Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: JAK TRÉNOVAT
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2008 12:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.6.2008
Příspěvky: 327
čau
jak trénujete nebo ste trénovali na simulátoru nějak nechápu jak lítáte ty klopený zatáčky
poradte
diky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2008 12:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Myslim, ze je blbost ti rikat, jak presne... Od toho ten simulator je, zkousej, zkousej a brzo na to prijdes :)

(za predpokladu, ze litas aspon s mikrohelinou typu T-Rex a ne s dvourotorem :-D)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: JAK TRÉNOVAT
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2008 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2006
Příspěvky: 989
Bydliště: Sokolov
trey píše:
čau
jak trénujete nebo ste trénovali na simulátoru nějak nechápu jak lítáte ty klopený zatáčky
poradte
diky

Na simulátoru teda na mém AFPD se každý vrtulník chová do zatáčky úplně jinak. Ale opravdu to chce trénovat a trénovat. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2008 12:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.6.2008
Příspěvky: 327
nelítal :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: JAK TRÉNOVAT
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2008 13:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2007
Příspěvky: 625
Bydliště: Brno
trey píše:
čau
jak trénujete nebo ste trénovali na simulátoru nějak nechápu jak lítáte ty klopený zatáčky
poradte
diky


Jaky klopeny zatacky? Myslis normalni zatatku? Rozletet vrtulnik dopredu, naklonit do strany + ridit zadni vrtulku. Pokud s tim mas problem, zkus si nejaky velky a pomalejsi vrtulnik (nejaky 6-8 kg) s kapotazi, tam to obvykle jde snadno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2008 15:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2008
Příspěvky: 1827
Bydliště: Praha
vrtulniky mne opravdu nechavaji klidnym, ale tohle mne zaujalo.. nasel jsem to, kdyz jsem hledal neco o klopeni zatacek...

http://youtube.com/watch?v=q6F-0rIpLJE

takhle to vypada, kdyz pustim helinu na simulatoru ja. akorat ze tak tri ctyri sekundy.. a ten borec to ma rizeny. nelibi se mi to.. chybi mi tam ladnost a elegance (jakou maji vetrone), ale i tak je to uzasny


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2008 15:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2008
Příspěvky: 1055
Bydliště: Dar es Salaam, Tanzánie
scarabeus píše:
Myslim, ze je blbost ti rikat, jak presne... Od toho ten simulator je, zkousej, zkousej a brzo na to prijdes :)

(za predpokladu, ze litas aspon s mikrohelinou typu T-Rex a ne s dvourotorem :-D)


Jak už jsem říkal - nováček tu nenejde pomocné informace, ale spíše ješitné vychloubačné ..... od kterých pomocnou ruku nedostane.

On nechtěl vědět přesně, ale zhruba.

A pro tvou info hlavičko, s dvourotorem se to létá stejně jako s jednorotorem, jen s tím rozdílem, že jednorotor je kapánek nestabilní a pro začátečníka se to s ním velmi rychle přežene.

_________________
Spectrum DX6iBlade mSRT-Rex250, T-Rex450PRO, T-Rex500Hyperion 0610i Duo IIa mnoho dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2008 16:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2008
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha
Já taky začínám a trénink je pro mě problém. Celkem rychle jsem sundal kříž a naučil se viset a přesouvat čumákem k sobě, ale boční visení je trošku problém a zaletět zatáčku mi příjde jako nemožné. Taky nevím jak na to - jak moc dát klopení, kolik přidat vrtulkou - většinou se mi to nějak rozletí tak rychle točím ocasem k sobě abych měl vrťas pod kontrolou. Takže nějaká úplně začátečnická rada jak páčkovat do zatáčky či jak při osmičce nebo na co si dávat pozor a na co se soustředit, by se celkem šikla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2008 16:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2008
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava, Hlučín
Třeba tady.

_________________
Safari H41, T-Rex 450S, el. CESSNA 480 Pelikan, Futaba 7C 2.4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2008 17:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
2lizard píše:
A pro tvou info hlavičko, s dvourotorem se to létá stejně jako s jednorotorem, jen s tím rozdílem, že jednorotor je kapánek nestabilní a pro začátečníka se to s ním velmi rychle přežene.


A ty si zas nepochopil me. Uz jsi nekdy videl dvourotor jak dela klopenou zatacku? Ja ne. Poznamku o tom, ze jednorotor je "kapanek nestabilni" budu ignorovat. Divim se, ze to pises zrovna ty, kdyz jednorotor mas.

A stojim si za tim, ze nema cenu rikat jak presne. Zatacka, klopena, je celkem jednoduchy obrat a pokud to bude aspon 10-20 minut zkouset, brzo na to prijde (bude mu to ulitavat, ale pochopi princip).

Jiny by to bylo treba u couvane zatacky, jenze on se teprve uci, a tam je vzdycky nejlepsi zkouset, zkouset, zkouset, tim se clovek nauci nejvic (prirozene stale mluvim o simu).


Naposledy upravil scarabeus dne čtv 17.07.2008 17:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2008 17:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Rici píše:
Já taky začínám a trénink je pro mě problém. Celkem rychle jsem sundal kříž a naučil se viset a přesouvat čumákem k sobě, ale boční visení je trošku problém a zaletět zatáčku mi příjde jako nemožné. Taky nevím jak na to - jak moc dát klopení, kolik přidat vrtulkou - většinou se mi to nějak rozletí tak rychle točím ocasem k sobě abych měl vrťas pod kontrolou. Takže nějaká úplně začátečnická rada jak páčkovat do zatáčky či jak při osmičce nebo na co si dávat pozor a na co se soustředit, by se celkem šikla.


A jsme u toho, co tu opakujeme porad dokola. Trenovat, trenovat, trenovat, trenovat, trenovat, trenovat, trenovat, trenovat... a jeste stale trenovat na simu.

Ja vim, ze stale nedostavas konkretni radu, jenze ono to nejde. Pokud mas poradnej simulator (Reflex, G 3.5, Phoenix), tak tam treninkem ziskas neskutecne moc. Od toho preci ten simulator existuje.

Nezkousej cokoliv v realu, pokud to nezvladas na simu, to je zakladni pravidlo.

Drzim se ho trojnasob, v simu jsem umel zatacky uplne v pohode, ale teprve po 2 mesicich trenovani jsem to zkusil nazivo. A hadej co, slo to uplne samo, vedel jsem co PRESNE mam delat, slo-li to v zatacce k zemi nebo naopak nahoru. Ty totiz nemas cas premyslet. Jakmile mas natrenovano na simu, packujes instinktivne dle pohybu, mysleni by znamenalo havarku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2008 17:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Walhalla píše:
vrtulniky mne opravdu nechavaji klidnym, ale tohle mne zaujalo.. nasel jsem to, kdyz jsem hledal neco o klopeni zatacek...

http://youtube.com/watch?v=q6F-0rIpLJE

takhle to vypada, kdyz pustim helinu na simulatoru ja. akorat ze tak tri ctyri sekundy.. a ten borec to ma rizeny. nelibi se mi to.. chybi mi tam ladnost a elegance (jakou maji vetrone), ale i tak je to uzasny


heh další model který na videu popírá zákony fyziky... :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2008 17:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Walhalla píše:
vrtulniky mne opravdu nechavaji klidnym, ale tohle mne zaujalo.. nasel jsem to, kdyz jsem hledal neco o klopeni zatacek...

http://youtube.com/watch?v=q6F-0rIpLJE

takhle to vypada, kdyz pustim helinu na simulatoru ja. akorat ze tak tri ctyri sekundy.. a ten borec to ma rizeny. nelibi se mi to.. chybi mi tam ladnost a elegance (jakou maji vetrone), ale i tak je to uzasny


Mno, pravda, ja sice uznavam, ze je to machr a umi s tim sakra dobre, ale... s letem heliny jako takovy to ma uz malo spolecnyho a cim vic takovych videi vidim, tim se mi to spis nelibi. A neni to zavist :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2008 17:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
2lizard píše:
... s dvourotorem se to létá stejně jako s jednorotorem, jen s tím rozdílem, že jednorotor je kapánek nestabilní a pro začátečníka se to s ním velmi rychle přežene...


Již po několikáte jsi sem dal takovou to matoucí informaci. Nechceš se nad sebou trošku zamyslet a přestat lidi mystifikovat?

A pokud tomu tak u tebe opravdu je, měl by jsi se zamyslet nad nastavením tvého jendnorotoráku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.07.2008 17:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2006
Příspěvky: 989
Bydliště: Sokolov
2lizard píše:
Jak už jsem říkal - nováček tu nenejde pomocné informace, ale spíše ješitné vychloubačné ..... od kterých pomocnou ruku nedostane.

On nechtěl vědět přesně, ale zhruba.

Já taky začínám a to co se tady řeší je fakt hrozné....co je to, ale zhruba??? Naklonit, naklopit a pomoci si vrtulkou??? Každý ten stroj je nastaven uživatelem podle svého, takže toto celé vlékno nějak nechápu..... prostě trénovat a trénovat!!!

Rici píše:
Já taky začínám a trénink je pro mě problém. Celkem rychle jsem sundal kříž a naučil se viset a přesouvat čumákem k sobě, ale boční visení je trošku problém a zaletět zatáčku mi příjde jako nemožné. Taky nevím jak na to - jak moc dát klopení, kolik přidat vrtulkou - většinou se mi to nějak rozletí tak rychle točím ocasem k sobě abych měl vrťas pod kontrolou. Takže nějaká úplně začátečnická rada jak páčkovat do zatáčky či jak při osmičce nebo na co si dávat pozor a na co se soustředit, by se celkem šikla.

Já už jsem to tady taky psal, kříž jsem dal dolu po 18-ti letech (startech), teď mám dohromady 38 startů a pořád nejsem taky schopen tu zatáčku dokončit. A mám ten samý problém, jak tady popisuješ!

Čím to asi bude, neporadil by mi někdo, jak to mám udělat (kniplovat)???
:lol: :lol: :lol:
Doufám, že to berete jako srandu!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz