Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2011 4:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2011
Příspěvky: 8
Bydliště: Plzeň
Zdravím.

Jsem úplný začátečník. Chtěl bych se naučit dobrým základům a pak se RC létání věnovat dále. Pro začátek bych chtěl do jednorotorového modelu na kterém bych půl rok - rok trénoval let investovat cca 4000 kč. Samozřejmě nechci koax. :)

Po přečtení několika vláken jsem se nadchl pro 4ch vrtulník Honey Bee v2 od Esky. Jenže jak jsem zjistil, tak ten už není dostupný a 6ch Honey Bee King 3 už je na mě trochu moc. Mohli by jste mi tedy prosím poradit nějakou alternativu, která by v současné době odpovídala Honey Bee v2 (levné náhradní díly, ovladatelnost atd.)? Děkuji.


Naposledy upravil DiR3cT dne pon 16.05.2011 6:02, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2011 5:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2008
Příspěvky: 293
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 0
Tady si vše nastuduj - sekce "vrtulníky"

http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... ic&t=33983


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2011 6:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2009
Příspěvky: 817
Obrázky: 0
4000tis a půlrok - rok trénoval? :D

Ty si mě teda pobavil... všechno špatně


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2011 7:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj, vláken na toto téma je tady plno a myslím, že v cenové relaci, kterou chceš zatím investovat se vejdeš tak do simulátoru a ještě ti něco zůstane do začátku šetření. Podle toho co tady píšou ti co to umí, ti vyjde že nejlépe skočit rovnou do šesti kanálu. Já ho taky plánuji, ale zatím mám dilema jestli BLADE 400 nebo KDS 450


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2011 8:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.12.2009
Příspěvky: 204
Bydliště: Toronto, Ontario, Canada
Ahoj, je to jednoduchý, buď do toho investuješ kolem 10 tisíc = T rex 450 , nebo do 4 tisíc se vejdeš s HK 450, který se musí víc seřizovat, ale mnoho lidí ho tady lítá, takže to lze. Nicméně na začátek budeš určitě potřebovat náhradní díly a ty taky něco stojí to je potřeba si uvědomit. Nakonec pokud chceš létat s modely vrtulníků tak 4CH ti nic nedají, sice to vypadá jako vrtulník, ale ovládá se to jinak než 6CH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2011 8:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2007
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha, Kunratice
Angusss píše:
4000tis a půlrok - rok trénoval? :D

Ty si mě teda pobavil... všechno špatně


Ty si teda pobavil mě. Jak je to dlouho co si se tady rozlpýval nad HKčkem za 3 litry?. :)

K věci:
Hned v prvním vlakně této sekce je vše již napsáno. :)

_________________
T-Rex500HK-Rex 250T-Rex 600Minititan 325SERaptor 30V2DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2011 9:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
8-10k do zakladu nebo nic. A pak mit zalohu na nahradni dily. Tazatel by si mel uvedomit, ze pilotovat vrtulnik je jedna z nejtezsich modelarskch disciplin. To same sestelovat hlavu. Ne ze by ta hlava nesla nastavit, naopak, je to vcelku jednoduche. Ale nez se to clovek nauci, chvili to trva. K tomu samozrejme stelovani ocasu atd atd atd.

1. Proste bez penez do tyhle kategorie nelez. Kazda rana boli.
2. Studuj, je tu toho mnoho.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19.05.2011 19:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.10.2010
Příspěvky: 491
scarabeus píše:
8-10k do zakladu nebo nic. A pak mit zalohu na nahradni dily. Tazatel by si mel uvedomit, ze pilotovat vrtulnik je jedna z nejtezsich modelarskch disciplin. To same sestelovat hlavu. Ne ze by ta hlava nesla nastavit, naopak, je to vcelku jednoduche. Ale nez se to clovek nauci, chvili to trva. K tomu samozrejme stelovani ocasu atd atd atd.

1. Proste bez penez do tyhle kategorie nelez. Kazda rana boli.
2. Studuj, je tu toho mnoho.


Doplnil by som, že človek musí byť pripravený na to, že keď
ráno bude orba, dá liter do opravy a ide lietať večer a ďalšia
orba, ďalší liter do opravy. Má to zmysel iba keď človek lieta každý
deň, za 4k by som detto doporučoval simulátor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19.05.2011 20:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
Citace:
Má to zmysel iba keď človek lieta každý
deň, ...


Kristepane a proč? Pro mě to má smysl i když lítám jenom příležitostně a nic na tom nezmění názor nějakého "helifanatika". :lol: Jde přece hlavně o zábavu a každý si může stanovit finanční či časový limit, který je ochoten té zábavě věnovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19.05.2011 23:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Mno, já jsem s RC začínal na šestikanálu s vrtulníkem Eagle 50. Prakticky je to to samé jako Walkera 22E. Existují i další analogické stroje. Potom, co jsem ho rozbil mi bylo doporučeno zkusit letadla. Počáteční investice byla asi 8tis. Ale lze to pořídit i levněji.
Mohu říct jen to, že to byl dobrý tah. Než se trápit s vrtulníkem, radši se skočím vyblbnout s letadlem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2013 14:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2011
Příspěvky: 2
Ticcino píše:
Mno, já jsem s RC začínal na šestikanálu s vrtulníkem Eagle 50. Prakticky je to to samé jako Walkera 22E. Existují i další analogické stroje. Potom, co jsem ho rozbil mi bylo doporučeno zkusit letadla. Počáteční investice byla asi 8tis. Ale lze to pořídit i levněji.
Mohu říct jen to, že to byl dobrý tah. Než se trápit s vrtulníkem, radši se skočím vyblbnout s letadlem.

Musím ti dát za pravdu, i když je ten příspěvek staršího data. Tak já to mám to samý. Mám doma dva HK-450 s kterýmy dokážu viset na zahradě. Na létání jsem si netroufl. Akorát s malým Blade 120 který snese nějakou tu ránu bez větších následků. Tak jsem koupil Easystar II a s tím si aspoň zalítám. Na vše je víc času, tak jsem se s ním docela solidně naučil létat. Myslím že zůstanu u letadel. To co jsem dal do dílů na vrtulníky za rok, to nedám do letadel za dva. A ve vzduchu jsem podstatně déle. Hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2013 16:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2008
Příspěvky: 146
V dnešní době nejlevněší postup, kterej se mi osvědčil a funguje:
1/ Koupě rozumnýho 6ch radia s heli programem (koupil jsem jetý DX6i za 2500,-)
2/ Pořízení simulátoru (taky jsem šáhl po bazarovim phoenixu 1200,-)
3/ Tréning na simu a studování nastavení atd. - než jsem se naučil viset tak jsem uměl postup nastavení na zpaměť
4/ Když mám bod 3 poctivě za sebou - umím viset a lítat 8mičky - výběr a koupě modelu, nabíječky atd. - zase jsem šáhl po použitym zboží a koupi MiniTitan E325 - podle mě novej model nemá pro začátečníka smysl, rozhodně ne sestavenej - sestavením stavebnice nebo dáním do kupy šrotu se toho člověk hodně naučí a pří první bouračce rovnou ví co a jak. Kdežto když se pořídí nová sestavená věc, která se mnohdy musí stejně doladit a většinou se nedožije ve stavu nový věci konce prvního letu - když si s tim člověk dá tu práci, má k tomu větší respekt a rozmlátí to až během třeba 20cátýho letu jako já.
5/ teď se dá začít viset s reálnym modelem a pomalu začít lítat - během toho pořád drtit simulátor - je to prakticky zadarmo a letový hodiny naskakujou jak houby po dešti, navíc se sim prakticky nedá zničit, takže se dá vždy prodat, to samý radio, ale dobitou HB nebo podobnej sráč už neprodáš - kámoš se snaží už půl roku prodat Blada CP2 a nikdo to nechce.

Tohle je podle mě cesta jak finančně nevykrvácet a zároveň si časem zalítat. Když se to pořizuje takto postupně tak člověk zjistí, že za půl roku má slušný nebo aspoň použitelný vybavení za cca 12k a ani neví kde to vzal, když koupíš HB nebo něco podobnýho a vydržíš u toho, za půl roku budeš mít dobitej nebo několikrát přestavěnej model, kterýho se stejně nezbavíš a budeš stát před rozhodnutim, jestli se nato vyprdnout - zjistíš, že v dílech už si zaplatil částku, za kterou jsi mohl mít slušnou 450tku, nebo začít s bodem 1/ - simulátor sice už pravděpodobně nebude nutnej, ale to ti vyhozený prachy nenahradí a stejně je dobrý ho mít a používat :D

_________________
DX6i, MiniTitan E360, MiniTitan E325, FreeSpirit přestavěnej na Spektrum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2013 16:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2009
Příspěvky: 888
Bydliště:
Obrázky: 0
pas píše:
Ticcino píše:
Mno, já jsem s RC začínal na šestikanálu s vrtulníkem Eagle 50. Prakticky je to to samé jako Walkera 22E. Existují i další analogické stroje. Potom, co jsem ho rozbil mi bylo doporučeno zkusit letadla. Počáteční investice byla asi 8tis. Ale lze to pořídit i levněji.
Mohu říct jen to, že to byl dobrý tah. Než se trápit s vrtulníkem, radši se skočím vyblbnout s letadlem.

Musím ti dát za pravdu, i když je ten příspěvek staršího data. Tak já to mám to samý. Mám doma dva HK-450 s kterýmy dokážu viset na zahradě. Na létání jsem si netroufl. Akorát s malým Blade 120 který snese nějakou tu ránu bez větších následků. Tak jsem koupil Easystar II a s tím si aspoň zalítám. Na vše je víc času, tak jsem se s ním docela solidně naučil létat. Myslím že zůstanu u letadel. To co jsem dal do dílů na vrtulníky za rok, to nedám do letadel za dva. A ve vzduchu jsem podstatně déle. Hezký den.

Já jsem ten samý případ.

_________________
Loop VA Models ; Spacewalker II SIG 1/4 ve výstavbě


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2013 11:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
1) vytahovat 2 roky stary tema do rekneme uplne jine doby s jinyma moznostma (ano 2 roky jsou dost dlouho na to, aby se veci zmenily) je trosku neobjektivni...
2) rozboru co a jak s vrtulnikem do zacatku, co koupit, cim to ovladat atd je tu halda...
3) zacatecnik si stejne obvykle najde cestu nejlevnejsi,aby si nabil hubu, pak se strasne divi a da zapravdu drive napsanemu....
4) vrtulniky nejsou pro kazdeho... Kdo se boji ze to rozbije a nebude to mit cim zaplatit, at s tim radeji nezacina... EPP letadla jsou taky cesta...
5) je to nebezpecny konicek... Kdo se zase neboji vubec a je takovej frajer, ze na detskym hristi mezi barakama roztoci 450+ vrtulnik, mel by dostat pres drzku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: WLTOYS v911 alebo Double Horse 9116
PříspěvekNapsal: čtv 18.04.2013 11:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.4.2013
Příspěvky: 1
Zdravím letci,

kolega ma nejako zatiahol do lietania a uvažujem o niečom aj ja.
Rád by som na začiatok niečo menšie, prevažne indoor, ale občasné výlety do prírody padajú do úvahy.

Najprv som mal v pláne MJX F47, ale tu na stránke som našiel odporúčanie, že lepší je WLtoys v911.
Takže som hľadal, kde sa dá obejdnať a na jednej stránke som ho už aj mal vložený v košíku, keď mi padol do oka Double Horse 9116, drahší len o 7 €.

Predpokladám, že väčšina Vašich odpovedí bude obsahovať rady, že si mám najprv vyjasniť, na čo ho chcem a kde ho chcem používať...
Ale skôr potrebujem vedieť, ako je to s ovládaním, stabilitou, spoľahlivosťou, atď...

Fakt zatiaľ neviem, len začínam, tak prosím o trpezlivosť.
Ďakujem za každú radu a názor!
ViCo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz