Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Baterie - 48" Extra 300
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2023 10:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
Zdravím,

rozhodl jsem se upgradnout akrobata na 48" Extru 300 EXP V2 od Extreme Flight a vybírám do ní baterie, tedy čtyčlánek mezi 22000 mAh a 3000 mAh. Vždy jsem lítal na Tunigy bateriích takže jsem šel tímto směrem, nicméně na HobbyKingu jsou aktuálně baterie nedostsupné a není jasné kdy dostupné budou, jinak bych volil tyto: Turnigy Heavy Duty 2200mAh 4S 60C Lipo Pack w/XT60U Connector.

Co jsem našel že je dostupné, jsou baterie Kavan (konkrétně tyto: KAVAN Li-Po 2600mAh/14,8V 40/80C 38,5Wh), jenže jsem o nich nenašel absolutně žádné info o jakýchkoliv zkušenostech lidí co by je lítali. Dále jsem kdysi měl ještě Gens Ace baterky a ty byly poměrně dobré, našel jsem tedy tuto variantu: Gens Ace LiPo Tattu Serie - 4S 2300mAh 14,8V 4S1P (75C) XT60 Plug, ale o těch v podstatě také nemám žádné aktuální info, jestli jsou s nimi uživatelé spokojeni.

Nepoužíváte prosím někdo tyto baterie, respektive které byste poradily vy?

Předem děkuji za reakce.

PS.: Pokud je zde někde autální vlákno se s tejným tématem, tak mě na něj prosím odkažte, našel jsem bohužel pouze prehistorická vlákna, která už nebudou moc validní.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie - 48" Extra 300
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2023 10:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Možnost koupě kvalitních accu (dobrý vkon a spolehlivost, (trochu málo i životnost)) jsem kdysi pře s review hlídal. Gens Ace LiPo Tattu byly v žebříčku hodnocení vysoko Když ne 1. tak do 3. místa. Hodnocení v roce 2021 (to první od autora bylo v r. 2017) GensTattu, By Advanced Flyer -January 12, 2021 Ač ne osobní zkušenost, tak aspoň něco.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie - 48" Extra 300
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2023 11:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
Nejlepší jsou z Německa od SLS, tady si vyber : https://www.stefansliposhop.de/akkus:::173.html
a tady si je objednej v Brně: https://soural.ekatalog.biz/category/SL ... atory/5028
jsou opravdu moc dobré, nebudeš litovat, ceny srovnatelné s konkurencí. Petr

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie - 48" Extra 300
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2023 14:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
Díky za obě reakce, možná to vezmu půl napůl a aspoň budu mít srovnání, o těch SLS jsem zatím nikdy neslyšel, ale zkusím pohledat nějaké rcenze, na papíře nevypadají zle, někdo další s nimi má zkušetnosti?

Ještě jednou díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie - 48" Extra 300
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2023 14:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
V tom prvním odkazu od AVALON57 na stefansliposhop jsou k SLS vidět mimo (?filtrem vybraných) QUANTUM, vidět (zejména v jiných eshopech) i varianty XTRON a X-CUBE. Při výběru 4S1P a podobné mAh kapacitě bývají ve stejné skupině s nimi často i Gens Ace (někdy jen Tattu). Nejspíš žádný z významných dobrých výrobců si nemůže dovolit nedodávat baterku s poměrně dost požadovanými parametry.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie - 48" Extra 300
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2023 8:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.12.2018
Příspěvky: 26
Tak já jsem koupil tattu viz odkaz.
Nevím v čem je kouzlo. Ale ty baterky jsou o čtvrtinu menší a lehčí než tattu 2300/4S/75C. Tak budu zkoušet. Zatím dobrý.
https://www.blokovano.cz/tattu-4s-2200mah-75c-lomg-range/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie - 48" Extra 300
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2023 9:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno
Používám 3 ks Gens Ace LiPo Tattu Serie - 4S 2300mAh 14,8V 4S1P (75C) a jsem s nimi spokojený. Při zátěži (ve špičce cca 52 A) drží napětí bez výrazného poklesu. Ale je fakt, že je na nich zatím jen 31 cyklů. Takže dlouhodobě zatím nemůžu posuzovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie - 48" Extra 300
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2023 11:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
● Každý výrobce a) svoje baterie zdokonaluje TATTU v.3 a v4.0 b) vede permanentní marketingovou kampaň ve stylu "Čim víc xxx, tím víc Adidas" TATTU "Long range version" a "R-LINE". LONG RANGE TATTU R-LINE (v3.0) Discharge Rate: 120C Max Burst Discharge Rate: 240C Net Weight(±20g): 215g Časem se pokusím získat seriózní review. Nejlépe porovnání v3.0 versus v4.0
● Tady se zdá, že to co prodává je 1) max. proud C (trvalý / krátký špičkový (burs)) 2) min. váha g Pokud se to přežene tak se objeví na trhu šmejdy. (U NiMH to byla honba za max. mAh. Skončilo to nárůstem podílů chemie pro kapacitu. Ta váha se musela někde vzít. Vzala se na úkor chemie snižující samovybíjení a prodlužující životnost od data výroby. Několik roků trvalo než vývoj dodal novou technologii "eneloop" = LSD (Low Self Discharge). Tak snad Li-Pol se nedá toutéž cestou. NiMH pak základní řadu optimalizovanou na počet cyklů (bílá AA nejméně 1900 mAh, 2100 cyklů) doplnilo o optimalizovanou pro kapacitu (černá AA 2500 mAh, 500 cyklů) a světle modrá řada Lite (náhrada za variantu trvalé nabíjeni malým proude (drop charge)) s parametry 950 mAh 3000 cyklů. A s celo řadou generací určeným kódovým označením výrobce. V současné době Panasonic.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie - 48" Extra 300
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2023 12:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
Díky moc za reakce, vypadá to že ty Gnesky zatím všem sedí, na ty s 2200 mAh jsem taky koukal, ale popravdě se mi moc nechce s tímto experimentovat, ten váhový úbytek mě asi až zase tak moc netrápí, takže zvolím 2300 mAh.

guchar píše:
V tom prvním odkazu od AVALON57 na stefansliposhop jsou k SLS vidět mimo (?filtrem vybraných) QUANTUM, vidět (zejména v jiných eshopech) i varianty XTRON a X-CUBE. Při výběru 4S1P a podobné mAh kapacitě bývají ve stejné skupině s nimi často i Gens Ace (někdy jen Tattu). Nejspíš žádný z významných dobrých výrobců si nemůže dovolit nedodávat baterku s poměrně dost požadovanými parametry.


Tady jsem asi bohužel nepochopil co bylo myšlenkou tohoto postu... koukal jsem na ty Brněnské stránky a tam mají ty XTRONy, takže bych případně šel do nich...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie - 48" Extra 300
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2023 17:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
Wertykal píše:
Díky moc za reakce, vypadá to že ty Gnesky zatím všem sedí, na ty s 2200 mAh jsem taky koukal, ale popravdě se mi moc nechce s tímto experimentovat, ten váhový úbytek mě asi až zase tak moc netrápí, takže zvolím 2300 mAh.



Tady jsem asi bohužel nepochopil co bylo myšlenkou tohoto postu... koukal jsem na ty Brněnské stránky a tam mají ty XTRONy, takže bych případně šel do nich...


V Brně mají jen nabídku skladem ale cca do 10 dní ti seženou cokoli z nabídky SLS - jsou jejich zástupci. Osobně jsem to vyzkoušel a Brno funguje perfektně, SLS v D už tě odkáže do Brna... kdysi jsem nakupoval napřímo, ale zrušeno když je Brno.

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie - 48" Extra 300
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2023 18:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
SLS = Brand = Výroba a prodej. Filtry 4S, od 501mAh do 1500mAm Položek 1 až 10 od nejdražší
Brand/Manufacturer: SLS - Stefans LipoShop GmbH
"NOC" MojeRC: s symbolem 2xNOC jsou nejúčinnější baterie, které můžeme v současné době nabídnout
SLS 2-NOC SLS 2-NOC Race LiPo Akku 4S/1300mAh kompakt


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz