Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.07.2008 9:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2007
Příspěvky: 437
Bydliště: Plzeňsko
Zato tomuhle se opravdu dá říci chování profíka modeláře :!:
2lizard píše:
- ohnutá osička zadního rotoru - štvala mě jedna baba od sousedství, tak jsem ji přistál v jejích milovaných květinách, teď z nich má anglický trávník...


Nepraští tě helina také občas do hlavy?? :lol: :lol: :lol:
Jinak tímto končím s reakcemi na tvé komentáře (nemá to smysl) ale rád bych upozornil nováčky, kteří hledají radu, aby rozhodně tvoje rady vůbec neposlouchali.
A ještě: byl jsem úplný začátečník a helinu i vysílač jsem si komplet nastavil sám(až na cca 2 rady od člověka z fóra), sice to trvalo cca 3 dny, ale nic jsem nezničil a navíc mě to bavilo- tak neříkej že každý jde za odborníkem.
Zatím šlo mezi řádky tvých příspěvků vyčíst jen to, že jediné co z modelařiny umíš je zapnout power, vzít za kniply a někým jiným odvedená práce(seřízení) se ukáže v plné parádě...ono řídit helinu perfektně nastavenou a uřídit helinu, která se teprve nastavuje je SAKRA rozdíl-kdo tomu rozumí asi bude souhlasit :wink: :wink:


Naposledy upravil JM dne sob 19.07.2008 21:54, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.07.2008 10:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
2lizard píše:
zdzd píše:
Ty už lepší nebudeš. Štěkat na lidi ti jde docela dobře. :cry:


A děkuji za pochvalu - té si cenním.
Štěkání mám z firmy - no co jiného se zaměstnancem který nedělá to co má? Nejdříve seřvat a když si to nevezme k srdci, tak ho vyhodit (ideální je na to 53-krádež)


No pěkné. Zase jsi se ukázal, že děláš chytrého ve věcech, o kterých moc nevíš. Podle §53 opravdu nikoho nevyhodíš. Ten už roky neplatí, přesněji řečeno je o něčem jiném.

Tak aby bylo mezi námi jasno:

1. Tady nejsi ve firmě, které velíš. Jsi tu na návštěvě a budeš se chovat slušně. Což ostatně je pravidlem i v solidních firmách.

2. Jak známo, jsou zde moderátoři, kteří dohlížejí na průběh diskuse s cílem nepřipusit technické mystifikace ani napadání, osočování a podobné projevy.

3. Tyto pravidla často narušuješ a už jednou jsem kvůli tvému nekorektnímu a sprostému vystupování musel umazat kus vlákna a zamkout je.

4. Tímto tě oficiálně ze své admin funkce upozorňuji na soustavné porušování pravidel korektního chování a pokud se nezlepšíš, může dojít k zásahům do tvých příspěvků a přístupu sem.

Co jiného s návštěvníkem, který se nechová tak jak má?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.07.2008 21:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
2lizard píše:
A jak jsi to dělal v začátcích ty? Někde se to člověk naučit musí, helina zrovinka nepatří mezi jednoduché stroje o kterých by si stačilo přečíst nějaký manuál.

Ale pardon, ty jsi se to učil nastavit na simulátoru, že?


Stacily mi bohate videa od Boba, link je tu nekde v historii vlaken. Nakonec jsem helinu preci jen dal do servisu, pred tim ale zapsal veskery hodnoty jako napr. delka tahel apod... Vysledek - kontrola probehla ok, na hlavu prakticky nesahli, pouze dali kabely u elektroniky do plastovych samoomotavacich buzirek. Mel jsem jen nedotahle listy, nic vic. Tudiz podle me si to dokaze sestelovat kazdej. Staci se snazit, pak 1x navstivit nekoho zkuseneho a ono se to podda.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.07.2008 22:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Když ti helinu zeřizuje někdo zkušený, tak to nemá být o tom, že si ji vezme, na druhý den ti ji vrátí a létej. To je o ničem. Tak se to dělá na kšeft. Rozbij si to a přijdi znovu...

Běžné je, že si tě vezme k sobě a jede od začátku. Krok po kroku, vše zkontroluje, nastaví a vysvětlí. Jak to má být, proč to má být a jak postupovat. Není to seřízení, je to školení.

Dělal jsem to několikrát, vezme to klidně dvě až čtyři hodiny. Ovšem pak si už každý dokáže helinu seštelovat sám a "neotravuje pořád dokola" s každou blbinou. Pomoci někomu, žádný problém. Ale dělat někomu debila a mechanika na každé zavolání tak to rozhodně ne. Tak se to dělá, tu to máš a snaž se. Potřebuješ ještě poradit, dobrá. Ale nepočítej s tím, že to budu dělat za sebe.

Z toho důvodu je také docela běžné nechat si za seřízení zaplatit. Normální taxa je od pětikila po litr a něco. Podle toho, jak je helina rozštelovaná a kolik času to vezme. Zní to sice blbě, ale je to fér. Jednak má seřizovač půl dne v pr*eli a pokud to dělá zadax, tak se z něj stane otrok. U dveří fronta, sám si nezalítá a pokud někde něco rupne, tak je za blba a škodu aby lepil ze svého. Tak se to opravdu dělat nedá.

Nicméně věc je jasná - opravdu se vyplatí vysolit litr za "školení", protože se to několikanásobně vrátí. Kolem seřízení je plno fint, které se z netu za dvě hodiny vyčíst nedají a každá chyba je u helin drahá.

Jasně, poradit mezi řečí na letišti je jiná kategorie. To je normální. Ale vyhradit si čas a někomu se na objednávku pár hodin věnovat místo svého létání a relaxace je trochu jiná kategorie.

Je mi jasné, že toto konstatování reality může někoho popudit, ale pokud se helinám někdo hodlá vážně věnovat, měl by vážně uvažovat i o takovém postupu. Helina není žádná pr*el dát litr za školení a seřízeni je úplná brnkačka proti např. několik litrů za jednodenní školení třeba MS WORD...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.07.2008 23:06 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
for zdzd: muzu rict, ze me ze zacatku tvoje prispevky a reakce prudily az vytacely, ale postupem casu mi dochazi o cem mluvis, je to proste vyvoj, kdyz jsem s tim zacinal, nechapal jsem to, dnes si obcas ctu ty prispevky lidi co zacinaji, je to vlastne porad dokola: simulator,dvoutorak a levny sra*ky. docela obdivuju tvoji neskutecnou vydrz stale dokola to omilat. :)

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.07.2008 23:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
:lol: :lol: :lol:

Neboj, jsem na to zvyklý. Pravda bolí. Myšlení taky. A spoustu lidí kaká, když se jim řekne, že bez toho to nepůjde. Rozumní to časem pochopí a to potěší. A ten zbytek? S tím nic nenaděláš. Nikdo není dokonalý. To je jejich problém. Já dělám, co se dá.

Navíc si myslím, že návodná otázka, byť trošku provokativní, pomůže více, než vysypaná hotová informace. Tu totiž každý za hodinu zapomene, aniž by si uvědomil proč tomu tak je. Pokud se ale nad vhodnou připomínkou zamyslí, ujasní si spoustu věcí. Pak se zeptá lépe, nebo na to rovnou přijde sám. A to si už zapamatuje napořád.

Ano, umím napovědět, umím tím i rýpnout. Chytrému napověz, hloupého kopni. Je to mnohem účinnější, než servírovat perly sviním. Že tím někoho vytočím? Na to už jsem si dávno zvyknul. Chceš se vztekat a nechceš přamýšlet? Tvoje chyba...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.07.2008 21:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
byl jsem nejaky cas pryc. koukam tu na to vlakno a nejak nechapu. prispevky 2lizarda jsem cetl 2x a nejak jsem nepochopil, proc se do nej vsichni tak poustite. chapu, ze vse nevi presne, ale snad nic spatneho neudelal. vyjadril svuj nazor a osobni zkusenosti.

strejc si po EasyCopteru poridil Belta. nema PC, takze simulator mu je na nic. uplne bez problemu si poletuje na zahrade. zadnej simulator, pouze EC. nevidim duvod, proc by se to nekdo nemohl bez simulatoru naucit? kdyz to zvladl muj strejc.
stejne tak jako nechapu co je spatne na tom, ze si to nechava serizovat. no a co? nechce ladit, chce letat, ja tomu rozumim. proc maji vsichni dodrzovat presny postup jako vy a ten kdo to udela jinak, dostane pres hubu vzdycky, kdyz se to pokusi sdelit nekomu dalsimu? osobne se na sim taky vykaslu. nebavi me. neco si vyzkousim, ale nebudu u toho sedet 3 mesice. ale to az se rozhodnu poridit 1rotor.

uvedomte si, ze kazdy neni stejny jako vy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.07.2008 22:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2007
Příspěvky: 437
Bydliště: Plzeňsko
Gattor píše:
byl jsem nejaky cas pryc. koukam tu na to vlakno a nejak nechapu. prispevky 2lizarda jsem cetl 2x a nejak jsem nepochopil, proc se do nej vsichni tak poustite....

Nepochopils, protože jsi neviděl ty příspěvky, které mu musely být smazány pro nevhodnost vyjadřování. A jestli kašleš na sim, připrav si hooodně peněz na opravy (teda pokud nechceš po zbytek modelaření jen poletovat ale dělat v letových schopnostech pokroky). Bylo víc takových jako 2lizard, co mysleli že sim je na nic, ale časem přiznali, že se mílili. Ale kdo ví, třeba budeš vyjímka :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2008 20:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
aha, tak pokud zmizeli nejake prispevky, tak uz mi to dava smysl.

co se tyce nesimu, tak strejc je prave ta tva vyjimka. o mne zatim nejde, ale kdyz dokaze poletovat strejc po zahrade bez simu, pouze po EasyCopteru, je mi lito, ale musim verit, ze to jde. ale klidne muze byt opravdu jeden z mala. ikdyz tomu moc neverim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2008 20:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Jižní Morava, Újezd u Brna
Samozřejmě, že to jde. Nikdo neříkal, že to nejde. Akorát záleží na tom, kolik tě to stojí a jak rychle se to či ono naučíš. Mám kamaráda, který se několika ošoupáním balonků na cvičném kříži naučil heli jaksi řídit ve vzduchu. Akorát při jeho občasném létání (přes týden moc času není a o víkendu zase počasí) umí po 2 rocích poletování to co já za 2 měsíce létání (na simu často, v realu dle počasí jak to jde) Spíš umím o dost víc. Pozitivní je, že zvládá rychle rozborku s opravou a heli umí seřídit, jelikož to dělá poměrně často :( . Druhý kolega má opět v reálu nalítáno x krát více jako já (vlastní walkera, blade cp a raptor). Umí viset, ale pouze ocasem k sobě. Na sim kašle a vzhledem k pracovní vytíženosti opět málo času přes týden na létání. Víc známých nemám, neboť nás je v klubu 14 a jsme 3 kopteráři, já takový falešný. Jinak každý dle svého uvážení. Rady na fórech jsou proto, aby co nejvice zpříjemnily a usnadnily začátky nováčkům, případně odstranily počáteční frustraci a zavrhnutí případné realizace svého interesu v rc modelářství. Rady, že znám někoho,¨kdo se probudil a létá jak jiný trénovaný jsou k ničemu a nefungují u každého. Kdežto hodiny na simu a pak realita jsou jistý postup pro všechny a pokud ani tato cesta nejde, nemá se opravdu cenu helinama zabývat. Já jsem osobně chtěl jít cestou dvourotoru, ale bohudík nešel. Zřejmě by mě už nebavil a na simu mám pořád co trénovat. Resp. nejsem ani na začátku. A věř tomu, že je opravdu jeden z mála. A poletování je pro každého něco jiného. Já chápu poletování minimálně jako osmičky, ne pouze vznášení se ve vzduchu a přistání.
Zdar

_________________
Moje modely:
http://mkalka.cz/clenove/clen.php?id=10


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2008 8:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Pánové, trochu bych přispěl na téma seřízeni heliny. Nikdo se to NEMUSÍ učit.
Osobně jsem se to naučil a nechal si vysvětlit dřív, než jsem začal lítat. Dneska, když bych s tím praštil, tak druhý den koupím ND a dám to dohromady. Další den můžu lítat. Jeden můj dobrý známý to řešil tak, že po ráně to odvezl do servisu, kde to nejen zaplatil ( to mi připadá jako samozřejmost ), ale počkal si třeba týden nebo i déle protože prostě toho mají hodně. Pak si to přivezl domu a protože ho sim moc nebaví a nemá talent od boha tak s tím velmi brzo praštil znova.
Nakonec jsem se slitoval, dal mu heliny dohromady, donutil ho k simu a lítá se mnou na kabelu. Už to pomalu začíná jít. Ale jsou to nervy. Teda pro mne.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Trénink Blade CP
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2008 16:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.10.2007
Příspěvky: 75
Bydliště: Šumperk
Zdravím, potřeboval bych poradit kde stáhnout simulátor pro blade cp pro,je to vůbec možné??moc se mi s tím nechce létat na ostro když to neumím .díkec


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trénink Blade CP
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2008 18:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
kamil.honda77 píše:
Zdravím, potřeboval bych poradit kde stáhnout simulátor pro blade cp pro,je to vůbec možné??moc se mi s tím nechce létat na ostro když to neumím .díkec


Kvalitni simulator se kupuje, nestahuje :-) Prohledni si na netu, jestli nektery z komercnich simu obsahuje Blade CP Pro:

G3.5 (G4), Reflex, Phoenix


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2008 20:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.10.2007
Příspěvky: 75
Bydliště: Šumperk
tak pošlete prosím odkaz kde se podívat alespon na ceny atd.díkec


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2008 20:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.8.2006
Příspěvky: 905
kamil.honda77 píše:
tak pošlete prosím odkaz kde se podívat alespon na ceny atd.díkec
A co takhle si to najít? Nemůžeš přeci spoléhat na to, že ti každej všechno najde a naservíruje pod nos....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz