Switch to full style
Taky vás už nebaví jen tak poletovat? Zkuste létat akrobacii nebo si o tom aspoň tady povídat.
Odeslat odpověď

Náhrada serv HS-475 v 1400mm akro

úte 03.11.2015 14:26

Pustili jsme se do opravy Gilese.
http://www.rcalbum.cz/model/764-giles-2 ... zsypu.html

Letadlo je komplet odstrojené a uvažujeme, co zlepšit, jak odlehčit. Éro je poplatné výrobci a době vzniku, takže žádné zázraky nečekáme, ale na klasickou akrobačku nám vždy stačilo. :-)

Co jsem si tak prošel setupy podobně velkých letadel, objevuje se kombinace
Hitec HS-225 + Hitec HS-5425 (pro spalováky?)
nebo třeba Hitec HS-82MG. (pro elektriku?)

Kvůli motoru jsme měli v ocase závaží. Výškovka byla doteď naháněná rozvidleným táhlem od HS-475HB, Chtěli bychom dát servo pro každou půlku serva do ocasu.
Něco ve stylu té HS-82MG na půlku VOP stačí? Nebáli byste se je dát do spalováku - i když O.S.Max má velmi kultivovaný chod s minimem vibrací?

Re: Náhrada serv HS-475 v 1400mm akro

úte 03.11.2015 22:51

Použij O.S. Max 55AX nebo 50SX, které mají výkon téměř stejný. Dále life příjmačovky a malé servo na plyn. A máš dole víc než čtvrt kila + to závaží v ocase, což už je u tohoto modelu dost znát. Létání je pak o dost příjemnější. Serva bych v prvním kroku až tak neřešil.

Re: Náhrada serv HS-475 v 1400mm akro

stř 04.11.2015 8:40

Díky za reakci, nový motor kvůli tomu asi kupovat nebudeme. :wink:
Máš pravdu, že ho kluci na rcalbu mají o 400g lehčí a lítají v něm 8,5ku. 10ka byla doma, tak se osadila.

Tahat těžký pětičlánek, když se udělá pár 8min letů asi nemá smysl.
A mikroservo na motor určiě dáme.

OOT: Koukal jsem, že nová OSMax 10ka má i lehčí výfuk. obj. číslo E-4050, ale v Čechách se mi ho zatím nepovedlo najít.
Odeslat odpověď