Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 9:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
[quote="pepin"][/quote]

Taky nerozmlátím co nechci - o tom tady píšu !
A jako si myslíš že při tom blbnutí se neučíš ?
Pokud nebudu riskovat že něco nerozbiju, ani nezačnu lítat . Samozřejmě jak překonáš určitou fázi, tak při dávce opatrnosti můžeš pilovat akrobacii bez pádů.
Ale jak asi tak poznáš, kde je tvoje hranice schopností , pokud na ní nepůjdeš .
A je jedno o jakém lítaní se bavíme .
Nemám rád, když někteří lidi mě chytaj za slovíčko a začnou štourat a vymejšlet, jak by mi dokázali, že nemám pravdu .
a sepíšou elaborát toho jak se učej :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 11:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
HonzaS píše:
Bohužel ani jeden z jmenovaných modelů není mé konstrukce, doporučuju je (stejně jako všechno ostatní) čistě proto, že si myslím, že je to nejlepší volba. Ani z modelů, které jsem navrhl, nemám žádná procenta z prodeje nebo tak něco - fakt radím jen to, o čem jsem přesvědčený, že je dobrý. :wink:


Éra od EF nebo 3DHS, jsou nej to je bez debat, sám s nimi létám. Ale přeci jen bych jako takový mezistupeň mezi epp a konstrukcí zvolil éra od Precision Aerobatics. Sám to Jendo určitě znáš jak jinak se chovají oproti nekompromisním 3D od EF, 3DHS.... ***winter***


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
dudaj píše:
Pokud nebudu riskovat že něco nerozbiju, ani nezačnu lítat .


máš naprostou pravdu.

Odpověděl jsem tentokrát správně ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 12:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
dudaj píše:
Taky nerozmlátím co nechci - o tom tady píšu !
...

Myslím si že tato Tvoje věta to krásně vystihuje. :mrgreen:
Já bych piloty a jejich pády to rozdělil do dvou skupin.
1. První jsou Ti co padají, protože to ještě neumí, pletou si výchylky, řídí systémem doraz-doraz, neumí vyladit motor a někdy odfláknou techniku, takže jim pořád něco odpadá a pod. Příčin jejich pádů je mnoho.
2. Druzí jsou tací, co to umí a tam se padá ve dvou případech:
- technická závada, podceňování drobných poruch, stavu aku a pod
- nekázeň, nedisciplinovanost, blbnutí. Tedy rozmlátí to protože vlastně přestal dávat pozor a "nechtít" havarovat.

Takže já si myslím, že u vyspělých pilotů je to hlavně o disciplíně. Vím z vlastních zkušeností. Většinou když si začnu v duchu říkat, jak mi to jde, jakej jsem "geroj", tak přijde pohroma, protože prostě začnu blbnout a zákonitě přijde za to trest. :|

A výjimečně za to může počasí/povětří, to platí u všech skupin. V první jde spíš o jeho podcenění.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 13:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
pepin píše:

máš naprostou pravdu.

Odpověděl jsem tentokrát správně ?


:D :D Jojo hned napodruhý a skvěle .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 17:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
winter píše:

Éra od EF nebo 3DHS, jsou nej to je bez debat, sám s nimi létám. Ale přeci jen bych jako takový mezistupeň mezi epp a konstrukcí zvolil éra od Precision Aerobatics. Sám to Jendo určitě znáš jak jinak se chovají oproti nekompromisním 3D od EF, 3DHS.... ***winter***


Jo znám a v zásadě bych nebyl proti třeba tý kataně MX, ale je problém jí dneska sehnat. Navíc PA mělo nějaký problémy s kvalitou, což byla jedna z příčin konce českýho distributora - prostě ho to nebavilo. A tím že teď vlastně nevím co bych doporučoval, tak je raději nedoporučuju. EF tu koupíš v poho z několika zdrojů. Ale tuším kde by se dala lítaná KMX asi koupit na Příbramsku kdyby měl někdo zájem, majitel slintá po EF :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 20:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Jardátor píše:
Gumovou Anču nemusím,"naživo" je to lepší. :D Ale na moji aaa-absolutně amatérskou akrobacii za barákem nepotřebuji špičkové éro,fakt stačí něco obyčejného,hlavně chci vyzkoušet něco jiného jak epp!

já lítal taky jen amatérskou akrobacii, vyjma krátké epizody, kdy jsem se zučasnil pár halových soutěží, ale když jsem lítával v době předepečkové s 2m metylákovým akrobatem a uchvátila mě nastupující nová doba eppéčková , vymejšlel jsem nějaký ero za barák, abych nemusel jen jezdit 70 km na seriozní modelářské letiště ale mohl jen sjet za barák v pantoflích výtahem, po ruzných pokusech s epp začátečnickou historií blade, nebo Flash jsem si postavil vlastní epp mini F3A a to mi přišlo na malý prostor už relativně použitelný, hodně nízká váha mi uplně nepřijde jako zásadní výhra, jde o to, co chceš létat, jestli 3D akrobacii, nebo spíš se učit cosi, jako F3A akrobacii, tam mi sedělo víc právě ero, které mělo při rozpětí cca 1300mm--to se mi ještě vešlo do auta--váhu cca 900g, méně otáčkový motor, ale větší vrtule, která ho v sestupných obratech brzdila a ve stoupání zatáhla--neprotočila se, jako malá, vysokootáčková.

ale dneska je to těžký, ero musí být hezký a co nejvíc maketa, takže všechno špatně :lol:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

těžko radit, ale u některejch er mám při létání pocit, že jsou přímo spojená s kniplama vysílačky, u některých pocit, jako bych je jen nohou kopnul z jednoho rohu do druhého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 8:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Hezky natočené video :wink: Na málokterých videích je pořád vidět model ve středu obrazu a přibližně ve stejné velikosti tak, že se dají dobře sledovat všechny jeho polohy v obratech. Opravdu skvělá práce.
A taky dobrý tréninkový let. :)

Chci se zeptat, Zajímalo by mne na kterém kopci/letišti to bylo? A taky ajk se volá ten výrazný strmý sopečný kopec, který se pořád objevoval na pozadí? :?:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 9:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.6.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Uherské Hradiště
Je to pod kopcem Raná a ta čedičová hora se jmenuje Oblík,
pěkné video až budu velký tak budu taky tak pěkně lítat :D

_________________
SkyClimber,Velox 2m,Pitss,Scout,Yak54,Click2,GeeBee r3,Bird of Time,Me110,B-26,Tilia25, Aurora9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 9:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Lupac píše:
Je to pod kopcem Raná a ta čedičová hora se jmenuje Oblík...

Tipoval jsem v duchu, že by to mohla být Raná, ale neodvážil jsem se to napsat "nahlas". :wink:
Lupac píše:
... pěkné video až budu velký tak budu taky tak pěkně lítat ...

No, v té jeho sestavě podle mne zas nic takového extra náročného nebylo. A co se týče přesnosti provedení - z videa se to těžko posuzuje. Fakticky to samé, myslím, zvládám i já, i když ne s F3A, ale s Mini-Diablotinem (spíš blízké 3D), který asi bude pomalejší a ten letový projev pak vypadá jinak. Nechci se ani chlubit, ani srovnávat se, podle videí se to asi ani nedá. :roll:
Ten let se mi vcelku líbil, a okolitá krajina též. 8) Jen od náš ze Žiliny je to přes 500km, takže se tam asi sotva kdy dostanu (s modelem asi vůbec).
I když z té vaši Žiliny (co je blízko Lán), je to tam asi jenom kousek. :wink:
Jinak, tam jsem náhodou byl (asi před 3 lety) a fotil se s rodinou před Obecním zastupitelstvím. A náhodou právě šel okolo starosta, všiml si značku našeho auta, tak se smál. :lol:
A Ty taky z UH (kde jsem m.j. bydlel do svých 6 let), to máš asi pěkně daleko. I když asi o 100km méně než já. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 16:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
VTjr píše:
Na málokterých videích je pořád vidět model ve středu obrazu a přibližně ve stejné velikosti tak, že se dají dobře sledovat všechny jeho polohy v obratech. Opravdu skvělá práce.


však jsem na to také navrhnul a vlastnoručně vyrobil speciální zaměřovač , který je navíc kontabilní s většinou kamer a fotoaparátu :lol:

s tou složitostí obratu to není tak uplně jednoznačný, co je jednoduchý a co složitý, pro partu kámošu na modelářském plácku mužeš být king, co to válí levou zadní, ale na soutěži pak nedostaneš plný počet bodu ani za vodorovný let, nebo obyčejný přemet.

pokud jde o i zájmovou nesoutěžní, ale F3A akrobacii, s erem menším, než 2m je to bohužel často hodně boj jen s přírodou-- větrem, termikou--termika je nejvíc zákeřná, nefouká, ale poruznu ti to hází model nahoru a dolu, dvoumetr to ustojí , ale malý, zvlášt lehký epp ero je opravdu problém.

z duvodu nežádoucí termiky se právě v hale při soutěžích vypíná
topení , takže zimní halová sezona, žádná pohodička polétání ve příjemně vytopené hale , ale pěkná kosa :lol:

určitě ale doporučuji každému, kdo si chce a zajímá se o létání F3A akrobacie se dokopat alespon párkrát zajít na nějakou halovou soutěž--né kuli výsledkum, ale kuli těm radám co tam od těch co opravdu umí dostanete.
Příloha:
P1170893.JPG
P1170893.JPG
[ 39.81 KiB | Zobrazeno 3289 krát ]



Příloha:
P1170895.JPG
P1170895.JPG
[ 59.54 KiB | Zobrazeno 3289 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 17:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2006
Příspěvky: 228
To: Jardator

Měl jsem tohle:
http://www.pkmodelar.cz/modely-letadel- ... -4st112454



https://www.rcalbum.cz/model/5398-cap-232-ep.html

a lítalo to fajn.


Naposledy upravil wolf dne pát 28.04.2017 17:44, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 17:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
pepin píše:
však jsem na to také navrhnul a vlastnoručně vyrobil speciální zaměřovač , který je navíc kontabilní s většinou kamer a fotoaparátu :lol:

Dobrý nápad :wink:
pepin píše:
s tou složitostí obratu to není tak uplně jednoznačný, co je jednoduchý a co složitý, pro partu kámošu na modelářském plácku mužeš být king, co to válí levou zadní, ale na soutěži pak nedostaneš plný počet bodu ani za vodorovný let, nebo obyčejný přemet.

To máš pravdu. Jednak podle videa se nedá nic posuzovat. A ten soutěžní stres - to je něco jiného, s tím souhlasím. To asi bude i můj případ. Už jen tím, že častěji lítám sám a nemá mě kdo zpucovat a zdravě zkritizovat. Posun dopředu bez trenéra nejde.
Tak se nezlob :oops: , já Tě v žádném případě nechtěl kritizovat ani se nějak porovnávat. To by se dalo stejně jen na té soutěží.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 18:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
VTjr píše:
To máš pravdu. Jednak podle videa se nedá nic posuzovat. A ten soutěžní stres - to je něco jiného, s tím souhlasím. To asi bude i můj případ. Už jen tím, že častěji lítám sám a nemá mě kdo zpucovat a zdravě zkritizovat. Posun dopředu bez trenéra nejde.
Tak se nezlob :oops: , já Tě v žádném případě nechtěl kritizovat ani se nějak porovnávat. To by se dalo stejně jen na té soutěží.


s kritikou nemám vubec problém, že mě někdo na našem plácku chválil nic nezměnilo na počtu bodu, který jsem dostal na soutěži, takže asi tak :lol:

ze stresu jsem měl ohledně soutěžení opravdu strach,jako mladas jsme měli kapelu a na podiu před lidma jsem uplně uvolněnej a v pohodě rozhodně nebyl a vubec si to neužíval, kupodivu na soutěži ten stres opadnul ve chvíli, když mi ten start odmávli--prostě na stres není čas a mozek jen řešil ten let.

co mě spíš stresovalo, že jsem právě lítal to pokusničení o akrobacii na modelářském placu sám a vubec jsem nevěděl, co dělám špatně a co bych měl zlepšovat a vubec jakým zpusobem trénovat a hlavě --TY CHYBY VIDĚT --ty jsem začal alespon trochu líp vidět, až když mi je vysvětlili právě na té soutěži--na a pak už nemusíš na tu soutěž chodit, bo už víš co děláš blbě a mužeš si zase na tom svém plácku nadávat sám sobě, že si něco podělal,ale z té soutěže už alespon víš, jaké jsou alespon ty nejzákladnější požadavky pro slušnější obodování--trochu slušně provedený vodorovný let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný akrobat po epp modelech
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 18:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Tak dík za všechny názory,nejsem sice špatný pilot,ale nejsem ani pilot Špatný, :D a po zvážení všech názorů do éra z tiskárny nepůjdu a na konstrukční "metrovku" se asi taky vyprdnu.Vzhledem k mému umění a letovému prostoru u mě zatím po přečtení všech názorů a testů různých modelů zatí vede EXTRA 330 Sc od MPX.Tady snad chybu neudělám,modelů od Mpx mám více a zatím všeobecná spokojenost.Proháníte ji kluci už někdo? :wink:?"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz