Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s vrtulníkem.
Odeslat odpověď

úte 07.12.2010 10:19

Howking píše:jj, bohužel heliny nejsou pro socky. Není to žádná diskriminace a nafoukanost ze strany těch co s nima lítají, ale prostý fakt. Nemusí být člověk nějak zvlašť bohatý, ale musí být pánem svých peněz. Já spočítal, že za skoro tř......................................t od omylů, kterými prošli a zbytečných investic[/b]. Takže klidně buď paličák a projdi si mou cestu, nebo si nech poradit a lítej v daleko větší pohodě a postupuj ve schopnostech rychleji a levněji, než šetřílci.


svatá pravda, také jsem si na začátku říkal - koupím 450ku a pohoda, a koukněte jak jsem dopadl, propadl jsem toho úplně, ale nelituji toho, manželku mám, psa, děti zatím ne, ale postavený barák novostavbu a pořád to nějak zvládáme :D :D :D

úte 07.12.2010 11:35

Když jsem koupil Kasamu, věřte nebo ne. Jelikož jsem nechtěl šahat na konto, zaplatil jsem ji z diet. Celý měsíc jsem jedl chleba s máslem a pil vodu. Ale mám ji ! A provoz taky utáhnu. A ještě zhubnu :D Prostě je to o žebříčku hodnot.

úte 07.12.2010 11:37

pkotatko píše:Když jsem koupil Kasamu, věřte nebo ne. Jelikož jsem nechtěl šahat na konto, zaplatil jsem ji z diet. Celý měsíc jsem jedl chleba s máslem a pil vodu. Ale mám ji ! A provoz taky utáhnu. A ještě zhubnu :D Prostě je to o žebříčku hodnot.


tak tak :D :D

úte 07.12.2010 11:40

pkotatko píše:Prostě je to o žebříčku hodnot.
- pravdu díš - tesat do kamene :-)

úte 07.12.2010 12:16

Na druhé straně se to dá chápat i tak, že pokud je hračka před kvalitou jídla, jste zralí na ústavní léčbu.

úte 07.12.2010 12:18

Mikelo píše:Na druhé straně se to dá chápat i tak, že pokud je hračka před kvalitou jídla, jste zralí na ústavní léčbu.
- to snad k helinám patří, nebo se pletu? :-) Hujíííí, hujíííí, grrrrr, hujíííí, ble ble, chrocht. :)

úte 07.12.2010 12:26

To, že závislost vypadá "dobročinně" neznamená, že není škodlivá.

úte 07.12.2010 12:38

Já taky netvrdím že jsem normální :D :D Ale Kasama je doma, vybavení do ní nakoupeno a biftek jsem si dal včera :D

úte 07.12.2010 12:47

pkotatko píše:Já taky netvrdím že jsem normální :D :D Ale Kasama je doma, vybavení do ní nakoupeno a biftek jsem si dal včera :D


doufám že byl medium/rare tak jak mám rád :D
hele nech toho, někteří pracují a mají hlad :D

úte 07.12.2010 16:15

Howking píše:jj, bohužel heliny nejsou pro socky. Není to žádná diskriminace a nafoukanost ze strany těch co s nima lítají, ale prostý fakt. Nemusí být člověk nějak zvlašť bohatý, ale musí být pánem svých peněz.


Já myslel, že "socka" se používá pro lidi, kteří opravdu těch pěněz mají málo, skoro až že by potřebovali sociální podporu, proto ten výraz "socka". Samozřejmě, socky nejsme, ale spíš jde o to, že když má člověk rodinu, nějakým způsobem plánuje dopředu, tak jednostranný zájmy musí trošku stranou.

Howking píše:Já spočítal, že za skoro tři roky jsem za heliny, opravy a baterky vyplázl skoro 200 litrů. Nejsem žádný boháč, jezdím v 10 let starém autě a na účtě bych byl bez možnosti do mínusu vyřízený. Ale nemám ženu ani děti a je na mě, zda dám peníze do heliny a budu o rohlíkách se salámem, nebo ne.


No, to je ten rozdíl.

Howking píše:Olepoval jsem dřevěné listy a podobné hovadiny. Abych časem zjistil, že bez investic to prostě lítat nebude. Každé zjištění jsem si vyplatil penězi ...... abych pochopil, že 450-tka je moc malá a jít do pětikoule.... a investovat do evropského výrobku a koupit Protose. ... abych zjistil, že značkové listy lítají o hodně líp a rozdíl je radikální, helinu podrží....Ta všechna zjištění jsem draze zaplatil. A pak se nediv a nebuď rozhořčený - když tu všichni radí NEŠETŘIT, jinak to bude drahé a snaží se tě uchránit od omylů, kterými prošli a zbytečných investic.


Chápu to teda správně, berme to teď čistě teoreticky bez omezení peněz, že bych měl jít rovnou do nějaký benzínový 700, žádnej Rex, ale něco o hodně kvalitnějšího (napište, jen mě zajímá, co to tak je) a vysílač snad opravdu nějakej 14 kanálovej (taky dejte tip, jaká značka - kupovat to nebudu, jen na to kouknu).

Howking píše:Takže klidně buď paličák a projdi si mou cestu, nebo si nech poradit a lítej v daleko větší pohodě a postupuj ve schopnostech rychleji a levněji, než šetřílci.


No, poradit si nechám, ale i tak, stejně to musim odpískat, protože buď bych muset koupit něco ultra drahýho (to by neprošlo) a nebo něco levnějšího, co bude ale potřebovat strašnou spoustu peněz na opravy (a ty peníze na opravy by taky težko procházely).

Takže nic.

úte 07.12.2010 16:23

me na letiste pritelkyne posila a podporuje me. asi je ji jasne ze kdyz si dobre zlitam tam sem pak klidnejsi a na lecos doma pristoupim.

úte 07.12.2010 16:32

rowos píše:
........Chápu to teda správně, berme to teď čistě teoreticky bez omezení peněz, že bych měl jít rovnou do nějaký benzínový 700, žádnej Rex, ale něco o hodně kvalitnějšího (napište, jen mě zajímá, co to tak je) a vysílač snad opravdu nějakej 14 kanálovej (taky dejte tip, jaká značka - kupovat to nebudu, jen na to kouknu).


........No, poradit si nechám, ale i tak, stejně to musim odpískat, protože buď bych muset koupit něco ultra drahýho (to by neprošlo) a nebo něco levnějšího, co bude ale potřebovat strašnou spoustu peněz na opravy (a ty peníze na opravy by taky težko procházely).

Takže nic.


Nepochopil jsi to.
Dobrá 450 je na začátek vhodná. Jenom tohle není možné dělat tak, jak si to zatím představuješ.
Že vydáš jednorázovou investivći teď, dokud jsou k dispozici peníze a potom se finanční příliv zastaví a budeš jenom opatrně létat.
Prostě pokud na vrtulník nejsou nějak přiměřené peníze plynule, stálý přítok a dostatek volného času, tak je to ve výsledku dost zklamání za dost peněz.

úte 07.12.2010 17:02

rowos píše:bych měl jít rovnou do nějaký benzínový 700


S termínem benzín opatrně. Vrtulníky na benzín prakticky nelítají, protože benzínový motor má malý výkon, je těžký a moc hřeje. To vše je ve vrtulníku problém.

Spalovací vrtulníky létají na metyl+ syntetický olej + nezanedbatelné procento nitrometanu (10-30%). Pak lze docílit potřebného výkonu s lehkým motorem, který se dá jakžtakž uchladit.

Benzín by každý rád, protože je za pár kaček. Vrtulníkové palivo ale stojí podle obsahu nitrometanu asi 500 - 1000Kč za galon. To je 120 - 250 za litr. Nádrž má podle velikosti heliny 0.4 - 0.7 l, podle stylu létání vydrží na 5-10 min.

U menších helin se tak dá dostat na cca. 50 Kč za 10 minut letu. Větší akrobatická helina prožene výfukem dvě kila za necelých šest minut.

A to je součást těch provozních nákladů, které ti zatím unikají.

úte 07.12.2010 17:09

rowos píše:Chápu to teda správně, berme to teď čistě teoreticky bez omezení peněz, že bych měl jít rovnou do nějaký benzínový 700, žádnej Rex, ale něco o hodně kvalitnějšího (napište, jen mě zajímá, co to tak je) a vysílač snad opravdu nějakej 14 kanálovej (taky dejte tip, jaká značka - kupovat to nebudu, jen na to kouknu).
- nechápeš - sedmistovka při nezdařeném letu by tě mohla zabít, nebo někoho jiného (i když na naučení by byla nejsnazší, ale tato zbraň nepatří do rukou začátečníka - i já stále po třech letech nevím, zda už na to mám). S 450-tkou mám velké zkušenosti a leccos jsem se pro začátek naučil - i tobe bude stačit na visení, osmičky, loping, souvrat. Jen ji musíš mít dobře vybavenou - rychlá kovová serva a dost dobré gyro (Futaba 401- je nutnost) Pak to bude chtít něco trošku většího (i když Psena je důkaz že 3D se dá zvládnout naučit i s 450-tkou, ale já už jsem starší a postřeh není to co býval, mě pětikoule hodně pomohla). Na začátek si můžeš koupit rexe 450-tku - to že by ti odcházela technika nezažiješ, protože budeš rozbíjet častěji, než by to technika stihla. Pak, jestli půjdeš dál, tak pětikouli už to chce kvalitnější - nebýt techniky tak jsem na ruce za rok spadl jen 3x - tam už se investice vyplatí. No a až to budeš mít sakra v ruce, tak je na řadě sedmikoule - šestikoule podle mě jako mezistupeň nemá smysl, vyjma toho, že by jsi u ni chtěl už zůstat a je levnější na provoz a skladnější na převoz.
Pokud se tomu ale nechceš venovat každý den kdy to počasí dovolí, tak u 450-tky můžeš zůstat, protože se dál než na osmičky, lopingy a souvraty nedostaneš (máme na letišti jednoho víkendového pilota a lítá dvakrát déle než já a dál než na osmičky se nedostal)
A hlavně s 450-tka i Pětistovka ti při častém lítání vezmou zhruba stejně - až to budeš trochu umět, tak pětistovka je sice na havárku dražší, ale ze spousty havárek se už umí vyhrabat silo a taky máš víc času jim zabránit - nehledě na to že je lépe vidět. Takže (v mém případě když jsem začínal) to dělalo cca 4 litry měsíčně - máš prostor na to aby jsi tohle neustále investoval?
Naposledy upravil Howking dne úte 07.12.2010 17:24, celkově upraveno 1

úte 07.12.2010 17:10

error414 píše:me na letiste pritelkyne posila a podporuje me. asi je ji jasne ze kdyz si dobre zlitam tam sem pak klidnejsi a na lecos doma pristoupim.


Moudrá to žena, opatruj si ji jak oko v hlavě. Naštěstí mám taky takový exemplář doma ale bohužel to není všude pravidlem. Někteří kolegové z klubu se vykrádají na letiště tajněji, než kdyby šli za děvkou a domů se šourají s provinilým šklebem a ochotni až k takovým masochistickým akcím, jako je třeba sobotní nákup v hypermarketu. Potom tajně schovávají vratné láhve, aby je opět tajně vyměnili za platnou měnu a v nestřeženém okamžiku maskovaném například návštěvou lékaře prchají s tváří ukrytou novinama (to aby je náhodou neviděla třeba ukecaná manželčina kolegyně) do modelářského obchodu pro jedno servo. Běda mužům, kterým žena vládne!! Jediné spravedlivé společenské zřízení je patriarchát. Kdo to včas nepochopil, má málo šancí jak nastolit doma pořádek a mír. I když, dneska vás po plus mínus nějakých osmi letech můžou pustit za dobré chování na svobodu, což by v některých vyhraněných případech mohlo být jasně lepší řešení, než svoje hračky přechovávat v hluboké ilegalitě do konce života. :wink:
Odeslat odpověď