Switch to full style
Taky vás už nebaví jen tak poletovat? Zkuste létat akrobacii nebo si o tom aspoň tady povídat.
Odeslat odpověď

Re: Vhodný akrobat po epp modelech

pon 24.04.2017 10:51

Zatím dík za všechny názory,s éry z jiných materiálů než je epp nemám zatím žádné zkušenosti,tak musím ještě hodně studovat.Ale dalšího epp akrobata zatím fakt nechci,třeba časem narazím na zajímavý model,láká mě i Edge z "tiskárny",nebo něco z dílny Veka 1!

Re: Vhodný akrobat po epp modelech

pon 24.04.2017 10:58

Daj mi link na akrobata od Kapucina (vekamodel). Asi mi nieco uslo.

Re: Vhodný akrobat po epp modelech

pon 24.04.2017 11:06

Nušlo ti nic,neměl jsem na mysli "čistokrevného" akrobata,ale prostě zkusit éro z kvalitního materiálu,které nějakou jednoduchou základní akrobacii prostě umí! :D

Re: Vhodný akrobat po epp modelech

pon 24.04.2017 11:07

Jardátor píše:Nušlo ti nic,neměl jsem na mysli "čistokrevného" akrobata,ale prostě zkusit éro z kvalitního materiálu,které nějakou jednoduchou základní akrobacii prostě umí! :D

V tom pripade sa bavime kazdy o niecom inom. Bolo by vhodne upravit zavadzajuci nazov vlakna.

Re: Vhodný akrobat po epp modelech

pon 24.04.2017 11:09

Nemyslím si, že letadlo z 3D tiskárny bude nějak kvalitnější než z EPP. Můj názor je, že je vhodné jen pro majitele tiskárny.

Re: Vhodný akrobat po epp modelech

pon 24.04.2017 11:16

JosefSvejk píše:Nemyslím si, že letadlo z 3D tiskárny bude nějak kvalitnější než z EPP. Můj názor je, že je vhodné jen pro majitele tiskárny.



Otázkou je , co nazýváš kvalitou ?

Jemnost povrchu Ano
Povrchová pevnost proti promáčknutí Ano
povrchová pevnost proti poškrábání Ano
Jemnost detailů Ano
celková tuhost a pevnost Ano - dle způsobu provedení
váha Ne

Možnost dokonalé povrchové úpravy u EPP neexistuje . U tisku můžeš zpracovat do dokonalého povrchu s vysokým leskem .

Re: Vhodný akrobat po epp modelech

pon 24.04.2017 11:28

LV píše:V tom pripade sa bavime kazdy o niecom inom. Bolo by vhodne upravit zavadzajuci nazov vlakna.

Asi máš trošku pravdu,prostě chci vyzkoušet éro z jiného mat.než je epp,nejraději model akrobatický,ale netrvám na tom. :D

Re: Vhodný akrobat po epp modelech

pon 24.04.2017 11:33

Ideální stroj po vyškolení s epépákem. Je k mání ve třech velikostech. ***winter***
http://www.precisionaerobatics.com/prod ... php?pid=53
http://www.precisionaerobatics.com/prod ... hp?pid=635
http://www.precisionaerobatics.com/prod ... hp?pid=751

Na 3D tiskárnu se v...r, pokud si chceš zalétat a hlavně, něco se naučit! :D

Re: Vhodný akrobat po epp modelech

pon 24.04.2017 12:02

winter píše:
Na 3D tiskárnu se v...r, pokud si chceš zalétat a hlavně, něco se naučit! :D

Jemu nejde o to ako to má lietať, ale skôr o vzhľad

Re: Vhodný akrobat po epp modelech

pon 24.04.2017 12:04

dudaj píše:
Otázkou je , co nazýváš kvalitou ?

Jemnost povrchu Ano
Povrchová pevnost proti promáčknutí Ano
povrchová pevnost proti poškrábání Ano
Jemnost detailů Ano
celková tuhost a pevnost Ano - dle způsobu provedení
váha Ne

Možnost dokonalé povrchové úpravy u EPP neexistuje . U tisku můžeš zpracovat do dokonalého povrchu s vysokým leskem .

A ešte taký nepodstatný údaj. Opraviteľnosť - Nie

Re: Vhodný akrobat po epp modelech

pon 24.04.2017 12:16

LV píše:A ešte taký nepodstatný údaj. Opraviteľnosť - Nie


Opravitelnost u PLA a PET-G vynikající .

Vteřinové lepidlo se krásně zaleje do natržených spár . Na rozdíl od laminátů kde se sklo i herex totálně rozdrtí. tady to křupne po vrstvách a drží původní tvar. Takže šikovnost + vteřinové lepidlo + urychlovač + smirgl .
Spoje vtěřiňákem mají vyšší pevnost a dá se s ním i dotmelit .
Spoje lze i přelaminovat tenkým sklem a vteřiňákem .

Re: Vhodný akrobat po epp modelech

pon 24.04.2017 12:18

S tím vzhledem je to taky určitě pravda,raději upřednostním éra maketovější. a jak už jsem uvedl,nejsem natolik dobrý pilot abych dokázal naplno využít let.vlastností těch "lepších" modelů.Prostě si chci vyzkoušet éra z lepších materiálů než je epp a třeba mě to "chytne" a s epp modely prostě skončím. :D

Re: Vhodný akrobat po epp modelech

pon 24.04.2017 12:24

Treba sa najprv naučiť lietať, naučiť zvládnuť aj núdzáky a až potom sa upínať na maketovosť. :P

A len tak mimochodom, za letu, ale aj na zemi zo vzdialenosti >10m aj bežný čínsky EPP vyzerá veľmi vierohodne :mrgreen: , tak nechápem čo tu riešite. :lol: Je nezmysel postaviť/kúpiť perfektný maketový model, ktorý by bol dokonca schopný získať aj nejaké body pri statickom hodnotení na súťaži, a potom ho rozbiť nejakou začiatočníckou chybou. :wink:
Naposledy upravil VTjr dne pon 24.04.2017 12:29, celkově upraveno 1

Re: Vhodný akrobat po epp modelech

pon 24.04.2017 12:26

JosefSvejk píše:... letadlo z 3D tiskárny bude ... vhodné jen pro majitele tiskárny.

Taky si myslím :lol:

Re: Vhodný akrobat po epp modelech

pon 24.04.2017 12:27

V dávné minulosti jsem měl http://www.topmodelcz.cz/index.php?desk ... tail&id=48 a docela dobré.

Ale dneska bych něco takového nechtěl. S 1m EPPčkem si prostě lépe zalétám a pokud bych ctěl přesnolet, tak bych reaktivoval F3Ačko.
NIcméně na vyzkoušení, že to potažené fólií také letí bach to mohl doporučit. Ale určitě nebrat nic pod 1,5metru.

POkud by jsi chtěl vyzkoušet letadlo z "super materiálů" tak bych spíše doporučil celokomposit větroň.
Odeslat odpověď