Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2008 8:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 200
zdzd má na svých stránkách překlad článků Colin Milla Practical Theories Articles. Musím se přiznat, že je to to nejlepší, co jsem zatím četl a díky zdzd v rodném jazyce.

Mě by ale zajímal další "osud" samotného Colina, Píše se tam, že dal vzniknout simulátoru s nejlepším matematickým modelem vrtulníku. Je tento simulátor ještě na trhu? Nebo je použit Collinův matematický model v nějakém komerčním? Nebo slouží jen pro vojenské účely?
Snažil jsem se na původních stráknách něco nalézt a dál pak vygooglit, ale nebyl jsem zcela úspěšný. Skoro jak kdyby se po Collinovi slehla země.

Nemají články další pokračování (třeba i v angličtině)?
Nevíte o nějakém dalším uceleném povídání? Vím že se toho dá hodně najít v diskusích, ale to je velmi časově náročné procházení tisíců příspěvků a špatně se to tiskne pro četbu v MHD a posteli :-)

Jak je to s litearurou? Našel jsem zde zmínku o knize Modely RC vrtulníků od Vladimíra Brože, která vyšla v nakladatelství CPress
Obrázek
Prolistoval jsem si ji, ale přišlo mi, že je to ten hodně americký obrázkový styl a bojím se zda to bude přínos.

Pak se taky snažím sehnat knihu Svoboda Václav - Vrtulníky, Naše vojsko, 1979, kde by měl být popsán vrtulník jako takový.


Naposledy upravil mech1 dne čtv 03.04.2008 10:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2008 9:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
Odpíchni se odsud: http://www.rcmodels.org/csm/csm_simulator.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2008 10:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 200
Dík, věděl jsem že nezklameš :-)
Osud je mi jasnější, ale zdá se že další pokračování nenapsal, což je škoda. Dokonce se mo podařilo dohledat i nějaké fotografie

Obrázek Obrázek
Obrázek

Dokonce nacházím i nějaké ucelené povídání, ale jsou to většinou takové ty základní rady, které po přečtení Colinových článků už moc nepomůžou.
Řekl by jsi něco na adresu těch knížek?
Moc děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2008 11:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
O té starší knížce nemám tušení.

Tu od Brože jsem uviděl v krámu, vzal, prolistoval a vrátil do regálu. Připadlo mi to spíše jako propagační přehledová publikace než seriozní technický podklad.

Některé odkazy na zdroje informací mám na webu na stránce s Colinem . To už máš asi prostudované.

Pár postřehů je i na jiných webech, přvážně Anglických. Možná najdeš něco zajímavého i v Česku.
http://www.mojehobby.cz/magazin/
http://vitocz.net/
http://www.heli1.net/
http://zd.wwwcity.cz/zd/TeorieLetuHeli.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2008 11:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 200
Tak na té knížce jsme se shodli.

Díky za odkazy, to sem vše našel a pročetl.
Ten Modelář mě strašně překvapil. Tak starej článek a přesto mi hodně dal a dobře se to četlo.
Shlédl jsem ty instruktážní videa jak postavit a poladit T-Rex 450, ten chlap má příjemnej hlas a dobře se poslouchá.

Nezbývá tedy znova a radostněji pročítat, ať mi to vleze do škeble :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2008 12:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
mech1 píše:
Shlédl jsem ty instruktážní videa jak postavit a poladit T-Rex 450, ten chlap má příjemnej hlas a dobře se poslouchá.


Doporucuju ty videa projit i vickrat, davaji hodne, clovek muze lehce preslechnout dulezitou informaci. Hledal jsem dlouho a vazne si myslim, ze neni lepsich videi nez tahle. S hlasem souhlasim, je prijemny a mluvi pomalu, moc nemele. Osobne bych mu za odvedenou praci dal metal, protoze usnadnil zacatky tisicum letcu vcetne me :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05.04.2008 11:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava
kluci ktera videa mate na mysl? ty od americana Boba?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07.04.2008 7:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 200
Na ty videa upozorňoval scarabeus ve svém příspěvku Zeletnuti 450ky.

Jedná se o videa uživatele Finless na HeliFreak Trex 450 SE and general build videos are here. Stejný uživatel vytvořil i na Raptor E620 v příspěvku Raptor e620 SE build videos. Tenhle vrtulník mě svým stabilním letem ve větru v sobotu naživo zcela uchvátil, což mě velmi rychle přešlo, po zjištění ceny a pohonné baterie :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz