Switch to full style
Taky vás už nebaví jen tak poletovat? Zkuste létat akrobacii nebo si o tom aspoň tady povídat.
Odeslat odpověď

Re: YAK 54 buildlog - stavba

úte 04.10.2016 11:32

HonzaS píše:A jak tam drží křídla? Budou na trubce?



Ahoj,

nad tímto jsem taky přemýšlel..napadlo mě to taky nerozebírat a slepit napevno všechno jak to je. Pak mě napadla ještě alternativa trubky, vlepené do šíře trupu s vnitřním průměrem stejným jako vnější průměr trubky v křídle a zasunovat je do sebe a pojistit nějakými závlačkami, ale netuším jak dlouho by to vydrželo. Nejsem konstruktér. Pro mě jako laika a amatéra je volba jasná - zalepit a šmitec :P

Re: YAK 54 buildlog - stavba

úte 04.10.2016 11:39

grinch24svk píše:

Ahoj,

nad tímto jsem taky přemýšlel..napadlo mě to taky nerozebírat a slepit napevno všechno jak to je. Pak mě napadla ještě alternativa trubky, vlepené do šíře trupu s vnitřním průměrem stejným jako vnější průměr trubky v křídle a zasunovat je do sebe a pojistit nějakými závlačkami, ale netuším jak dlouho by to vydrželo. Nejsem konstruktér. Pro mě jako laika a amatéra je volba jasná - zalepit a šmitec :P

Hlavne nezabudni na pasnice hlavneho nosniku.

Re: YAK 54 buildlog - stavba

úte 04.10.2016 11:40

ja bych je dal na trubku a do prvniho zebra vlepil "packu" s dirou. do trupu zalepil matku a bude to rozebiratelny i pevny. tak to mam na epp akrobatovi 1,1m.
+/- jako zde: http://static.rcgroups.net/forums/attachments/3/9/2/0/6/a1617644-142-IMGP7965.jpg

Re: YAK 54 buildlog - stavba

úte 11.10.2016 9:32

> "Mám pak ještě plány na to samé ale na rozpětí 2,7m."

Ten plán je rovnakej kvalite?

Re: YAK 54 buildlog - stavba

úte 11.10.2016 10:09

GunHed píše:> "Mám pak ještě plány na to samé ale na rozpětí 2,7m."

Ten plán je rovnakej kvalite?



Ahoj, ano je to v rovnakej kvalite.

Re: YAK 54 buildlog - stavba

úte 11.10.2016 10:23

Super, lebo ten uvedený vyzerá dobre. Niektoré veci tam síce treba doriešiť, ale o tom to všetko je :-)

Re: YAK 54 buildlog - stavba

ned 13.11.2016 20:17

grinch24svk
Už jsi začal se stavbou?
Koukal jsem na ty plány a vypadá to pěkně možná se do něj taky pustím.Kolik tam vychází rozpětí? Koukám na to na tabletu tak to nedokážu odměřit.

Re: YAK 54 buildlog - stavba

čtv 17.11.2016 13:31

Zdravím rozhodl jsem se postavit Yaka podle tohoto plánu ovšem zvětšeného na 130% aby rozpětí vycházelo na cca 1,2m. Tímto bych se chtěl zeptat zda by se tu našel někdo ochotný kdo by mi vyřezal díly laserem případně vyfrézoval?
Za nabídku předem děkuji.
Odeslat odpověď