Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 28.11.2017 18:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.11.2017
Příspěvky: 17
Zdravím pánové,
na příští sezónu bych si chtěl pořídit nějakého konstrukčního akrobata. Strašně moc se mi líbí Extra 330SC. Pokukuju po variantě s rozpětím kolem 1700 mm. Jeden důvod je cena (každých dalších 10 cm = +6-10 tis.) a druhý je trošku obava z přechodu z metrového EPP deskoletu.
Momentální favorité jsou:

Extra 330SC 60e ARF od Hangar 9
jen teda netuším, jestli bude ještě někde k sehnání.
https://www.lindinger.at/en/?sViewport=detail&sArticle=9719614&sSearch=

nebo

Extra 330SC scale 22% (1700 mm) 20cc od Pilot RC
https://www.rcsvet.cz/rozpeti-17-2m/81246-extra-330sc-scale-22-1-700-mm-20cc-modro-bilo-cerna.html?search_query=EXTRA+330&results=68

Pokud s nimi někdo máte nějaké zkušenosti, podělte se se mnou :)

_________________
JETI DS 16,Veloxity(RC Factory),Mustang RACER(RC Factory),Edge540 V3(RC Factory),Vertigo(RC Factory)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 6:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
pokud chceš konstrukční model a spalovací motor tak doporučuji model o rozpětí cca 2.3 m a výš.
Do 2m rozpětí je lepší elektropohon.

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 6:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
tohle je velmi dobrý obratný stroj vhodný pro 3D létání i klasiku, syn Marek s ním létá a je spokojen:

Extra 330SC 60e ARF od Hangar 9
https://www.lindinger.at/en/?sViewport=detail&sArticle=9719614&sSearch=

pilot RC je dobrá volba také:

Extra 330SC scale 22% (1700 mm) 20cc od Pilot RC
https://www.rcsvet.cz/rozpeti-17-2m/81246-extra-330sc-scale-22-1-700-mm-20cc-modro-bilo-cerna.html?search_query=EXTRA+330&results=68

zkušenosti přímo s tímto modelem nejsou, ale tady jsme testovali větší kousek:
http://www.marekplichta.eu/zz_extra_pilotRC.html
pokud máš zájem přečti si test.

pokud sháníš něco levnějšího - olétaného tak tady:

viewtopic.php?f=98&t=82471

prodávám kompletní model, který by ti mohl vyhovovat.

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 11:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.11.2017
Příspěvky: 17
Jednalo by se každopádně o elektropohon. Ještě jsem teda zapomněl na jednu hodně důležitou věc a to je přeprava. Nemám kombíka, takže nevím, jestli by se mi tam nějaký větší kousek vůbec vešel.
Chtěl bych se ještě zeptat na nějaké rady nebo doporučení při přechodu z EPP akrobatů na konstrukční. Děkuji

_________________
JETI DS 16,Veloxity(RC Factory),Mustang RACER(RC Factory),Edge540 V3(RC Factory),Vertigo(RC Factory)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
tak 2.3m se vejde téměř do všeho.
Při lítání s většími modely musíš počítat, že díky hmotnosti jsou trochu víc setrvačnější, než EPPčko. Ze začátku to chce opatrně a zvyknout si na rekce modelu.

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 13:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
2,2m už jsou podle mě i docela náročný na servis a provoz, musíš vědět a znát věci, který se u EPP prostě neřešily a nebyly potřeba. Asi bych 2,2m ani větší hned po epp nedoporučil a rozhodně ne s benzíňákem. Není to jen o lítání.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 14:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.11.2017
Příspěvky: 17
Proto jsem se díval po rozpětí kolem 1,7 m. Když jsem studoval manuály u těch dvou letadel, tak jsem zjistil, že se od elektroniky v EPP moc neliší. Přišlo mi to jako logický posun a ne moc velký skok. U větších letadel jsem si všiml složitější palubní elektroniky ve které se ještě moc nevyznám a u nás na letišti ani není nikdo, kdo by mi v tomhle směru poradil.
Nebo myslíte, že je to ještě pořád velký skok?
Teď už si fakt nechám poradit a poslechnu rad zkušenějších, protože vím, jak to dopadlo s prvním letadlem a prvními lety, kdy jsem si říkal, že to nemůže být tak složité :D

_________________
JETI DS 16,Veloxity(RC Factory),Mustang RACER(RC Factory),Edge540 V3(RC Factory),Vertigo(RC Factory)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 18:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
1,7m nebo mozna lip lehka dvoumetrovka jsou asi uplne v poho. Nejaky hv serva, prijimac napejeny z 2s lion nebo lipol, na motor 6s. Kup si rozebiratelny loctote na srouby at se ti to nerozsype a lep tim spoje kov na kov. a bude to ok.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 19:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Nechci radit špatně a hloupě,ale jak se dívám,zatím jsi akrobatil pouze s epp plackama a tak se myslím,že pokud ti nemá kdo pomoci,bude to moc velký skok.Nebude zatím lepší zatím nějaký akrobat s prostorovým trupem a třeba z elaporu?Např.Extra 330 Sc od Multiplexu?Ale třeba se pletu a už jsi docela vylétaný a v pohodě to zvládneš :D


Naposledy upravil Jardátor dne stř 29.11.2017 19:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 19:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2009
Příspěvky: 573
Bydliště: Rakovník
Tu Extru od H9 mám, lítá dobře, hlavně nožáky, nožový a plochý vývrtky jsou perfektní, výkruty do kruhu mě jdou líp s Vertigem.
Tuto Extru beru na letiště když jedu na chvíly a nechce se mě tahat Vertigo ( vejde se mě do auta celá i s křídly)
Veloxity mám taky a myslím že ten skok bude docela velký, ale zvládnutelný.
A co něco menšího na začátek http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=99963
nebo http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=99965

Míra


Přílohy:
IMG_2280.JPG
IMG_2280.JPG
[ 94.95 KiB | Zobrazeno 11611 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 20:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.11.2017
Příspěvky: 17
Pro Jardátor: Extra od Multiplexu byla ve hře taky, ale jak jsem si to tu pročítal, tak mi přišlo, že větší letadla líp poslouchají (tím teda nemyslím, že bych se hned vrhal do nějakých extra velkých letadel). Možná jsem to ale špatně pochopil. Něco odlétaného mám, když je čas a počasí, tak jsem na letišti každý den, třeba i 3x :D , ale pořád je toho spoustu na naučení a k zdokonalení, hlavně v té akrobacii. U nás na letišti jsem ve svých 35 letech nejmladší účastník zájezdu. Ostatní pánové jsou důchodového věku a když už si nepřijedou jen popovídat, tak mají rádi "pomalolety" a akrobacii se nezabývá nikdo. Podobné je to i s elektronikou, mají to tak, jak jim to někde někdo sestavil a nastavil a teď už jen nabíjí baterky. Tím je nechci shazovat (stárneme všichni a chtěl bych mít v jejich věku taky tolik elánu), ale pomoc nebo rada se u nich špatně hledá. Ostatně proto jsem se obrátil sem. Co se týká třeba záletu, tak bych se přece jen svěřil do rukou někoho zkušeného.

_________________
JETI DS 16,Veloxity(RC Factory),Mustang RACER(RC Factory),Edge540 V3(RC Factory),Vertigo(RC Factory)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 21:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.11.2017
Příspěvky: 17
Tak jsem zase na začátku :) Sice už vím, že mnou vybrané modely jsou podle všeho asi dobrá letadla, ale teď jsem zase na rozpacích, jestli jsou vhodná jako první konstrukční letadlo.

_________________
JETI DS 16,Veloxity(RC Factory),Mustang RACER(RC Factory),Edge540 V3(RC Factory),Vertigo(RC Factory)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 9:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 627
Bydliště: Prešov,SR
Obrázky: 50
Nič sa neboj, každý raz predsa musí prejsť z plackoletu na dospelého akrobata, ak máš rozum tak ho nerozbiješ.
Ide skôr o to, že do 2m možno ešte lietať na 6S pokiaľ má model do 4,5kg, keď už má 5kg už je to na hrane, keď máš dvojmetrovku s letovkou nad 5kg /čo je ešte stále dobrá hmotnosť/ tak už treba ísť do 10-12článku /ja napr. teraz dokončujem 2 metrovku, pohon Xpwr 40 + 12S LiPol/. Slabší pohon už nie je na akrobaciu, tobôž nie 3D či freestyle. Podstata je: cena pohonu a osadenia /mimo ceny modelu/ oproti 6S pohonu - skoro 3 násobok.
Takže ťažký model s rozpätím tesne pod dva metre /napr. extra 330 od pilotrc 1,98metra - skoro 6kg/ na 6S síce poletí ale nič sa nenaučíš a letový čas je 4min.
Ľ.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 12:22 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Nebál bych se toho. Start a let bude bez problémů. Jen to nebude tak pomalé a obraty budou větší. Taky směrem dolu to nabere větší rychlost.
To podstatné bude přistání. S dřevěným a takto velkým letadlem už se musí přistát správně. Taky tahle letadla nejdou "vydojit" jako EPPčko. Zároveň to letí rychleji a má to setrvačnost.

Osobně bych do toho šel. Ten krok stejně budeš muset udělat.

První let po trimování bych zaměřil na přistání.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 12:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Muzu za sebe doporucit tuto: https://www.kostkamodelcentrum.cz/obcho ... lozka=7040

resil jsem presne to co ty. Prechod od epp deskovych 3d akrobatu ke konstrukcnimu reseni. 2M a vice jsem se bal, kolik me bude stat pripadna rana :-) Tohle je necelych 1.7m a da se postavit docela levne. baterky jsou jeste nabitelena na letisti docela rychle a levne. Provoz ok. A leta to moc pekne.

Je to ale urcite jenom na elektriku.

Jsem podprumerny pilot - takze ber tu radu tak jak to pisu. Nejsem schopen posoudit nejake nuance 3d letu, kdyz je neumim ani zaletnout. Snazim se s tim letat zakladni akro + par zakladnich 3d obratu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz