Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Slick 540 - SYSring
PříspěvekNapsal: ned 10.07.2022 22:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Ahoj,

máte někdo zkušenost s tímto rozsypem?

https://eshop.sysring.sk/p/slick-540-sysring-1-5-m/

Výbava je v šuplíku, tak přemýšlím pořídit něco takového, jen jestli to není úplně marné...

Díky :)

p.s. případně nějaký jiný rozsyp kolem 60".


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Slick 540 - SYSring
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2022 23:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jak to vypadá zde s přístupem na bývalý Akrofórum? Matně si vzpomínám, že SYSring tam popisoval některý letadla ze svý produkce. Rady doporučení a tak podobně.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slick 540 - SYSring
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2022 9:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 643
Bydliště: Prešov,SR
Obrázky: 51
Ahoj.
Slick lieta dobre, môj dokonca bez škrabanca prežil pád z nožovej vývrtky s prechodom do plochej vývrtky do vysokej trávy asi z 5m keď sa reštartoval prijímač, zrejme odber digi serv nezvládol CC castle.
Za seba by som si ale znova jednoznačne vybral Katanu, tak trochu som túto veľkosť rozsypu vymyslel ja. Od prvej až po súčasnú verziu rozsypu som ich postavil asi 4. Letový prejav vynikajúci, chválili si aj top piloti keď ju vzali do vzduchu. Pohon jednoznačne 6S, s 6S 2700mAh som mal letovku 2300g, čo je super. Aj by som postavil ďalšiu, len mám pocit, že už na 3D lietanie nemám nervy :lol:
Ľ.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slick 540 - SYSring
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2022 14:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Proč katanu? Podle fotek mi připadá že má trochu větší plochu, baterie mám 3300mAh ve větším množství, nové pořizovat nebudu a top pilot 3D akrobacie nejsem, spíš to bude na trochu táhlejší - "kasickou". Katana se mi původně zamlouvala víc, ale vzhledově se mi ten Slick líbí víc (kulatá kabina, hezčí motorový kryt). Výbavu mám co doporuxe třeba Extremeflight do svých 60" což je skoro toto éro.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slick 540 - SYSring
PříspěvekNapsal: stř 13.07.2022 6:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 643
Bydliště: Prešov,SR
Obrázky: 51
No lietal som obidve, ano katanu by som uprednostnil na 3D a freestyle, slicka na klasickú akrobaciu. V tom sú medzi nimi zásadne rozdiely. Je to samozrejme o pocitoch, každému sadne niečo iné. Chcel som povedať, že keď top pilot povie ze by taky rozsyp chcel, tak hovoria skúsenosti z desiatok odlietanych akrobatov. A z nich je uplne spokojný iba s niekoľkými.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slick 540 - SYSring
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2023 21:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2010
Příspěvky: 85
No mal som ho a ... lietadlo robil amater , ktory nelieta takze lietadlo ma kopu nedostatkov. Vyrezy su spravene dobre , presne a pokial vies co je v konstrukcii zle da sa s tym lietat. Niekde som uz pisal co je vsetko spatne. Opakujem vyrezy su dobre tam som nemal problem ,ale konstrukcia dobra nie je ani nahodou. Iba detail za vsetky drobne. Pevna cast vyskovky v konstrukcii nepocita so ziadnim spevnenim , vystuzou . Proste iba 8-10mm balza a dost riedka lahka. Proste som na to pozabudol a v nozaku som ju zlomil u korena. Nastastie pouzivam serva do vyskovky pre kazdu pohyblivu cast samostatne tak som pristal s jednou polovickou vyskovky. je tam toho dost na prd. na rcportal som to tusim pisal. Pre zasmiatie - tu na rcmanii je tusim diskusia o moznosti pouzit spalovak pre slicka. ako dlho by konstrukcia typu EF , alebo Precision Aerobatic spred 10 rokov (to znamena odlahcena na maximum) vydrazala spalovak. ak ti nevadi nie moc dobra kabina a vies co robis vyrezy sa daju pouzit tie pan vyrezat na CNC vie. Este som mal problem ze pouzil tusim 18mm trubku na spojku a a bola dost volna v puzdrach co boli v baleni. taktiez si spominam ze som musel upravovat preglejku pre podvozok . Je kvalitna ale odlahcena ako emental, nebolo do coho dat tie slepe matice do ktorych sa prisrobuje podvokok. Taky isty problem ma aj motorova prepazka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slick 540 - SYSring
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2023 22:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
No mě se teda nezdají výřezy vůbec dobré... je vidět že tu frézičku do toho cpe jak vidle do psa a když to dojíždí dráhu, tak se to mine tak o půl milimetru, jsem z toho docela zhnusen... kabina je úplně na houby, sehnal jsem podobnou, tak nejspíš naroubuju. Celý domek mám přelaminovaný, podvozek taky. Pár přepážek nesedělo, tak jsem upravoval tvar (neseděl spodek, při potahování by tam byl schodek. Nakonec jsem potáhl 1,5mm balsou celý spodek. Serva mám nachystané 2 do výškovky, směrovka jedna přes bowden, nebo lanka. Mám to v kostře hotové, čeká na potažení, ale už asi rok, zatím se mi to nějak nechce dodělávat, nejsem přesvědčený že to bude úplně ono... :-( VOP vyztužím, ta mě nenapadla, odhadoval jsem že to bude OK.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slick 540 - SYSring
PříspěvekNapsal: ned 09.07.2023 11:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
@flyabit - Ako sa ti podarilo v nožáku ulomiť výškovku? A ako a čím by si ju vystužil?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slick 540 - SYSring
PříspěvekNapsal: čtv 13.07.2023 17:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2010
Příspěvky: 85
celkom jednoducho. po zvladnuti nozaku na istotu som som zacal lietat nozak do kola . to znamena ze letim v nozaku a kruzim do kruhu a pritom stupam , alebo zhora klesam.
Videl som ho lietat aj do stvorca , ja som letel iba do kruhu a asi som moc utiahol zakrutu vyskovkou. Ocasom to trhlo ako po zasahu a bolo to.Ako som spomenul ta balza je fakt riedka , lahka skoro porezna. a 10mm takato balza nie je vhodna na namahanu cast. ma to byt 3D lietadlo a tam su tie sily na neho posobiace enormne. Vystuzit to ide lahko . neviem ci bude jasne ako som to upravil. Pevna cast vyskovky ma mat 10mm . Pouzil som 8mm balzu , ale pevnu nie ten emental . Odtokovka hruba 8mm bola vystuzena vlepenim uhlikovej pasoviny po celeh dlzke 0,6x8mm na to som natupo nalepil rebra spojky k nabezke. Cele som to potiahol 1mm balzou z oboch stran aby som sa dostal na 10mm . Kazde rebro bolo prevrtane 1,5mm dierou, aby som ho moc neoslabil a tam bola vlepena uhlikova tycka. po zalepeni uhlikovej tycky dovnutra a potiahnuti je to pevne uz dostatocne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz