Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: pomoc s výběrem RC vrtulnímu
PříspěvekNapsal: čtv 22.04.2021 23:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
marek166 píše:
ahoj, jsem úplný začátečník a nemůžu se rozhodnout,
jestli si mám pořídit model s jednou vrtulí nebo se dvěmi . tady se mi líbí dva vrtulníky, Raptor a Syma Phantom, ale nevím, s čím se bude létat snadněji a zábavněji, díky


No ale pokud se nemůžeš rozhodnout, tak tady to nikdo za tebe nevyřeší :wink: .
Mám velmi často podobný problém, ale fakt se neptám ostatních.

Hračky jsou hračky a stojí pár korun. Tomu odpovídá i zábava - je to na chvilku a pak díky omezením to přestává brzo bavit.
Klasické modely vrtulníků hned tak bavit nepřestanou, ale předpokládá to chtít se něco naučit a utratit znatelně víc peněz.
A dobrá zpráva, ať se rozhodneš jakkoli, vždy si v určité chvíli budeš vyčítat, že ses nevydal druhou cestou, takže nakonec stejně vyzkoušíš nejspíš vše.

Dvourotory nejsou na lítání venku, potřebují bezvadné bezvětří. Podobně jsou na tom jednorotory s vahadlem.
Heliny s padlama nebo FBL se už ale musejí řídit.
Takže moje doporučení - simulátor a potom klasickou helinu s FBL jednotkou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: pomoc s výběrem RC vrtulnímu
PříspěvekNapsal: pát 23.04.2021 15:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2011
Příspěvky: 138
Bydliště: opava
Kolega dudaj tvůj problém popsal opravdu věčně a trefně ..
Pokud se vydáš cestou RC tak je opravdu nejlepší kontaktovat někoho kdo ve tvém okolí se tomuto koníčku věnuje .. není lepší zkušenost než vidět na vlastní oči a pokecat u kafe.
Je to chytlavý koníček takže musíš přijmout skutečnost .. že pořízení Heli je nejlevnější období RC pilota .. její provozování pak je výrazně dražší .. ale pokud tě to chytí .. věř že ten dobrý pocit ze zkrocení mašinky jménem .. RC Heli .. stojí za to .. :-)

_________________
RP

Trex600 benzín-Airwolf, 450 Airwolf, 450 Hughes, Trex 600 Hughes vel.700 nitro, T-Rex600-benzín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2022 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Provozování RC heli není ( nebo nemusí být ) dražší než jeho pořízení. Čtu to tady mnohokrát, ale není to pravda. A to ani zdaleka. Lítám RC heli cca 25 let, měl jsem desítky typů a nejvyšší náklady na provoz byla výměna baterek . Za tu dobu jsem udělal mnoho tisíc letů a možná tak 10-15 pádů. A padal jsem ponejvíce s malými vrtulníky u kterých oprava moc nestojí. S těmi velkými jsem udělal dvě havárky. Jedenou jsem se předváděl v malé výšce jako blb.Ukazoval jsem něco, co mne právě napadlo a co jsem pořádně neuměl. A podruhé jsem zlomil podvozek a listy ,při nácviku ART jsem přistál na krtinec . Jinak s velkými nic. Četnost pádů se velice minimalizovat. Není to složité. Chce to vybrat dobrý vrtulník, neosadit ho těmi nejšuntovějšími komponenty, ale spolehlivou výbavou, pečlivě postavit a osadit a hlavně : Před každým vzletem udělat předletovou kontrolu. Při sebemenším náznaku nějaké odchylky nestartovat a prověřit to. No a za další - trénovat na simu, nepřeceňovat své schopnosti, moc se nepředvádět a nelétat v blbém počasí. Toť vše. Vysoké náklady na provoz mají ti, kteří tato jednoduchá pravidla nedodržují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: stř 08.06.2022 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Troll píše:
Provozování RC heli není ( nebo nemusí být ) dražší než jeho pořízení. Čtu to tady mnohokrát, ale není to pravda. A to ani zdaleka. Lítám RC heli cca 25 let, měl jsem desítky typů a nejvyšší náklady na provoz byla výměna baterek . Za tu dobu jsem udělal mnoho tisíc letů a možná tak 10-15 pádů. A padal jsem ponejvíce s malými vrtulníky u kterých oprava moc nestojí. S těmi velkými jsem udělal dvě havárky. Jedenou jsem se předváděl v malé výšce jako blb.Ukazoval jsem něco, co mne právě napadlo a co jsem pořádně neuměl. A podruhé jsem zlomil podvozek a listy ,při nácviku ART jsem přistál na krtinec . Jinak s velkými nic. Četnost pádů se velice minimalizovat. Není to složité. Chce to vybrat dobrý vrtulník, neosadit ho těmi nejšuntovějšími komponenty, ale spolehlivou výbavou, pečlivě postavit a osadit a hlavně : Před každým vzletem udělat předletovou kontrolu. Při sebemenším náznaku nějaké odchylky nestartovat a prověřit to. No a za další - trénovat na simu, nepřeceňovat své schopnosti, moc se nepředvádět a nelétat v blbém počasí. Toť vše. Vysoké náklady na provoz mají ti, kteří tato jednoduchá pravidla nedodržují.



Jak prosté a jednoduché :lol: :lol: :lol: (pro někoho nadlidský výkon toto dodržet)

PS: možná bych ještě doplnil, zbytečně nespoléhat na moderní techniku různých záchran a berliček. Nebo alespoň při tom základnějším až pokročilém výcviku na ně nespoléhat. Naopak velmi důsledně pilovat polohové figury, aby se člověk vždy při nějaké "nekomfortní situaci" :lol: srovnal a v nějaké poloze, kterou tak pilně trénoval, našel.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2022 15:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.10.2022
Příspěvky: 22
Dobrý den měl bych dotaz. Asi po 8 letech bych se rád vrátil k heli. Naposled jsem lítal z T-rex 550e.Co se ted dá pořídit .Moc se v tom ted nevyznám co frčí. Něco KOLEM TÉ 550


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2022 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 515
Bydliště: Mlada Boleslav
Zaleží na objemu investici :lol:
jako novinka RAW 580 :mrgreen:

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2022 12:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.10.2022
Příspěvky: 22
jde mi o pohodové létání do akrobacie se nehrnu něco hodného do 20000kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2022 18:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Velikost 550 na pohodové létání je dobrá, aspoň můj názor. Pochopitelně taky záleží na nastavení - seřízení.
Zmiňovaný RAW 580 je dobrá volba. Právě stavím Krakena 580, což je základ stejný, akorát jiná vizáž. (Mě osobně se líbí více. Mám to náhradu za Goblin 500.)
Tebou udávaná cena je akorát na RAWa. Ale jestli jsi to myslel i s osazením - serva, regulátor, gyro, motor, baterie, tak to bude těžká písemka něco sehnat. Snad jedině bazar, ale do toho bych se já nehrnul.

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2022 20:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.10.2022
Příspěvky: 22
A co to logo 550


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2022 21:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.10.2022
Příspěvky: 22
a taky jsem se chtěl zeptat vrtulník OMP 2m evo je dobrá volba na rozlétání


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2022 21:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 515
Bydliště: Mlada Boleslav
neměl jsem tu čest tento stroj provozovat :mrgreen: ideál koupit něco podobného co lítají kluci okolo, případně poradit a tak :idea:
psal jsi co frčí :lol: tak je to asi novinka nebo ještě XLPOWER 55 nebo TRON 5.8 nebo OXY 5
ale jak píše ivkucera - SAB je nej :lol: :lol: :lol:

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2022 9:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.10.2022
Příspěvky: 22
Jde na OMP 2m evo jiný vysílač než radiolink nebo futaba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2022 13:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3756
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jestli jsem se dobře díval, tak OMP elektronika zvládne libovolný s.bus přijímač nebo DSMX satelit.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2022 13:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.10.2022
Příspěvky: 22
Takže i na JETI by to šlo? V obchodě tvrdí že to jde jen na futabu a radiolink. S ničím jiným že to nekomunikuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2022 12:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Jeti, aspoň pokud vím, tak má EX-BUS. S-BUS jsem měl na Horusovi a po přechodu na Jeti jsem musel měnit přijímače na REX3 s EX-BUSem.

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz