Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cap 232 2,2m
PříspěvekNapsal: pát 13.05.2016 15:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Né, že bych tomu nevěřil, možné to určitě je. Ale dle mého měření je to v nule. Jakým zbůsobem se to dá změřit co nejpřesněji bez použití úhloměru, k tomu určeném, který stojí cca 2000,-?? Nechce se mi to kvůli tomu kupovat :-D

PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 20:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Dnes jsem konečně odhalil problém. Nakonec není špatný úhel seřízení VOP s křídlem, ale problém je opravdu v krytu motoru. Sundal jsem přední kryt motoru a jeho hmotnost nahradil přidáním olova na motorovou přepážku. Model bez krytu letí naprosto bez problémů (při volnoběhu se nevzpíná a při kolmém letu dolů na volnoběh letí rovně) i vyosení motoru je v pořádku, trim VOP v nule. Pak jsem sundal zaváží a nasadil zpět kryt motoru o stejné váze jako závaží. Model změnil zcela své chování, při kolmém klesání dolů se snaží rapidně vyrovnávat a při normálním letu na volnoběh se vzpíná nahoru. Nějak mi nejde do hlavy proč to tak je. Kryt má na sobě hodně různych otvorů (v modelu už bylo více motorů od předchozího majitele, proto ty různé otvory), další otvory jsou ve předu, z boku a ze spodu má otvor pro vyčnívajíci tlumič výfuku a další otvor pro válec motoru. Setkal se už někdo s tímto problémem?

PříspěvekNapsal: pon 16.05.2016 15:19 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Abych se přiznal, neumím si vysvětlit, jak musí být děravý kryt motoru, aby v klesavé vertikále na volnoběh model začal vybírat.
Ale asi je možné vše :D
Jinak úhly seřízení dělám za pomoci stavební vodováhy.
dám éro výškovkou do roviny, stůl taky a pak jenom doměřím metrem náběžku a odtokovku.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2