Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.12.2008 22:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Jo a dodatek... Necekej, ze ti nekdo napise nastav sem tohle a semhle tamto. To je:

1) pekna blbost, protoze se tim nic nenaucis, jen budes opickovat
2) nerozumny - nelze pouzit "standardni" nastaveni, kazda heli se chova jinak a kazdy ji ma nastavenou na jine hodnoty - viz treba maximalni a minimalni kolektiv. Ty muzes mit +/- 10 a nekdo jiny klidne 13 stupnu.

Univerzalni odpoved neexistuje :-)

Je to o tom problematiku pochopit, nastudovat a pak si nastavit vse dle sveho vlastniho rozumu a uvazeni. Proto ti ZDZD dal link, kde je to vysvetleno. Pravda je, ze pro nas, kteri se tim uz nejakou dobu zabyvame, je to dost jasne, pro novacky to muze byt i matouci - to ale nemuzu posoudit, nebyl bych objektivni.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.12.2008 22:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.5.2008
Příspěvky: 120
Bydliště: Turkovice u Přelouče
Co k tomu rict,diky,ale s rc modelarinou sem zacal asi tak pred pul rokem,poradnou vysilajdu mam 2 mesice.O realnejch vrtulnicich,vicemene ruskejch, toho vim az moc,ale jsem jen strojar,ne elektronik,proto je nejaky nastavovani hodnot v tx pro mne skoro spanelska vesnice.A radeji tam natukam nejake hodnoty co ma uz nekdo vyzkouseny nez tam naprat hovadiny a nekde to pak rozlestit o beton.A ten plyn sem dal od nuly proto,ze nevim jak nastavit autorotaci na tx na samostatnej switch.Ale radeji se uz na nic nebudu ptat,nebo ztoho tady budou taky 3 stranky jak na vlaknu o gyru,jo a neni to lenost. 8)

_________________
T-rex 450S
Dx7 + AR6100e + FU 401 + S3153
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=742&amode=


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.12.2008 23:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Obávám se, že uspokojivě odpovědět na tvoje otázky je prostě nad možnosti tohoto fóra.
Ony ty neustálé kecy "navštivte zkušeného vrtulníkáře" mají něco do sebe.
Nemyslím to nijak špatně, ale ty potřebuješ, aby ti někdo vysvětlil a ukázal jak na to. A to je tak na celé odpoledne. Tady na fóru to prostě nejde. Ano, na konkrétní dotaz je to něco jiného. Každý rád odpoví, pomůže. Odtoho sem chodíme.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.12.2008 23:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.5.2008
Příspěvky: 120
Bydliště: Turkovice u Přelouče
Byly to jen 2 otazky,a to konkretni otazky,tudiz sem ocekaval konkretni odpovedi,nic vic,proto sem ostatne taky chodim,jinac nic ve zlym,ale zrejme neni nad to spolehnout se sam na sebe,ostatne sou to moje penize kdyz neco rozflakam,skoda jen ze nemuzu nikoho treba potesit stylem...diky moc za radu funguje to skvele,si fakt machr zes me pomohl....to asi potesi kazdyho pokud se nepletu,ale na to se uz dneska asi nehraje.A zkuseneho vrtulnikare jsem u tu schanel,jako safranu.

_________________
T-rex 450S
Dx7 + AR6100e + FU 401 + S3153
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=742&amode=


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.12.2008 23:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ale vždyť jsi dostal, řekl bych, vyčerpávající odpovědi ( teď jsem to ještě jednou celé pročítal).
Autorotace se nastavuje tak, že el.motor se vypne, spalovák jde do volnoběhu. Zbytek řízení musí stále normálně fungovat. Názorů jak nastavit úhly kolektivu pro autorotaci se různí. Já používám nastavení +- max. možné. Křivka je tedy -100 lineárně do +100. A nechám to na rukou. Někdo nastavuje mínusové hodnoty méně.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.12.2008 0:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
lada.T píše:
A radeji tam natukam nejake hodnoty co ma uz nekdo vyzkouseny nez tam naprat hovadiny a nekde to pak rozlestit o beton.A ten plyn sem dal od nuly proto,ze nevim jak nastavit autorotaci na tx na samostatnej switch.Ale radeji se uz na nic nebudu ptat,nebo ztoho tady budou taky 3 stranky jak na vlaknu o gyru,jo a neni to lenost. 8)


Natukat neco, co NEKOMU funguje a doufat, ze tobe to pojede taky, to je dost sileny, nemuzu si pomoct. Nikdo nerika, ze tam mas nasazet hovadiny. Hodnoty, co tam nasazis, se budou zakladat na POROZUMENI dane problematiky, pak vazne neni co zkazit.

Autorotace - co takhle manual k vysilajde? Proc neoddalis motor od hlavniho kola a proste to nevyzkousis?

Jo a nezpomen se urazit a sedet doma v koute, tim si vazne pomuzes. :-) Jo, to bylo popichnuti, takze se klidne ptej dal :-)

A ze je nejlepsi za nekym zajet, ano, svata pravda. Ze nemuzes nikoho sehnat - muze se stat, ze nenajdes nikoho v blizkem okoli, a tim padem musis zajet o kus dal. Vzdy se to ale vyplati. Nezkousel jsi zalozit tema ohledne pomoci s nastavenim atd?

BTW heliny jsou (uz to taky opakuju po nekolikaty) nejtezsi RC disciplina, na ovladani. Je potreba znat dost teorie co se deje, jak se deje, je to studium na hodne dlouhych zimnich veceru.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz