Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: CAP 232 od Hacker 1700mm
PříspěvekNapsal: čtv 12.11.2020 14:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.7.2018
Příspěvky: 2
Dobrý den
má někdo zkušenost s uvedeným modelem? Dostala se mi do ruky starší nesestavená stavebnice. Jak to létá? Chápu, že na 3D to není a ani mě to neláká. Jediné co se mi povedlo vygooglit bylo něco jako "pomsta Hackera modelářům" bez dalšího komentáře.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: CAP 232 od Hacker 1700mm
PříspěvekNapsal: čtv 12.11.2020 20:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 635
To, co jsi vygooglil tak nějak sedí. Byly dvě verze a lišily se profilem křídla. Ta pozdější s něčím jako NACA XXXX lítala blbě, ale lítala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAP 232 od Hacker 1700mm
PříspěvekNapsal: pon 16.11.2020 11:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
radi5 píše:
Byly dvě verze a lišily se profilem křídla. Ta pozdější s něčím jako NACA XXXX lítala blbě, ale lítala.

No já to od člověka co Capa měl slyšel jinak, první verze byla čistokrevná hrůza, druhá lítala ale žádná sláva. Rozlišovací znamení verzí ale nevím.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAP 232 od Hacker 1700mm
PříspěvekNapsal: úte 17.11.2020 13:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
Celeron píše:
No já to od člověka co Capa měl slyšel jinak, první verze byla čistokrevná hrůza, druhá lítala ale žádná sláva. Rozlišovací znamení verzí ale nevím.


Pravdu mas, prvni poradne nelitala, druha verze uz litala a dokazala i pristat bez motoru..

_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAP 232 od Hacker 1700mm
PříspěvekNapsal: čtv 19.11.2020 19:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 635
Celeron píše:
No já to od člověka co Capa měl slyšel jinak, první verze byla čistokrevná hrůza, druhá lítala ale žádná sláva. Rozlišovací znamení verzí ale nevím.


No vždyť píšeš to samé co já, resp. jsem to myslel jako Ty... :wink: Ta první verze měla profil něco jako Eppler 474. Myslím, že i Espada měla něco takového. Mě u toho ve verzi 2 uletěl potah na horní polovině křídla a dokázalo to přistát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAP 232 od Hacker 1700mm
PříspěvekNapsal: pon 01.03.2021 13:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.2.2021
Příspěvky: 3
Dostala se mi do ruky uvedená stavebnice "prvního" provedení a to že to musí být čistokrevná hrůza :lol: je tak nějak samozřejmý. Dle provedení, tak jak je předpracovaná stavebnice - musí éro letět hoodně blbě pod motorem - jakmile zhasne motor, éro musí jít zákonitě do neřiditelného pádu (tak je to totiž nastavený z výroby). Všeobecně mnoho modelářů tak nějak zapomínají si éro ze stavebnice před prvním letem proměřit - bezmezně věří výrobci :lol: .
Jinak si myslím, že na klasickou akrobacii asi určitě no a 3D by to mělo taky zvládnout - jedná se ale o motorizaci a výbavu příslušnými servy.
Otázka je, proč výrobce dodával stavebnici s total erorr (konstrukční chybou)I když asi tuším proč. Jen pro úplnost - uvedený profil ,který byl použit na Espadě fungoval přímo skvěle - jeden z nejhodnějších a nejpříjemnějších akrobatických letadel - mohu mluvit z vlastní zkušenosti - měl jsem ji 2x.
Přitom oprava je tak strašně u tohoto provedení jednoduchá - zabere pár minut práce v dílně. Ono dost často letadla ze stavebnic stačí jen drobně upravit a z totálně neletového stroje vznikne vyloženě školní letoun - viz třeba Lancair MK 360 od CMP. Po drobné úpravě nejhodnější letadlo z mého letového parku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAP 232 od Hacker 1700mm
PříspěvekNapsal: pon 01.03.2021 14:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Pájo ,no a co s ním provedeš,změníš úhly náběhu ? Jsi tajemný jak hrad v Karpatech. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAP 232 od Hacker 1700mm
PříspěvekNapsal: pon 01.03.2021 17:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Tiez by ma zaujimalo , nenapinaj ..! :D

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAP 232 od Hacker 1700mm
PříspěvekNapsal: pon 01.03.2021 18:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.2.2021
Příspěvky: 3
Tak pro ty co to zajímá: tenhle odkaz mne zaujal, protože Cap 232 je dost pohledný éro. Tak proč by nemělo létat? Uvědomil jsem si že tam musí být někde řádná krpa.(Jinak ho dostavuji a připravuji na jaro).Proměřil jsem si úhel seřízení a nestačil se divit - stavebnice se souměrným profilem ,kde bychom se měli bavit o cca 0,5 až 1 stupeň má , a to se podržte 3,5 až 4 stupně - což je neuvěřitelných 20mm náběhu v ose profilu na 330mm.Což ja 4- 8 krát víc než by mělo, Bomba je ,že profil křídla hlavně ladí se spodní linií trupu :lol: :lol: :lol:(ale že to pilot rozseká....) To znamená v reálu pokud odstartujete - tak v tomto seřízení čeká pilota lítý boj o záchranu letadla - nedovedu si představit jak ho dostat dolů - po každém stažení plynu bude následovat pád po křídle. Křídlo je v podstatě nastavené tak ,že v letu je přetažené - pod motorem to nějak (hodně blbě poletí),ale pak.....Jinak to je v souladu s předešlými řádky diskutujících.
Doporučuji každému, pokud budete zalétávat nový letoun (a zvláště ty ze stavebnic)přeměřte si úhly seřízení - pokud pominu těžiště - což považuji za samozřejmost - správný úhel seřízení je poukázka na to ,že letoun po přistání bude celý. Hodně často jsou tam chyby - sice ne tak velký jako zde u této stavebnice ,tato jednoznačně vede. Ale i čí'nani se seknou - a to je důvod jejich zatracování - mají tam velmi často nulu (namátkou Spitfire 1800 CMP,Lancair CMP,Cap 232 Hangar,Extra CMP - srovnejte (polosouměrný profily kolem 1 - 1,5 stupně ,souměrný 0,5 stupně cca a pak při zalétávání doladit) úhly seřízení a budete překvapení jak je z bestie je najednou příjemně létavý éro - baví mne názory typu létající cihla, profil na houby apod - jasně nechtějte od nich přesnou akrobacii nebo 3D létání ale pohodový příjemný a pohledný (v rámci možností :lol: éro na vyblbnutí)


Naposledy upravil pája dne pon 01.03.2021 19:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAP 232 od Hacker 1700mm
PříspěvekNapsal: pon 01.03.2021 18:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
HONZIK 22 píše:
Pájo ,no a co s ním provedeš,změníš úhly náběhu ? Jsi tajemný jak hrad v Karpatech. :mrgreen:

Vždyť tom,říkám furt. :mrgreen: :idea:
Mnoho modelu je zavrhnuto nebo nelétavých z tohoto dúvodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CAP 232 od Hacker 1700mm
PříspěvekNapsal: pon 01.03.2021 19:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.2.2021
Příspěvky: 3
Je ale dost zajímavé ,jak hodně se mění letové vlastnosti - opravdu stačí jeden stupeň a letoun je v určitých režimech téměř neřiditelný....hlavně polosouměrný profil a nulové seřízení je velmi zrádné - nejvíce se tato nepříjemnost projevuje během přistání, kdy se zdá ,že nelze model uřídit - a pak je na pád po křídle zaděláno.(takový ty mžikový stavy :D )Správně seřízené letadlo při přetažení nejprve varuje (začne se vrtět) než začne vrtat do matičky země.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz