Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení akrobata - režimy
PříspěvekNapsal: sob 21.08.2021 20:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.12.2018
Příspěvky: 26
Díky všem za zkušenosti a info, které možná pomohou i ostaním.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení akrobata - režimy
PříspěvekNapsal: ned 22.08.2021 21:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Snažím se zalítávat éra tak, aby letěly víceméně rovně, na zádech jen nepatrně klesaly. Ne vždycky to jde, prostě někdy ten zoubek trimu na přitažení dělá moc bordel ve vertikálách...

A jak píše TomasC, prostě zalítat si letadlo je běh na dlouhou trať, a i kdyby náhodou letělo zázračně dobře hned na poprvý, stejně zkouším expa, výchylky, jiný těžiště... co kdyby to bylo ještě lepší.

H

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení akrobata - režimy
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2021 14:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
TomasC píše:
Průsery asi ano, ale na soutěži, kde se teprve dozvíš, jak ti to létání jde :D :D by tě to stálo hodně bodů.
...
Je mi jasné, že si spousta modelářů řekne, že nejezdí na soutěže, létá pro zábavu, nemá uhlíkové F3Ačko, atd... Ale o to až tak nejde. Jde o to, sledovat letadlo a uvažovat proč letí ten obrat tak jak letí. Letěl příští obrat lépe a další dokonale. To je ta odměna a pro mě velká a vlastně nekonečná zábava.

To je svatá pravda, že bez účasti na soutěžích se člověk sotva posune ve svém umění výš.
Navzdory tomu já zůstanu při lítání pro radost. Zejména proto, že soutěžení stojí hodně času a přináší i další nemalé náklady. Peníze by se snad i našly, ale času je žalostně málo. A ono to bez pravidelného, poctivého tréninku fakt nejde. A nejlépe když trénují dva a jeden druhému dělá trenéra, upozorňuje na chyby, ještě lepší je zcela nezávislý trenér. Sám si totiž nedovedu své lety objektivně posoudit, chce to pozorné, zkušené oko bodovače. Jistě, věřím, že jsou i takoví letci, kteří se už dovedou trénovat sami, ale do tohoto stavu jsem nedorostl a už asi ani v tomto smyslu nikdy nedospěji.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz