Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 12:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
LV píše:
Daj mi link na akrobata od Kapucina (vekamodel). Asi mi nieco uslo.

Nájde sa, ale upútaný F2B :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Já sem nikdy nepochopil k čemu je to dobré mít hezke maketové letadl a po prvním letu trsatka.. fakt nechápu ale chápu že se to hold libi :-)

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 18:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Já zase už viděl spoustu maketově dokonalých letade,která navíc suprově lítají.Nedělám ze sebe super pilota,ale lítat celkem umím,na ruce už dávno nepadám,takže nějaké obavy že bych měl hned zničit jiné éro než z epp opradu nemám!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 19:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2014
Příspěvky: 131
Bydliště: Brno-venkov
Obrázky: 4
Ahoj, já si po třech letech epp modelů (Katana+LOOP, oba VA-Model) pořídil toto http://www.electrifly.com/largeelectrics/gpma1572.html . Je to pravda trochu rychlejší, holt je to hladký. Dvě sezony a pohoda.

_________________
Graupner MC-20, Filip 600 V, EDGE 540 Great Planes, Z-37 Čmelák, Z-50


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 21:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Jestli si u toho chceš i zamodelařit, doporučuju http://www.ikarus-ostrava.com/, sekce Modely/Klasické akrobaty. Já mám Murénu a na učení základů akro mohu jen doporučit. Lítat pomalu či viset se s ní sice dá taky, ale to je asi jediné - na 3D má malá křidélka.

Taky bych si dovolil na učení akra doporučit spíše EPP - třeba Extru od Multiplexu. Ta vypadá jak konstrukční éro, ale bude mnohem odolnější při nárazu. A o to jde. Pokud chceš něco za míň peněz, tak VA models. Ti to nemají tak odolné a vyladěné, zato levnější

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 6:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Tak konečně trošku konkrétní doporučení,od Va models mám Extru 330 SC,od Hackera Sbacha 1300mm,jsou to velmi hodná éra, a něco podobného chci z trošku lepších materiálů.Na netu je toho dost,jen jsem chtěl doporučit konkrétní éro s kterým máte dobré zkušenosti,prodejci mi to vychválili všechno,ale není nad praktické hodnocení uživatelů! :DPokud to mám srovnat s auty,tak už celkem slušně jezdím s Trabantem,a chci zkusit nějakou lepší Škodovku. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 7:19 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
MarthiR píše:
Já sem nikdy nepochopil k čemu je to dobré mít hezke maketové letadl a po prvním letu trsatka.. fakt nechápu ale chápu že se to hold libi :-)


To máš pravdu , nesmíš z toho ty trsátka dělat :D . Zase když člověk neriskuje nic se nenaučí . Takže to chce víc různých letadel
a na některá být holt opatrný.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 7:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2009
Příspěvky: 573
Bydliště: Rakovník
Mám Extru od EF 122 cm rozpětí https://www.rcalbum.cz/model/9868-extra-300-exp.html
a o kousek menší epp Veloxity od RCF (900g), letový projev je dost odlišný, ta konstrukční Extra je daleko divočejší, míň stabilní, rychlejší, ale stejně sní lítám rád :D
a samozřejmě o kousek opatrněji, ale jen o kousek.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 9:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Jestli chceš akrobata a nechceš za to dát moc peněz tak Eflite Slick 480 od Astry. Psal jsem na něj recenzi, lítá to překvapivě dobře, dá se to osadit poměrně levně (podrobně popsáno v recenzi v rcrevue) https://www.rcalbum.cz/model/9264-slick-480.html

Jestli chceš akrobata co bude lítat asi líp (a poznáš to i ty) ale stojí víc peněz, tak 52" Extra nebo Slick Od extreme flight.

Jestli chceš fakt dobře lítavýho akrobata a můžeš za to dáš ještě víc peněz, tak bych šel do 60" Slicka od EF, nebo Miss Wind od sebartu, Mythose 50E, ...

Pokud chceš něco co se jakože tváří jako akrobat, tak si vlastně můžeš vybrat i něco dřevěnýho na hobbykingu nebo nějaký noname (goldwing, ...).

První let ale možná svěř někomu jinýmu. Ty dřevěný letadla prostě lítají jinak.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 9:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Jo a na tiskárnu se vykašli... ty letadla (hlavně ty menší) vychází brutálně těžký.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2017 20:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2012
Příspěvky: 22
Bydliště: Valles Marineris
Tebou doporučované modely jsou tebou konstruované, tak jako např. nepodar Extra 330 od RCF ? Nebo tentokrát nejde o reklamu...?

_________________
Risu inepto res ineptior nulla est.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2017 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Larry píše:
Tebou doporučované modely jsou tebou konstruované, tak jako např. nepodar Extra 330 od RCF ? Nebo tentokrát nejde o reklamu...?

Slick 480 je E-flite (HorizonHobby), EF (ExtremeFlight) patří ke špičce v 3D všeobecně a kdo v tom trochu lítá, už něco ví. Reklamou bych to tedy nenazval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2017 23:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Larry píše:
Tebou doporučované modely jsou tebou konstruované, tak jako např. nepodar Extra 330 od RCF ? Nebo tentokrát nejde o reklamu...?


Bohužel ani jeden z jmenovaných modelů není mé konstrukce, doporučuju je (stejně jako všechno ostatní) čistě proto, že si myslím, že je to nejlepší volba. Ani z modelů, které jsem navrhl, nemám žádná procenta z prodeje nebo tak něco - fakt radím jen to, o čem jsem přesvědčený, že je dobrý. :wink:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2017 23:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
dudaj píše:

To máš pravdu , nesmíš z toho ty trsátka dělat :D . Zase když člověk neriskuje nic se nenaučí . Takže to chce víc různých letadel
a na některá být holt opatrný.


docela dobře funguje, když si na jistotu udržuješ letovou hladinu, aby se bez kontaktu se zemí vešel třeba i obrat, kdy jsi předpokládal, že po přitažení výškovky to ero poletí nahoru, ale ono jaklo na potvoru po přitažení výškovky letí dolu :lol:

když je tam prostor, není pak problém, další co se mi osvědčilo--teda pokud má jít opravdu o akrobacii, né jen všechny páčky do zatáčky a uvidíme, co z toho bude za obrat---pokud jsem naletěl do nějakého obratu a už v první fázi jsem byl jinak, než jsem měl být, v obratu jsem nepokračoval, ero srovnal a obrat nalétával tak dlouho, dokud jsem ve fázích obratu nebyl v pozici, v jaké bych být měl---to je podle mého ten zásadní problém pomlácených er na ruce, ero v jiné poloze, než je předpoklad jak bude obrat probíhat musí pak zdlouhavě zpracovávat mozek než korekční povel pošle do rukou a to jsou drahocené setiny vteřin a pak další a další až do země.---mám vyletět kolmo vzhuru--nevyletěl jsem kolmo vzhuru a když ano, tak ale s bočním náklonem---končím , bo nemá smysl honit ero po obloze, když zatím neumím ani vyletět kolmo vzhuru a bez náklonu.

jinak mi i fungovalo, že jeden den jsem tak nějak s chybama už ulítal nějaký obrat, ale zlepšit jsem se ten den nedokázal, když jsem ho šel zaletět druhý den, nebo další víkend, nějak se to přez noc v hlavě uložilo do správných šuplíčku a obrat už jsem zaletěl podstatně lépe a s větší jistotou---samozřejmě každý máme ten strop, kdy líp nám to už nepujde nastavený jinak.

rozhodně tedy nesouhlasím s tvrzením--kdo neriskuje, nic se nenaučí, riskování je podle mého v akrobacii naprostý nesmysl, bo tam je potřeba drahocené setinky vteřin věnovat drobným korekcim, kterých si nemá bodovač ideálně vubec všimnout.

F3A akrobata jsem nikdy nerozmlátil, na rozdíl od letadel, s kterýma jsem především blbnul a to mi imr vére u něj zhasínal spalovák---zase mi to ale donutilo a naučilo rychlé propočty na přistání, což se mi pak hodilo pro větroně na svahu :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 9:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
dudaj píše:

To máš pravdu , nesmíš z toho ty trsátka dělat :D . Zase když člověk neriskuje nic se nenaučí . Takže to chce víc různých letadel
a na některá být holt opatrný.


Musim zaklepat trdatka srm jeste nemel a zalitaval sem hodne letadel ale majitel tech letadel felal trsatka . me trch letadrl bylo hrn lito

Omluvte text neak se to hada, opravim na pc

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz