Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 18:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Jardátor píše:
po přečtení všech názorů a testů různých modelů zatí vede EXTRA 330 Sc od MPX.Tady snad chybu neudělám,modelů od Mpx mám více a zatím všeobecná spokojenost


já bych šel dnes po prvotním zvládnutí nějakého klasického epp modelu taky cestou stále lehce opravitelného, ale už pevnějšího elaporového modelu a pokud by mě to vzalo, na seriozní létání už bych pak pořídil něco opravdu smysluplného a né další a další mezistupně.

pro zájmové nesoutěžní létání bych si počkal na nějakou už soutěžně zastaralou , ale komplet osazenou a k letu připravenou bazarovku nějakého opravdu seriozního F3A--teda pokud nemá jít o akrobatický 3D model na blbnutí, tady bych vybíral velikost spíš podle kapsy, bo jen blbnutí končí často blbě.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 18:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
HonzaS píše:
Navíc PA mělo nějaký problémy s kvalitou, což byla jedna z příčin konce českýho distributora - prostě ho to nebavilo.á po EF :lol:


Souhlasím, na to jak to lítá, tak kvalita je hrozná. Jako když to lepí někde v Malajsii smradi o pracovkách ve škole. :) ***winter***


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 20:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 22.9.2003
Příspěvky: 105
Bydliště: Mestec Kralove
S tou novou Extrou od MPX chybu neudelas. Jeste by stalo za zvazeni Hottrigger od Graupnera.

Jit po epp rovnou do 2m F3A nedoporucuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 0:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
zizzi píše:

Jit po epp rovnou do 2m F3A nedoporucuji.


pokud to tak vyznělo z mého příspěvku, tak to se omlouvám, tak jsem to nemyslel, navíc na velké ero je nutností i slušná přistávací plocha a u těch menších, ale už trochu těžších letadel se mi docela osvědčilo abych pořád nelámal při přistání vrtule mít regl v modu brzdy, pro let mít přepínačem --mixem-- posunutou staženou páku plynu na minimální otáčky--aby ještě nebyla akivní brzda, před přistáním jsem ten mix vypnul a přistával se stojící vrtulí--ta ale zase nebrzdí, tak jsem někde používal další mix--pouze tlačítkový, který opět vypnul brzdu a vrtule se otáčela odporem vzduchu a brzdila--tlačítko jsem pustil těsně před dosednutím--v podstatě uplně to samé nastavení, jako na přepínači pro let, ale při letu je nepraktické držet tlačítko a před dosednutím zase přepínat přepínač, něco jen pustit je podstatně jednodušší---spínač.

Na letový projev má určitě zásadní vliv volba velikosti vrtule, já snad vždy nakonec používal nakonec méně otáčkový motor a vrtuli o větším pruměru, ale menším stoupání, než doporučoval k modelu výrobce, sice se na větším pruměru víc projevoval kroutící moment a nutnost korekcí křidélky, ale u malých pruměru mě nesedělo, že ve stoupání mi malá vrtule nezatáhla podle polohy plynové páky, ---pocit z letu s malou vrtulí, jak jízda autem se spálenou spojkou, to si chce ale vyzkoušet, každýmu muže sedět něco jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 14:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
winter píše:

Souhlasím, na to jak to lítá, tak kvalita je hrozná. Jako když to lepí někde v Malajsii smradi o pracovkách ve škole. :) ***winter***


Jako ony byly i hezký letadla, ale občas jim třeba ujel přípravek a na celý serii bylo něco blbě, co ale oficiálně (myšleno, dle stanoviska výrobce, ne dovozce) nevadí a proto to nejde reklamovat. Jako WTF?

A jejich smlouvy pro teampiloty... To bych ti přál vidět. Každej kdo to podepíše je podle mě masochista nebo nevěděl co přesně podepisuje :lol: Prostě je v tý firmě hodně věcí špatně, počínaje kvalitou/výstupní nekontrolou, a konče tím, že na rozdíl od konkurence nedělají 3 letadla za rok, ale jedno letadlo (to samý co minule, jen zvětšený o čtyři palce) za tři roky :lol:

Škoda, fakt škoda, měl jsem tu firmu rád, a doufal jsem, že KMX je takový ten nový start správným směrem. Ne, byl to úkrok správným směrem a dál už nic. Chjo.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 16:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
Jj, je to škoda. Byl to "takovej pohoda let" oproti érům od EF, 3DHS.. , ty jsou fakt "vostrý" :D ***winter***


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 18:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
On ten novej 60" slick vypadá docela na pohodu. Z Jasovo videa to na mě působilo docela lehkým dojmem. Do víš že po něm trochu po oku koukám :lol: Ale zase jsem si řekl, že mi nic tak malýho zatím nesmí domu - neulítal bych ho. Naopak si říkám, končím školu, půjdu do práce, jestli není na čase poohlížet se po nějakým pořádným letadle!

(Kdyby měl Dan postavenou nějakou třímetrovku, tak bych si jí na 14 dní půjčil, aby mě to zas rychle přešlo už při vykládání letadla z auta :lol: :lol: :lol: znám se! :lol: )

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 19:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 22.9.2003
Příspěvky: 105
Bydliště: Mestec Kralove
Mam Addiction XL od PA. Libi se mi technologie fiber fuson, tj. vyztuzeni uhlikem. Na RCgroups jsem narazil pouze na jednoho co si stezoval na par veci behem stavby. Po prvnich letech se naopak nad ADXL zacal rozplyvat..
Co ostatni modely nevim, nesledoval jsem.

Příloha:
Poznámka: ADXL
P_20170327_133011.jpg
P_20170327_133011.jpg
[ 132.36 KiB | Zobrazeno 4292 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 21:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
U adx mi (stejně jako u Bandita a KMX) "mírně" vadilo, že díky odlišným fyzikálním zákonům platným na týhle straně planety nejde dovážit s doporučenýma baterkama. jako ne že by byl problém použít větší a narvat je tak dopředu jak to jen jde...

Jinak ten fiber fusion není až takový zázrak. Dneska někteří výrobci používají uhlík mnohem inteligentněji (z pevnostních, nikoliv estetických důvodů). Zase. Mohli to dotáhnout k dokonalosti, ale néé... za ty roky se nezměnilo vůbec nic.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 23:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 22.9.2003
Příspěvky: 105
Bydliště: Mestec Kralove
HonzaS píše:
U adx mi (stejně jako u Bandita a KMX) "mírně" vadilo, že díky odlišným fyzikálním zákonům platným na týhle straně planety nejde dovážit s doporučenýma baterkama. jako ne že by byl problém použít větší a narvat je tak dopředu jak to jen jde...

Jinak ten fiber fusion není až takový zázrak. Dneska někteří výrobci používají uhlík mnohem inteligentněji (z pevnostních, nikoliv estetických důvodů). Zase. Mohli to dotáhnout k dokonalosti, ale néé... za ty roky se nezměnilo vůbec nic.


Uz je to offtopic, ale nejde mi nereagovat. Jsi totalne mimo a vytvaris zbytecnou haluz. ADXL je dokonale vyztuzen uhlikem. Jak je tomu u ostatnich modelu netusim (nevlastnim), ale nemam duvod se domnivat, ze je tomu jinak. Neni ale problem si otevrit rcgroups najit si dany threat a precist si nazory placenych zakazniku. U ADXL jsem nenarazil u 1880 prispevku na zadny negativni nazor, prave naopak. Neni nad cenny nazor uzivatele, jenz byl ochoten ty prachy za to dat.. :wink:

Namatkou, co se tyce KMX pisou:
FiberFusion® is not just throwing some carbon fiber into the construction, as seen in some other models on the market today. FiberFusion® aircraft construction is a sophisticated engineering method, pioneered and developed by Precision Aerobatics.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 8:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Hele, v pohodě. Když to vlákno přečteš celý, určitě tam narazíš i na moje zkušenosti a fotky s ADX. A zrovna ADX bylo jedno z těch letadel, co mě fakt bavilo. Ale těch letadel od PA mi hádám prošlo rukama o pár víc než tobě. Takže třeba vím, že se začínaly odlepovat uhlíkový pásnice kterýma byl zesílený nosník v křídle, a "do tlaku" to pak drželo jen na tý balzový liště na kterou je uhlík nalaminovanej, viděl jsem jak na spoustě letadel odpadávají ty uhlíkový očka nalepený na balze, který vlastně roznáší síly z kolíků křídla do trupu, opravoval jsem prasklou uhlíkovou půl-trubku na náběžce křidýlka, protože jí konstruktéři naprosto v pohodě zeslabili dírou pro pant a nikomu to nepřišlo divný atp.

Vlastně i to "uhlíkový" zesílení lože baterek je pecka, protože drží z podstaty věci asi tolik jako děravý uhlík na vrchní šlupce lehký balzy ( = moc ne, ale vypadá to hezky).

Taky jsem lepil Extru MX jednoho z teampilotů distributora po "čenichovce". Uznávám, na to jaká to byla jeba to letadlo bylo v obdivuhodným stavu, ale na druhou stranu z něj spousta toho uhlíku vyskákala nebo popraskalo dřevo do kterýho byl uhlík zalepený. Prostě vzít balzový pásek a uprostřed ho "zesílit" uhlíkem :lol: (viz obrázek).

Příloha:
xr-61-arf-3.jpg
xr-61-arf-3.jpg
[ 129.1 KiB | Zobrazeno 4215 krát ]


_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 23:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 22.9.2003
Příspěvky: 105
Bydliště: Mestec Kralove
Jasne, v poho. Tvuj nazor, taky nazor.. Vzdy jsem mel za to, ze (kvalitni/drahy) letadla se v CR az tolik neprodaji. A ze zrovna PA tu melo takovej odbyt.. to ziram.

Zakladateli vlakna doporucuji koupit z bazaru, nebude to tolik bolet, az s tim krapne o zem :|
A pokud se rozhodnes pro PA vyztuzeny uhlikem. Doporucuje se nevystavovat opakovane teplotnim sokum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 11:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
HonzaS píše:
On ten novej 60" slick vypadá docela na pohodu.....

Ten se jeví moc dobře. Já bych ho uživil v 74". ***winter***


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: stř 03.05.2017 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
u těch větších er rozhodně platí, že i když to bude opět z epp, mlátit se s tím už stejně nedá, já si tenkrát zavzdušněný z té nové nezničitelné hmoty postavil i trochu větší model, ale velice brzy pochopil, že nezničitelné epp platí jen pouze do nějaké váhy :lol:

na vyblbnutí to byla ale oproti tehdejším konstrukčním erum bomba, bohužel tenkrát lipolky opravdu nic mnoho, nebylo alespon u mě vyjímkou, že lipolky za 2K přežili dva starty a bylo po nich, tak jsem to nakonec vzdal a uložil k ledu--respektive jen tak nějak občas polétal na nicd sanyo 1700ma, pak přišli na trh life, tak jsem to oprášil, sundal ze skříně a vyrazil na pokusnický zálet a prvotní seřizování s life baterkama, z toho je to video--rok 2008, při výkrutech se to ero nemělo chut přetáčet na záda a po přetočení zase hned rychle vypadávalo--proto tam pořád drtím výkruty, doufal jsem, že pochopím, v čem by mohla být chyba--umístění baterek v trupu, nikdy jsem to nakonec nedořeši,l bo jsem záhy koupil karavan , přestěhoval se na Ranou a vrátil se zbaběle zase ke větronum :oops:

na vyblbnutí byla ta epp extra ale pohoda, dnes už z ní jen občas sfouknu prach a kočky jí ožírají epp botičky .

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

blbnout se dá i s větroněma, jen je trochu problém pořídit větron, s použitelným profilem pro akroplácání , hq opravdu nic mnoho :(



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2017 12:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
S Foxem, ale EPP 1800 jsem se taky vyblbnul :D (>750 letů, zadokumentovaných a taky 5 havárií, z toho 2 téměř totálky), na tenhle účel je to skvělý model sloužící jako přestupná stanice na akrobata. Krom nožáku s ním lze téměř všechno. Ovšem spoléhat na setový motor jsem přestal už asi po 50 startech(o vrtuli s kuželem ani nemluvě, tu jsem ztratil asi po 20 letech).
Ty máš jakého Foxe? Z videa vidím, že je větší, jen nevím, zda je to taky EPP, ten 2300 od Pelikána, nebo nějaký solidnější kompozitový?

Jinak, malá letadla vydrží i z balzy, ale čím je to větší, tím je to zranitelnější - to se dá snadno i fyzikálně zdůvodnit. A u obrů a velkých letadel už vůbec nemá smysl se nějakou zranitelností, resp. "obouchatelností" zabývat - tam už prostě každý nechtěný kontakt se zemí, nebo překážkou znamená menší či větší poškození, ne-li totální destrukci. S tím se prostě už nesmí třískat.

Začátečníkům často doporučujeme, aby si nekupovali malé modely (pod metr), ale spíš něco hodného, lehkého z EPP tak 1,5m. A je to pravda, ty malé potvory jsou náročnější na řízení, :roll: ale na druhé straně je pravdou, že většina těch EPP polomaket WW2 v M1:12 leccos přežije :o a dá se snadno opravit (tedy pokud to nejsou polystyrénové skořápky od AlfaModelu :cry: , které sice vypadají a létají nádherně, ale bohužel nevydrží téměř nic :( ). Takže i to je jeden z důvodů proč začínajícímu pilotovi neradit, aby šel hned do 2x2m akrobata. :wink: Začátečnickým haváriím se vyvaruje jen málokdo z nás, velký model se zruší snadněji a finančně to pak taky mnohem víc bolí. :cry:
Takže já nezpochybňuji fakt, že velké modely lépe lítají, jen jsem toho názoru, že každý se musí držet ve svém rozletu přiměřeně "při zemi" a pořizovat si jen to, na co v dané chvíli má jak pilotně, tak finančně. A v neposlední řadě jde i o bezpečnost sebe i jiných. :!:
Ale nic nebrání tomu, aby se z každým novým modelem rozměry postupně zvětšovaly - myslím si, že takhle přirozeně postupoval/postupuje každý z nás. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz