně s ostatními.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2015 7:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 8.10.2014
Příspěvky: 108
Bydliště: Javorník okr. Jeseník
taky mě to na simu nebavilo, moc jsem tam nenalítal asi jen 1,5 hod ted lítám venku, ale doporučuji si dát na simu pádlového protose třídu 500 550 teď nevím, je to heli co tam furt někam cestuje a je neposedná a dala mi hodně, takže teď v reálu celkem i visím a už i kvedlám s plynem pořád

a taky jak máš nastaveno rádio... to ti taky může dělat problémy jestli tam máš něco špatně nebo jiné hodnoty

_________________
Spektrum DX9
T-rex450sport/Protos500/Bixler2/EXTRA330SC VA-MODELS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: čtv 16.07.2015 23:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.12.2014
Příspěvky: 14
Bydliště: Jaroměř (kousek)
Zdravím, chtěl bych si koupit nějaký 6-kanálový vrtulník. Nový asi nemá zatím cenu, tak koukám po bazarové 450 a buď nové vysílačce Futaba 8J nebo bazarovou Futaba 8FG, myslím, že by mě "stačila" 8J. Ohledně vrtulníku se mě líbí MINITITAN, popř. T-REX
Koukal jsem na inzeráty:
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/minititan-e325/648208/
nebo
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Prodam-Align-T-Rex-450-Pro-V2-3GX/645148/

Jestli to jde takto říct.....,jaký se Vám zdá lepší volba, popř. nějaký jiný..................
Ohledně dostupnosti ND a dané výbavě?

Díky za názory.


ps: simulátor už mám.....

_________________
MiniProtos, Futaba 8J, Phoenix 5, DJI Phantom 2 Vision+ F320


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pát 17.07.2015 6:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 8.10.2014
Příspěvky: 108
Bydliště: Javorník okr. Jeseník
mě se zdá ten rex v lepším stavu jak ten titan, ale nevím taky jsem začátečník... no nevím co ostatní na futabu, ale když jsem si kupoval nové rádio tak jsem šel do spektra DX9, ty futaby do 15ti tis měli stejný heli program jako DX6i... jinak ty nové nové DX9, DX7 či DX6 mají asi nej ted heli program v cenové realci do 15ti tis... ještě graupnet mz24, ale kámoš ho má a ulomili se mu po roce už 2 přepínače...

_________________
Spektrum DX9
T-rex450sport/Protos500/Bixler2/EXTRA330SC VA-MODELS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pát 17.07.2015 7:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
kety4ever píše:
no nevím co ostatní na futabu, ale když jsem si kupoval nové rádio tak jsem šel do spektra DX9, ty futaby do 15ti tis měli stejný heli program jako DX6i...


Ostatní na to to, že jsi se hodně špatně díval...

http://vitocz.net/rc/rc_vysilace.htm

BTW: Spektrum má podle mých pozorování také nejméně spolehlivý přenos.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pát 17.07.2015 8:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 8.10.2014
Příspěvky: 108
Bydliště: Javorník okr. Jeseník
v seznamu nejsou ty nové rádia od spektra

_________________
Spektrum DX9
T-rex450sport/Protos500/Bixler2/EXTRA330SC VA-MODELS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pát 17.07.2015 8:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.12.2014
Příspěvky: 14
Bydliště: Jaroměř (kousek)
Nemyslel jsem přímo tyto inzeráty, spíš výrobce a typ vrtulníku. Ohledně ještě Protose 500, ten se mi taky líbí, náklady na ND zase nejsou o tolik větší až na listy.

_________________
MiniProtos, Futaba 8J, Phoenix 5, DJI Phantom 2 Vision+ F320


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pát 17.07.2015 8:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
kety4ever píše:
v seznamu nejsou ty nové rádia od spektra


Nejsou, ale ta DX6i tam je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pát 17.07.2015 8:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 8.10.2014
Příspěvky: 108
Bydliště: Javorník okr. Jeseník
no ale ta je stará a oproti novým má jiný heli program

_________________
Spektrum DX9
T-rex450sport/Protos500/Bixler2/EXTRA330SC VA-MODELS


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 32  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz