Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 22:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 86
manželkám se pravda neříká, to se dělí dvěma,třema,pěti,deseti,.......
záleží, kolik ti skousne, ale to se musí zjistit před svatbou, nejlépe je se zadívat na tchýni
kdo z vás doma nelže, vlastně kdo si neupraví pravdu trochu dle svých priorit? Aby to rodině až tak neublížilo a na snídani vždy zbylo,a odpoledne se uvidí, co bude dál

_________________
CopterX CX450 Black Angel,
DX8,GAMA,Radian,Nano CP X,


Naposledy upravil z.zemanek dne pon 06.12.2010 23:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 22:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
z.zemanek píše:
A na co mu stačí ty peníze, ale popravdě


Tak podle testovacího nákupu:

zatim favorit: http://www.swiss-rc-helistuff.ch
* [550] T-Rex 450 Pro Super Combo
* [299] Futaba FF-6 (T6EXP) 2.4 GHz & R617FS
* [45] baterie Buffalo Lipo 3s 11,1V 2200MAh 25C
* [69] nabijec KDS RC-6S
* [25] zdroj sitovy adapter pro KDS RC-6S
* [169] Phoenix RC Simulator -
* [15] Adapter Futaba FF-9
1170 CHF

dražší, a nenašel jsem tam správně zdroj a nabíječ http://shop.kueng-modellbau.ch/
* [590] T-Rex 450 Pro Super Combo
* [299] Spektrum DX6i Sender DX6i (Mode2) (DSM2)
* [148] prijimac AR6200
* [30] baterie Express PP-Lipo 3S1P 2200mAh 11.1V (25C/50C)
* [] nabijec
* [] zdroj
* [169] Phoenix Flugsimulator
* [16] Adapterkabel f<FC>r Spektrum DX5e/6i Phoenix
1262 CHF

taky přes cenu (o kolik, to záleží na kurzu, teď je dobrej 19kč/frank) http://heliservis.eu
* [9728] T-Rex 450 Pro Super Combo
* [4276] Spektrum DX6i + prijimac AR6200
* [818] baterie G2 RAY Li-Pol 2200mAh/11.1 26C Air pack
* [1865] nabijec Hyperion EOS 0606i DC input - 6S, 6A max, 50W
* [454] zdroj RAYTRONIC PS5 sitovy zdroj 12V/5A
* [3085] Phoenix
* [] adapter DX6i Phoenix
20227 kc (1064 CHF pri 19CZK/CHF nebo 1264CHF pri 16CZK/CHF)

Možná ta cena ale neprojde, tak budu muset vzít něco jiného a to buď Innovator EXP RTF nebo Blade 400 RTF. Oba jsou za cenu přibližně 12500kč, resp. 650CHF.

Věděl by někdo, proč je T-Rex Pro Super Combo tak drahý, respektive, proč je komplet t-rex+baterie+nabíječ+DX6i+AR6200 dražší než Innovator nebo Blade 400 3D, když obsahují to stejné? Nebo je T-rex opravdu o tolik lepší než Blade 400 nebo Innovator?

Ale ikdybych musel RTF, tak jedině se simulátorem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 23:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
zdzd píše:
z.zemanek píše:
zdze, proč nenapíšeš jak adept skončí a jseš k němu tolerantnější než ke mě, začal s "Apache" a nic víc? Snad ten sim z něj udělá pilota?


Ze tří důvodů:

- napřed se snažil si něco zjistit sám
- sim mu hodně pomůže v tom aby se z něj stal pilot
- a hlavně, ptá se slušně


První a poslední bod naprosto sedí, o to mi šlo. Přečetl jsem tady dost dotazů "jak s dvourotorákem za 2000kč udělám obrat" nebo "chci přejít z dvourotoráku na něco lepšího do ceny 5000kč". Samozřejmě chápu, že pro spoustu RC profesionálů jsem s mým dotazem možná na stejné úrovni jako ti zmiňovaní, ale uvědomuju si to a taky vím, že nic lepšího nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 23:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
pkotatko píše:
Kdyby mě heliny za posledních šest let stály jenom 100tis, tak bych si blahopřál. To jsem dal víc jenom za letošek. Ale nelituju jediné koruny, je to krásná zábava a mám to moc rád. A rád si dělám radost. Zase nechodím do hospody :D


To jsem měl na mysli jenom nákup prvního vybavení:-) Když jenom T-14 a T-rex 700 by přišly ca. na 85000kč, tak věřím, že komplet s dalšíma věcma by to do těch 100tis určitě šlo a to možná beru jenom stroje, který se běžně prodávaji a uvěřim, když mi řeknete, že existujou o dost dražší modely a ovladače atd. No a k tomu pak benzím a náhradní díly, to jde samozřejmě dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 23:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
z.zemanek píše:
manželkám se pravda neříká, to se dělí dvěma,třema,pěti,deseti,.......
záleží, kolik ti skousne


:lol: to se ti řekne, jak jí mám ale vysvětlit, že místo 1000CHF z účtu zmizelo 2000CHF? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 23:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Co co jsi psal, všechny varianty jsou dobré. Prosaď si to doma. Úplně nezbytný není zdroj. Můžeš nabít z auta a nebo jako správný IT máš pod stolem několik zdrojů z PC. Tak si ho uprav. Něco ušetříš.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 23:11 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
pkotatko píše:
Co co jsi psal, všechny varianty jsou dobré. Prosaď si to doma. Úplně nezbytný není zdroj. Můžeš nabít z auta a nebo jako správný IT máš pod stolem několik zdrojů z PC. Tak si ho uprav. Něco ušetříš.


No, z auta by to možná šlo, mám Priuse :lol: Přes noc nechávat nabíjet, ale abych ráno nastartoval:-) A při nabíjení z auta to nepotřebuje nějakej konvertor? To jde napojit přímo? To jsem nečekal, mám dojem, že jsem viděl v ceníkách 12V zdroje.

Ale s tím PC zdrojem je to dobrý nápad, jen se tolik nehrabu v elektronice, takže to bych musel s někým probrat, co a jak tam upravit:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 23:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 86
přestan kouřit,prěstan pít,přestan přiznávat daně,začni dělat načerno po odpolednách,domů dávej jen půlku a máš to!
To je českej způsob,pokud to někde nefunguje,tak pak nevím, jak ti poradit
kdo z nás to tak trošku nedělá?

_________________
CopterX CX450 Black Angel,
DX8,GAMA,Radian,Nano CP X,


Naposledy upravil z.zemanek dne pon 06.12.2010 23:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 23:23 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
rowos píše:
Možná ta cena ale neprojde, tak budu muset vzít něco jiného a to buď Innovator EXP RTF nebo Blade 400 RTF. Oba jsou za cenu přibližně 12500kč, resp. 650CHF.


Tak koukám, že k těm RTF bych musel ještě přikoupit zdroj pro 220V (u Innovatoru je nabíječ pro 12V), simulátor a adapter na DX6i. To by bylo asi taky nad 15000kč, resp. nad 1000CHF.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 23:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
rowos píše:
* [454] zdroj RAYTRONIC PS5 sitovy zdroj 12V/5A

Na takhle slabý zdroj co nejrychleji zapomeň. Zbytečně vyhozené peníze za něco, co budeš pravděpodobně rychle měnit za silnější. Pro helinu napájenou tříčlánkem 2,2Ah nechoď se zdrojem k nabíječce pod 10A (já osobně bych ale dnes šel ještě výš).

Idea nabíjet ze začátku jen na poli z auta zní sice lákavě, jakože něco ušetříš za zdroj. V reálu to ale není pravda - velmi brzy zjistíš, že po lítání chceš (musíš) jet hned domů, za ženou, do práce, do hospody..... A před dalším letovým dnem budeš chtít mít v klidu doma nabito.

Zdroj je prostě nutnost, pokud nejsi masochista. Zdroj taky vydrží dlouho a paradoxně je jednou z nejlevnějších položek při pořizování a následném provozu výbavy. Nemá smysl zbytečně na něm šetřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 23:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
z.zemanek píše:
...přestan přiznávat daně,začni dělat načerno po odpolednách,domů dávej jen půlku a máš to!
To je českej způsob...

On ale psal, že je ve Švýcarsku. Tam se to tak nedělá. Já zase jsem ve Švédsku a tady se to tak taky nedělá...

Ale ono to jde naštěstí i normálně, stačí chtít, snažit se a aspoň trochu něco umět :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 23:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
z.zemanek píše:
přestan kouřit,prěstan pít,přestan přiznávat daně,začni dělat načerno po odpolednách,domů dávej jen půlku a máš to!
To je českej způsob,pokud to někde nefunguje,tak pak nevím, jak ti poradit
kdo z nás to tak trošku nedělá?


Možná tu teď budu za exota, ale opravdu nekouřim, nepiju (resp. mám doma nějakej alkohol, ale to jsou převážně dárky od jiných a piju to jen občas). Jak poznamenal FlyBear, jsme ve Švýcarsku, kde si sice každý vyplňuje daně sám, ale zatím máme jenom "B" povolení, takže nám zaměstnavatel strhává daně sám, ale ikdyby ne, prostě dostaneš papír o potvrzení, kolik jsi vydělal a max. můžeš do nákladů dát cesty do práce a obědy, ale na tom moc neušetříš, navíc to přiznání se dělá pro manžele jenom jedno:-) Leda dělat bokem, ale opravdu nerad bych byl vyhoštěn:-) No a další věc, ona moje manželka neni blbá, dokázala by si na inetu najít cenu, případně by si rovnou řekla o fakturu, navíc by se to určitě muselo platit z účtu:-) Navíc já nejsem moc dobrej typ na podvody a lhaní :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 23:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
FlyBear píše:
rowos píše:
* [454] zdroj RAYTRONIC PS5 sitovy zdroj 12V/5A

Na takhle slabý zdroj co nejrychleji zapomeň. Zbytečně vyhozené peníze za něco, co budeš pravděpodobně rychle měnit za silnější. Pro helinu napájenou tříčlánkem 2,2Ah nechoď se zdrojem k nabíječce pod 10A (já osobně bych ale dnes šel ještě výš).


Ha vida. A to mi error414 psal "nejaky zdroj 12V minimalne 6A" - ale jasně, psal minimálně 6A:-) Dobrá, takže zdroj s výstupem 12V a víc jak 6A určitě. Ještě mi řekni, víc Amper je lepší pro kvalitu nabíjení (že to dokáže nabít úplně na plný objem) nebo pro rychlost? Rychlost by se dala oželet.

FlyBear píše:
Idea nabíjet ze začátku jen na poli z auta zní sice lákavě, jakože něco ušetříš za zdroj.


O tom jsem neuvažoval. Určitě budu nabíjet doma.

FlyBear píše:
Zdroj je prostě nutnost, pokud nejsi masochista. Zdroj taky vydrží dlouho a paradoxně je jednou z nejlevnějších položek při pořizování a následném provozu výbavy. Nemá smysl zbytečně na něm šetřit.


Souhlasim, ten jsem chtěl určitě koupit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 23:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
FlyBear píše:
z.zemanek píše:
...přestan přiznávat daně,začni dělat načerno po odpolednách,domů dávej jen půlku a máš to!
To je českej způsob...

On ale psal, že je ve Švýcarsku. Tam se to tak nedělá. Já zase jsem ve Švédsku a tady se to tak taky nedělá...

Ale ono to jde naštěstí i normálně, stačí chtít, snažit se a aspoň trochu něco umět :)


Počkej, on neměl na mysli, jak uštřit, ale jak to ušetřený skrýt před manželkou, aby nevěděla, že to stálo víc, ne?:-) Ne, opravdu doma nelžu - jak jsem psal, nejsem zvyklý to dělat a když bych to teď zkusil, tak to na mě pozná každej :oops: a nemusí to být profík z "Lie to me" seriálu :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 23:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Teda jak to tak popisuješ, tobě snad manželka doma dělá přísnýho šéfa nebo je to dokonce ona, kdo vydělává a ty se jen vezeš :P

Nic ve zlým a neber to prosím osobně, vím kulový :)

Ale pokud uvažuješ o takovém koníčku, jako je letecká modelařina, a heliny obzvlášť, tak v podstatě máš jen dvě možnosti:

1) Nech toho hned teď!!! Ušetříš peníze za zbytečnou počáteční investici do výbavy, kterou pak beztak nebudeš schopen rozvíjet (když nebudou finance), učetříš si velkou frustraci (až zjistíš, že létání a provoz stojí docela dost peněz a že fráze jako jedna helina navždy nebo já nespadnu jsou naprosto zcestná blbost) a možná doma předejdeš několika zbytečným hádkám se šéfem.

2) Jdi do toho! Je to krásný koníček, to je pravda. Ale pak co nejdříve zapomeň na slova finanční limit v tom smyslu, jak o nich teď zrovna uvažuješ - podle toho co sem píšeš. Nejpozději na jaře, až začneš lítat, tak poznáš, že prvotní nákup základní výbavy byl jen slabý odvar toho, co do modelařiny vrazíš...

Nechci strašit ani odrazovat. Jen si to promysli a zvaž možnosti a argumentaci. Tenhle koníček vyžaduje celkem velkou finanční nezávislost :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz