Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Záškuby vrtulníku
PříspěvekNapsal: stř 08.10.2014 17:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Neděláš nějakou chybu v nastavení regulátoru?Nevím tedy jakou.S tímhle jsem se zatím nesetkal.Je tam vidět jak motor vysadí,vrtulník se propadne a otáčky zas nabíhají.To škubnutí ocasu je už jen následek výpadku motoru.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Záškuby vrtulníku
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2014 5:28 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2014
Příspěvky: 15
Bydliště: Děčín
Na pětistovce je regulátor nastavený od výrobce s tím jsem nic nedělal. U Minititanu jsem regulátor nastavoval dle návodu a po nezdarech nechal celý vrtulník seřídit zkušenějšího modeláře takže to bych taky vyloučil.

Kdyby někdo z Děčína, Ústí nebo okolí se mnou chtěl strávit část dne a trochu se v tom povrtat určitě bych to uvítal jinak se přiklání k závadě na rádiu i když mi to Minititan dělal i na Futabě. Zkusím si půjčit jiné rádio a uvidíme jinak mě už nic nenapadá když T-REX je novej a dělá to samé jako Titan.

_________________
Mini Titan E325, T-REX 500 DFC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záškuby vrtulníku
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 18:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.5.2012
Příspěvky: 3
Zdravím, osobně jsem viděl popisovaný problém. Musím říct, že problém v pohonu asi nebude. Když mi chtěl brácha tento problém ukázat, tak se mu stal v době, kdy vrtulník byl připraven k letu, ale nebyl roztočen. Najednou z ničeho nic se škubla cyklika. Dokonce jsem to viděl, když přistával a byl asi 20 cm nad zemí. Hrklo ve mě jak ve starejch hodinách. Bude frajer, kdo mu poradí čím by to mohlo bejt, protože už vyměnil všechno. I nastavení vrtulníku dělal někdo jinej a problém stále trvá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záškuby vrtulníku
PříspěvekNapsal: pát 06.03.2015 22:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2014
Příspěvky: 62
Docela by mě zajímalo, zda byl vyřešen tento problém s vrtulníkem? Pokud ano, v čem byla chyba??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záškuby vrtulníku
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 6:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2014
Příspěvky: 15
Bydliště: Děčín
Zdravím,
je mi líto, ale stále jsem tento problém nevyřešil. Teď jsem dal do heliny místo 3GX-a Spirita tak uvidíme zda se něco změní, bo jsem s tím ještě neletěl, ale upřímně tomu moc nevěřím.

_________________
Mini Titan E325, T-REX 500 DFC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záškuby vrtulníku
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 8:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2012
Příspěvky: 136
Bydliště: Příbor
Ahoj no moc tam toho nevidím,ale přidám mou zkušenost.Moje 500stovka Rex se v nepravidelných intervalech otřepala jako člověk zimou na rotoru.Stále jsem to přisuzoval nějakým vibracím,ale nakonec jsem se někde dočetl,že serva které tam mám nemaji rády napětí 5V a že se do nich má poutštět 6V.Tak jsem to přenastavil a zatím klid.(serva Henge 752MG digital.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záškuby vrtulníku
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 8:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2014
Příspěvky: 62
Osobně bych neviděl problém mechanický a ani u bezpádlové jednotky,.....u obou vrtulníků používáš jednu a tu samou baterku? Pokud to dělá i na zemi ikdyž nemáš roztočený rotor a z ničeho nic ti cuknou serva, tak bych hledal problém v napájení serv a to je regulátor, případně ještě vadná baterie, studený spoj na některém z konektorů od baterie, regulátoru nebo motoru. Pokud ti to dělá u vysílače FC-16 (35mHz nebo 40mHz) a i Aurory (2,4GHz) tak bych vysílač z problému taky vyloučil. Ještě bych se zeptal zda jsi měl v obou vrtulnícich stejný přijímač. Mě něco podobného dělala pětistovka před třemi lety na vysílači FC-18, ale tam byl problém že jsem měl modulaci PPM a ta se nemá ráda ze střídavými regulátory. Vyměnil jsem příjímač za PCM a dodnes to funguje bezvadně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záškuby vrtulníku
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 8:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 316
Obrázky: 1
davos007 píše:
Pokud ti to dělá u vysílače FC-16 (35mHz nebo 40mHz) a i Aurory (2,4GHz) tak bych vysílač z problému taky vyloučil. Ještě bych se zeptal zda jsi měl v obou vrtulnícich stejný přijímač.


Jeden príjimač na WiFi aj Fm :?: To asi tažko :)

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záškuby vrtulníku
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 8:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Husky tdi píše:
Zdravím,
je mi líto, ale stále jsem tento problém nevyřešil. Teď jsem dal do heliny místo 3GX-a Spirita tak uvidíme zda se něco změní, bo jsem s tím ještě neletěl, ale upřímně tomu moc nevěřím.


Zdravím, zkus uzemnit vrtulkové servo s držákem motoru a jestli máš i kovovou trubku, tak ji trochu oškrábej pod držákem serva, aby byl dotyk se zadním servem a uzemni to kouskem kabelu k motoru.Mě to dělala statická elektřina i když mám kardan.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záškuby vrtulníku
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 8:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2014
Příspěvky: 62
Nemyslím dva přijímače naráz, ale pokud měl stejný problém u FC-16 a pak i u Aurory, která jede na 2,4GHz, tak nebude chyba ve vysílači.Samozřejmě ke každému vysílači přijímač, který k němu patří :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záškuby vrtulníku
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 9:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
beka píše:

Zdravím, zkus uzemnit vrtulkové servo s držákem motoru a jestli máš i kovovou trubku, tak ji trochu oškrábej pod držákem serva, aby byl dotyk se zadním servem a uzemni to kouskem kabelu k motoru.Mě to dělala statická elektřina i když mám kardan.


Pokud to škube i při neroztočeném motoru, tak to asi statickou elektřinou nebude.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záškuby vrtulníku
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 9:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
davos007 píše:
...., ale tam byl problém že jsem měl modulaci PPM a ta se nemá ráda ze střídavými regulátory.....

Tohle jsem ještě nesyšel a nějak mi nenapadá, proč by tomu tam mělo být. Můžeš to prosím nějak objasnit? Případně kde jsi to vyčetl?

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záškuby vrtulníku
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 9:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2014
Příspěvky: 62
Tohle jsem nikde nevyčetl, je to moje vlastní zkušenost, jak u vrtulníků tak u letadel. U elektroletů se stejnosměrným motorem a regulátorem jsem nikdy problém neměl ale jakmile jsem osadil model střídavým motorem a reglem (jak vrtulník nebo letadlo), nastalo rušení. Sem tam za letu mi prostě cukly serva a u vrtulníku mi začaly cukat ikdyž byl zaplý jenom na zemi. Po vyměně příjímačů za PCM všechny problémy zmizely. Ale tímto jsem nechtěl říct, že je to problém tohoto vlákna. Píše že používá 2,4Ghz, takže tam bude chyba někde jinde než v rádiu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záškuby vrtulníku
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 9:37 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2014
Příspěvky: 15
Bydliště: Děčín
Rádiem ani přijímačem to není. Půjčil jsem si jinou Auroru i s přijímačem a škubalo to vesele dál a snad i častěji.

_________________
Mini Titan E325, T-REX 500 DFC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záškuby vrtulníku
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 10:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
davos007 píše:
Tohle jsem nikde nevyčetl, je to moje vlastní zkušenost, jak u vrtulníků tak u letadel. U elektroletů se stejnosměrným motorem a regulátorem jsem nikdy problém neměl ale jakmile jsem osadil model střídavým motorem a reglem (jak vrtulník nebo letadlo), nastalo rušení. Sem tam za letu mi prostě cukly serva a u vrtulníku mi začaly cukat ikdyž byl zaplý jenom na zemi. Po vyměně příjímačů za PCM všechny problémy zmizely. Ale tímto jsem nechtěl říct, že je to problém tohoto vlákna. Píše že používá 2,4Ghz, takže tam bude chyba někde jinde než v rádiu.

No nějak se mi to fakt nezdá že by PPM nemělo rádo střídavé regly. Sám mám PPM přijímač v helikoptéře i v kopteře, a vlastně všichni kdo mají kopteru s Pixhawkem, mají PPM + několik střídavých reglů na palubě a žádný problém. U tebe to možná nějaký problém dělalo (těžko říci proč), ale určitě to obecně neplatí že by "PPM nemělo rádo střídavé ESC".

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz