Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Akrobat kolem 1,8m na benzín 35 ccm
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2017 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Po zrušení letadla mi zůstal motor EME35 ccm, kterého jsem otestoval a jede bez problémů, takže bych jej rád zabudoval do nějakého akrobata (původní letadlo byl Spacewalker a i když do havárie létal poslušně, znovu jej pořizovat nebudu).
Našel jsem zatím Goldwingy ve výprodeji (https://www.rc-dragon.cz/eshop/01-rc-le ... /20cc-35cc), nicméně každý má nějaké "ale"
-Yak55m - bohužel už zbývá jen modro-červeno-žluté provedení
-Corvus - (normal nebo C.F.) - ten se mi v červené zamlouvá, ale nikde jsem nenašel žádné recenze nebo zkušenosti, takže ani nevím, co znamená C.F. verze
-Slick 540 - Opět chybí nějaké recenze. navíc i přes výprodejje cena relativně vyšší
-A na distributorech Pelikána jsem ještě našel Pilot RC Yak 55m - tam už se však cena draku šplhá k 13 tisícům

Další letadla (např. Yaky na HK) vypadají nedostupně
Nemátě nějaký otestovaný akrobat kolem 1,8 m, který je někde i skladem?

Nebo mi relativně omezené množství modelů dává najevo, že se jedná o ne-zcela vhodný rozměr pro benzín a měl bych si tročku připlatit a pořídít nějakou 2,2 metrovku z modelbazaru?

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2017 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Jindra_S píše:

Nebo mi relativně omezené množství modelů dává najevo, že se jedná o ne-zcela vhodný rozměr pro benzín a měl bych si tročku připlatit a pořídít nějakou 2,2 metrovku z modelbazaru?

Na 2,2m akrobata potrebuješ 50-60ccm benzín.
Vhodná veľkosť akrobata na benziňák ale začína až od 2,8m. :D

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2017 4:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
LV píše:
Na 2,2m akrobata potrebuješ 50-60ccm benzín.
Vhodná veľkosť akrobata na benziňák ale začína až od 2,8m. :D

Vím, že pro větší éro bych současný motor bych musel prodat nebo zakonzervovat. Šlo mi spíše o zjištění, že přes 1,8m cesta nevede a rozdíl proti 2,2m je skokový.

Větší éro (nad 2,2m) už pro mne má omezení co se týká např. přepravy na letiště a samozřejmě ceny.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2017 9:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.6.2005
Příspěvky: 417
Bydliště: Praha 6
Pokud chces akrobata na 35ccm. Tak bych se nevydaval cestou polomakety 1.8m. Je to moc male. Na tenhle motor bych si se podival po nejakem starsim F3A typu Top Line nebo tak. S tim motorem to bude litat dobre a
rovne. Pokud ti nevadi ze to neni nicemu podobne.
Touhle cestou bych sel ja, kdybych chtel akrobat na benzin tyhle velikosti. Ale spis bych ho nechtel :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2017 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Podobné to být něčemu nemusí, jen se mi to musí líbit. :)
A jedno F3A už doma mám, popravdě moc se mi další nechce pořizovat.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2017 19:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
s bach od gw


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 9:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
1,8m letadla by měly být kolem 4,2-4,5kg letovky aby to lítalo hezky. 1,9m i 2m letadla se lítají na lehký 30tky (třeba dle 30, da 30). Good luck s tou 35tkou v takhle malým letadle.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
HonzaS píše:
1,8m letadla by měly být kolem 4,2-4,5kg letovky aby to lítalo hezky. 1,9m i 2m letadla se lítají na lehký 30tky (třeba dle 30, da 30). Good luck s tou 35tkou v takhle malým letadle.


Popravdě na 1,8m netrvám, klidně i větší, proto i název vlákna "kolem 1,8" - cílem je použít motor, který mám doma. Na vysvětlenou - původní plány byly zcela jiné - pořídit schválně ne-akrobata, otestovat, zda se něco na benzínu pro mně nezměnilo a popřípadě později komplet prodat a pořídit většího akrobata. Ale protože se z řízené vývrtky stala neřízená a zůstal mi relativně zánovní motor s příslušenstvím, který asi nepůjde lehce prodat za rozumnou cenu (poškozené žebrování, bez vlivu na funkci, ale rozhodně se to v inzerátu dobře nevyjímá) ), přemýšlím, jak jej uplatnit - proto tohle vlákno.

Nakonec jsem brouzdáním našel třeba tento - https://www.flexinnovations.com/product-p/fpm12.htm nebo https://www.zbozi.cz/vyrobek/pilot-rc-yak-55m-scale-22-1850-mm-30-cc/, nicméně když pak začnu počítat výbavu jako serva (z původního zůstala, ale jsou pomalá) + další zbytečnosti jako lepší výfuk a jinou vrtuli, dostávám se na celkovou částku přes 20 tisíc, za kterou mohu mít (samozřejmě bazarové) 2,2m (a možná i větší) éro i s adekvátním motorem.

No, neříkám, že to jsou nepříjemné startosti, ale ještě chvilku a zůstanu u elektřiny a počkám na nějaký "benzínový záchvat" v budoucnu.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 15:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Fakt bacha co si vybereš... ty letadla do kterých se dávají 30tky jsou většinou 76 nebo 78" a dělaný na 6s, do 5kg. Takže lítají dobře, ale benzínem je odrovnáš. Dřív nebo později se to letadlo rozsype. Nedávno jedna extreme fligth e300 exp 78" byla na bazaru, komplet s elektrikou. Tak možná zapřemýšlej tímhle směrem ;)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 15:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nedávno se tu řešila Z50 pár cm nad 2 metry. Třeba se ti ozve Želivák, jak na Roto 35 lítá vše co skutečná. Nebo Pavel123.
Už ji mám doma. :mrgreen:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 15:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
HonzaS píše:
Nedávno jedna extreme fligth e300 exp 78" byla na bazaru, komplet s elektrikou. Tak možná zapřemýšlej tímhle směrem ;)


EF 64" mi kdysi dvakrát nesedla, ale na modelbazaru se zase vyskytl laminátový Thunder 3D - a ten mě rozhodnutí znovu zkusit benzín značně nahlodává. :)

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 15:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
nooo, eh... Thunder mě nikdy úplně nepřesvědčil.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 16:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Vzhledem (který uznávám, že je ... jiný) nebo letovými vlastnostmi?

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 17:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Letově. Ale o tom by ti řekl víc třeba Michal Schreiner, který měl thundery dva. První mu nějak úplně nelítal aurototace, druhej byl prý lepší. Ale nevím co změnil nebo udělal jinak.

Jinak Thundera jsem poprvé viděl na World Air Games 2009 v Turinu, kde s ním Aleš lítal hodně hezky. Ale letový projev EF Extry a vlastně i tehdy SU 29 v rukou Filipa Materazziho byl naprosto fantastický, hlavně když jen kravili na tréninkovým letišti.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz