Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2013 13:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Nezbyva nez zopakovat co uz bylo psano. Pokud chces poradit s vrtulnikem, vybirej mezi vrtulnikama, pokud chces hracku pro deti, radu zdejsich nepotrebujes ;) Si to preci precti. Super pro zacatecnika, no problem, ideal size, entry level, super uber, good choice, cheap atd.....

S deseti litrma v kapse lambo nekoupis. Takze se holt budes muset spokojit s nejakou hodne prokvetlou ojetinou z bazaru. Je to auto ? Ano je, ale jak moc s nim budes spokojenej, to uz je vec nazoru. Nekomu staci ze to jede, nekdo by radeji, aby to melo i klimatizaci, nekdo by rad, aby mu toproslo technickou, nekdo by ojety auto nekoupil, nekdo radeji na spotrebu, jinej spise na rychlost a nekdo by rad na okruh a zavodil.

Bohuzel nexistuje ta posledni varianta za ty prvni penize a cena je vserikajici. Kdyz neco stoji 2000, pak od toho nemuzes cekat, ze to bude na okruh. Pokud s tim chces jednou za mesic do tesca na nakup, pak ti to postaci....


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2013 18:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
H.P.Baxxter píše:
Co řikáte na
http://www.helipal.com/nine-eagles-solo ... ition.html

Je to dobrej model?Nebo mi doporučte něco podobneho,nějákej slušnej čtyřkanál ;)

Lepší čtyřkanál je takovej, co má stabilizátor vůči rotoru v úhlu 90° s pádlama, rotor cca 520 mm, střídavej motor, vzadu motor s vrtulkou přímo na hřídeli bez převodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2013 21:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2010
Příspěvky: 55
Dobre a jakou znacku mi doporucite?Priplatim si klidne,ale zase jeste nechci spicku,prece jen zacinam,mel jsem jen 3kanal,tak abych to ukociroval a neplatil jen dily:)Chtel jsem walkeru,ale hodnoceni tu moc dobre nema.Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2013 18:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 476
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
H.P.Baxxter píše:
Dobre a jakou znacku mi doporucite?Priplatim si klidne,ale zase jeste nechci spicku,prece jen zacinam,mel jsem jen 3kanal,tak abych to ukociroval a neplatil jen dily:)Chtel jsem walkeru,ale hodnoceni tu moc dobre nema.Diky

Ahoj, proč se zapomíná na Ricco? Český výrobce, rozumná velikost, ceny ND a rychlost dodání, jen pro začátek pomoc od dobrého kámoše, 6ch je o něčem jiném. Dobře se ovládá a nechá se sehnat za dobrou cenu - třeba: http://inzerce.modelbazar.cz/show.php?ftxt=Ricco. hosa :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2013 20:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
Ricco pro úplný začátek,to asi nee :roll: aby jebal z bazarovou helinou za 5 litrů a solil majlant za díly,to je blbost.To radši nějaký přestabilizovaný 4 kanál,např.Free Spirit s kterým se pobaví bez výrazných nákladů na opravy;pokud ale má vyšší cíle,pak by měl uvažovat o simulátoru,který sice něco naučí,je však bohužel nezáživný :cry: (teda aspoň pro mě)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2013 20:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2008
Příspěvky: 146
FreeSpirit neni špatnej, dost jsem se na něm naučil, ale díly na něj taky nejsou zadarmo a ze začátku jsou potřeba jako u každýho stroje, taky zbůsob řízení je díky stabilizaci trochu jinej a při přechodu na 6ch to chce stějně poměrně masivní tréning na simulátoru, kterej mě osobně celkem baví

_________________
DX6i, MiniTitan E360, MiniTitan E325, FreeSpirit přestavěnej na Spektrum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2013 11:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 3
Bydliště: Šternberk (Olomouc)
Ahojte, jsem tu nový a chtěl bych taktéž jednu radu. Nejsem úplně začátečník, i když se za něj považuju. Zatím lítám s Esky Lama V3 a chtěl bych přejít na něco "dospělejšího". Kamarád si koupil Wolf 450 a když jsem si to půjčil, byl jsem tím naprosto unešen, tak zvažuji taktéž koupi něčeho takového. Bohužel jsem student a tak si nemůžu dovolit nový vrtulník třeba za 10 000+, takže se dívám na něco lítaného z bazaru. Díval jsem se, že lítané už to není tak drahé, takže co říkáte třeba na Griffin 450? http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Gr ... 50/501384/ Nebo Wolf 450? http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Wo ... em/504479/ Nebo mám ještě možnost koupit tohle za 2900,- http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Ho ... II/502718/ Co vy na to? Nemám v plánu létat každý den několik hodin a bůh ví, jestli každý den. Jsem vysokoškolák, takže hledá spíš něco na zabití nudy. Pravděpodobně by mi stačil třeba MJX F-45, ale když jsem se díval kolik stojí upgrade na stříďák, tak to vyjde tak jako tak na ty 3 tisíce a to s tím, že je to hračka a pak to třeba ani neprodám, takže se spíše dívam po něčem "lepším", co mám v budoucnu šanci i prodat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2013 12:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
FiFa_cze píše:
....Zatím lítám s Esky Lama V3 a chtěl bych přejít na něco "dospělejšího"....
... takže se spíše dívam po něčem "lepším", co mám v budoucnu šanci i prodat...

Čti o osudech těch, co již stáli na stejné čáře.
Je jich tu dost.

Z uvedených tří vrtulníků ti tu nedoporučí ani jeden.
A s finančním rozpočtem, který máš, nemá význam se o to vůbec zajímat.

Jen by mě zajímalo, jak a čím že ti unesl ten Wolf 450...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2013 13:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 3
Bydliště: Šternberk (Olomouc)
Díky za radu :wink: Wolf mě nadchl tím, že už to není až taková hračka a dá se s tím létat i venku oproti té lamě. Je mi jasné, že podle některých tady si musím koupit alespoň T-rexe 500, aby to vůbec za něco stálo, ale co jsem tak pročítal fórum, tak jsou tu i tací, co létají s těmi, co jsem je uvedl jako své adepty, tak spíše čekám rady od nich :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2013 13:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
FiFa_cze píše:
...Wolf mě nadchl tím, že už to není až taková hračka a dá se s tím létat i venku oproti té lamě....

Takže jsi nějak i pilotoval, tzn. jsi odstartoval a bez poškození opět přistál?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2013 13:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 3
Bydliště: Šternberk (Olomouc)
Ano, zvládl jsem se udržet ve visu a proběhly menší pokusy o let dopředu a zase zpátky. Přistání taktéž relativně dobré, ale samozřejmě vše probíhalo s cvičným křížem. Mám něco málo nalítáno i na simulátoru...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2013 15:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Wolf a i Griffin tě nadchnou, když nic lepšího neznáš. Další naprosto nutnou podmínkou nadšení je, že to máš půjčené od kamaráda. :lol: Až to budeš vlastnit, nadšení se vytratí velice rychle. To mi můžeš věřit. Vyprdni se na vrtulníky, za prostředky co máš k dispozici , si užiješ jedině trápení a nakonec (a bude to dříve než se Ti bude líbit ) pouze znechucení a zklamání. Anebo si kup nějakou hračku ( užiješ si to víc) a až se rozbije, tak to zahodíš .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2013 19:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Troll má pravdu. Navíc všechny tři co jsis vyhlídnul jsou šmejdy, které koupí leda neznalý člověk v pozici jako jsi teď ty. Takže si promítni šanci je dál prodat, připočti tisíce co do nich nacpeš při provozu a vyjde ti, že i prochlastat ty prachy by bylo lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Podivný začátek taky začátek
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2013 18:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.8.2013
Příspěvky: 3
Zdravím Vás všechny!

Následující topic bude možná pro některé dosti kuriózní. Jsem v oblasti RC Heli naprostý laik, nevím nic (když nepočítám pár řádků, co sem si pročetl a tak), nikdy sem žádnou neměl, sice sem to chtěl vždycky zkusit ale nikdy nijak extrémně, abych si ji pořídil nebo si jí přál „od Ježíšká”.

Nedávno jsme s kamarádkou vymysleli takovej plán (je to moje sousedka). Pořídit si helikoptéru na dálkové ovládání a posílat si psaníčka a dárečky! (Totální kravina, já vím, my víme, ale nuda je zlo :D) Samozřejmě jsme to oba brali ze srandy, mě ale napadlo (jsem dosti zvědavý člověk – a ona byla z toho nápadu nadšená O:-)), jestli by to vůbec bylo reálné a tak jsem se začal koukat po nějakých RC modelech. Ovšem čekalo mě nemilé překvapení a sice, že heli vydrží létat zhruba 10 minut (co se týká těch na baterie). To mě celkem překvapilo a zklamalo. Sice je to sousedka ale když sem tak uvažoval, než bych se trefil do okna a než by to okno otevřela a kdesi cosi, pak ještě cesta zpátky ke mě. No nevím nevím jestli by těch 10 minut stačilo. Za cenu nabíjení 3 hodiny mi to příjde opravdu nereálné pro můj účel. Tak jsem koukal dál. Vrtůlník na spalovací motor, neviděl sem model pod 20 tisíc :D. Což je pro takovouhle blbůstku nemožné :D.

Obracím se na Vás tedy s dotazem, zda by bylo možné sehnat vrtůlník s následujícími požadavky:
– doba letu 20 minut minimálně (i to mi příjde málo)
– nosnost, hmm, 2 kg? – říkal sem si ale, kdybych to chtěl ovládat aniž bych se na ní koukal (už sem začínal špekulovat, abych to mohl dělat tajně, aby to bylo „ještě víc romantický”), tak na ní přimontovat kamerky :D díky kterým bych to mohl ovládat i třeba za rohem
– vzdálenost max. 100 m, 50 by bohatě stačilo
nízka cena

Na jaké ceně by takový model začínal? Je bohužel nepravděpodobné, že bych si jej pořídil, pač mám obavy, že to budou ceny 10 tisíc a víc. Což si opravdu nemohu dovolit a ani bych nechtěl kvůli něčemu takovému. Samozřejmě by nebyl jenom k tomu, kdybych jej už měl. Blbnul bych s tím i venku. Myslím, že bych se s tím zabavil jako malej kluk :)).

Co myslíte, bylo by něco takového reálné sehnat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podivný začátek taky začátek
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2013 19:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.2.2006
Příspěvky: 74
Bydliště: Brno
2kg? blbost
20minut? téměř nemožné
spalovákem do okna a bytu? pokud nechceš někoho zabít tak nikdy :roll:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz