Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Osazení Slicka superlite
PříspěvekNapsal: ned 27.03.2022 11:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Zdravím, v kufru mi přistála stavebnice Slicka a jen bych potřeboval nakopnout ke koupi výbavy, hodit sem nějaký návrhy či zkušenosti. Po sestavení bych asi dal v průběhu sezóny přednost létání venku za klidných večerů někde kousek od bydliště, nepotřebuji tedy extra lehký stroj.
Aktuálně zvažuji:
3x Servo Dualsky DS 3101 5g digital (zdají se mi slabší, přesto doporučené, výhodou může být váha)
Reg. Xcontroller XC12-L (12A)
Dualsky ECO 2304C-1850 V2
Vrtule GWS 8 x 4 (H), později bych zkusil PT.

naproti tomu výbavu přímo od RCF:
motor VOLTA X2204/2200
regl VOLTA 15A
3x serva VOLTA D10M (tady lehce váhám s hmotností, původní Gening D561 mělo snad 6,5g, na druhou stranu výhodou bude MG, kdy to nebudu muset při nějaké ráně předělávat)

Díky za případné doporučení či přímo odpovědi.


Přílohy:
1648377567180.jpg
1648377567180.jpg
[ 47.73 KiB | Zobrazeno 2955 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Osazení Slicka superlite
PříspěvekNapsal: ned 27.03.2022 16:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Mám do haly Click21, což je podobnej Indoor jako Slick jen asi trochu pomalejší. Nevím, jestli si s ním venku polítáš, chtěl jsem ho taky venku zkusit ale letos zatím nebylo bezvětří. Když si vzpomenu, jak s ním házel v hale jen malej průvan od otevřených dveří... Teda jo, jednou v zimě byl naprostej klid ale kvůli mlze bylo vidět tak na 20 metrů. To jsem zalítával depronovou Juku.
K vybavení. Před Vánocema se moc vybírat nedalo a tak jsem pořídil motor Volta X2204 1800KV, vrtule PT 9,5/2,5i, baterky GensAce a Nanotech 2S 300mAh, regl 12A. Serva mám digitály Turnigy MX-95E. S nima je na křidýlkách problém, na zemi se servo občas rozkmitá a zastaví se jen při dotyku táhla nebo křidýlka rukou, nebo odstartováním. Za letu to nedělá, směrovka a výškovka to neudělala nikdy. U Juky jsem kvůli tomu musel osadil na křidýlka místo digitálu analog a s ním to nedělá. Zajímavý je, že pokud jsou na jiným letadle osazený na křidýlkách s klasickejma pantama ty samý MX-95E, tak to nikdy neudělalo. Prostě ta soustava servo-křidýlko na EPP závěsu je na to kmitání nějak náchylná. Na Juce to bylo ještě horší, tam byly panty z izolepy a protože to nemá skoro žádnej odpor, kmitaly všechny kormidla ale křidýlka naprosto nezastavitelně.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz