Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: stř 25.02.2015 14:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2011
Příspěvky: 465
Bydliště: Mělník
A co takhle se zamyslet, zda to náhodou nebylo obráceně. Právě profilové křídlo se pod 1m už hůř vyrábí a hůř vyztuží.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: stř 25.02.2015 17:45 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Už jsem to sem dával, ale tohle 3,2metrové křídlo je DESKA. Depron 6mm. Razatní akrobacie to moc není, uznávám, ale tak je to 6kg v hale. Model jsem stavěl z podobného hecu, že to na desku nepoletí, protože deska není profil.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Vyztužení křídla je běžné, funkční. Jen se prostě Al trubky 8x6mm a smrk 10x5 na halovkách běžně nepoužívají. :D :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: stř 25.02.2015 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
TomasC píše:
Už jsem to sem dával, ale tohle 3,2metrové křídlo je DESKA. Depron 6mm. Razatní akrobacie to moc není, uznávám, ale tak je to 6kg v hale. Model jsem stavěl z podobného hecu, že to na desku nepoletí, protože deska není profil.

Samozrejme že to poletí. Pretože to má malé plošné zaťaženie a motor to na väčšom uhle nábehu utiahne (uvisí).

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: stř 25.02.2015 19:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
TomasC píše:
Už jsem to sem dával, ale tohle 3,2metrové křídlo je DESKA. Depron 6mm. Razatní akrobacie to moc není, uznávám, ale tak je to 6kg v hale. Model jsem stavěl z podobného hecu, že to na desku nepoletí, protože deska není profil.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Vyztužení křídla je běžné, funkční. Jen se prostě Al trubky 8x6mm a smrk 10x5 na halovkách běžně nepoužívají. :D :D


Hezká ukázka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: stř 25.02.2015 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
A co tvé slibované video ??? model máš již přes půl roku .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: stř 25.02.2015 23:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
LV píše:
Dufam, ze to vystuzenie mas patentovane. Inak ti to okopiruje cely svet. Mozes na tom kurevsky zbohatnut.

Nebudu podávat patent, bavím se vymýšlením technických zlepšení. Ale vždyť si to vyztužení můžete vyzkoušet a přesvědčit se místo plnění tohoto vlákna nevěcnými osobními příspěvky.


Naposledy upravil Zápotocký88 dne stř 25.02.2015 23:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: stř 25.02.2015 23:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
blueangel píše:
A co tvé slibované video ??? model máš již přes půl roku .

To letadlo mám dýl, mezitím už vznikl další model. Ale netočil jsem videa, neměl jsem tu potřebu. Určitě ho natočím, až bude trochu čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: stř 25.02.2015 23:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Honza.V píše:
A co takhle se zamyslet, zda to náhodou nebylo obráceně. Právě profilové křídlo se pod 1m už hůř vyrábí a hůř vyztuží.

To bych nemyslel. Nevidím důvod proč by se u 80cm modelů, o kterých se bavíme, těžko vyrobilo a vyztužilo profilové křídlo, kdyby ho někdo chtěl dělat, protože by bylo lepší, než deskové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: stř 25.02.2015 23:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Zápotocký88 píše:
Nevidím důvod proč by se u 80cm modelů, o kterých se bavíme, těžko vyrobilo a vyztužilo profilové křídlo, kdyby ho někdo chtěl dělat, protože by bylo lepší, než deskové.


já měl u menších epp profilových křídel problém s tenkou odtokovou částí, navíc jak se zde již zmínilo--malý lehký model je venku stejně jen hříčkou větru, takže u era s váhou pod 400g mi to profilované křídlo přišlo uplně zbytečné u era typu akrobat--3D akrobat, tam jsem se ve vodorovném krátkém letu stejně přemistoval pomalu--takže podrovnaný---je to vidět i na tom videu obřího haláka.

problém deskového křídla začíná ve chvíli, kdy už se ustálí ve vodorovném letu ero fázi, kdy ho vrtule už dál neurychluje---nesrovnává tahem za čumák natolik, aby nezačalo žabičkovat---pylonák s deskovým křídlem by byl na řízení určitě neposedný divoch.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: čtv 26.02.2015 6:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2011
Příspěvky: 838
Bydliště: Skorošice u Jeseníku
Obrázky: 7
Nehledě na to že profil u metrovky vypadá i designově lépe a působí na potenciálního zákazníka lepším dojmem...to jen jeden z dalších přidaných faktorů...

_________________
Graupner/SJ MZ 24 , PA CZ , VA models CZ , SU-26MM Hangar 9 2,5m


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pát 06.03.2015 15:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Vojc29 píše:
Nehledě na to že profil u metrovky vypadá i designově lépe a působí na potenciálního zákazníka lepším dojmem...to jen jeden z dalších přidaných faktorů...

Problém vzhledu bych neviděl v tom, jestli je křídlo profilové, nebo deskové, ale v tom, že u vyráběných modelů (80 cm) jsou čela deskových křídel nenabarvená. Pokud se u deskového křídla nabarví čela, tak rozdíl mezi deskovým křídlem a profilovým je z hlediska vzhledu těžko poznatelný. Už jsem na tomto fóru k tomu dával fotku.
Příloha:
Vzhled modelu s profilovým křídlem a deskovým s nabarvenými čely se příliš neliší.JPG
Vzhled modelu s profilovým křídlem a deskovým s nabarvenými čely se příliš neliší.JPG
[ 71.25 KiB | Zobrazeno 1401 krát ]

Profilové křídlo zbytečně model zrychluje a pokud se u deskového křídla jen zaoblí náběžná hrana, tak to taky model zrychlí. Mám to vyzkoušené. Ale nabarvit čelo u deskového křídla je asi ve výrobě problém. Potiskovací stroje, pokud vím, neumí stříkat barvu z boku, takže čela křídel u vyráběných deskových modelů nejsou nabarvená. To by se dalo řešit např. nastříkáním čel ve výrobě třeba ručně, více křídel na sobě. Kdo začne čela vyráběných deskových modelů barvit, bude modely určitě lépe prodávat, protože z hlediska vzhledu to modelu hodně prospěje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pát 06.03.2015 16:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Zápotocký88 píše:
To by se dalo řešit např. nastříkáním čel ve výrobě třeba ručně, více křídel na sobě. Kdo začne čela vyráběných deskových modelů barvit, bude modely určitě lépe prodávat, protože z hlediska vzhledu to modelu hodně prospěje.

Jasne ze sa to bude predavat lepsie. BFU predsa preferuje streknutu nabezku pred cenou.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pát 06.03.2015 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2011
Příspěvky: 838
Bydliště: Skorošice u Jeseníku
Obrázky: 7
No ale problém je v tom že většina výrobců modely nestříká!! ale potiskuje takže to je asi blbost stříkat že... Navíc jsem vůbec nenarážel na to jestli je to probarvené nebo ne. Myslel jsem uplně jinačí význam slova designově...

_________________
Graupner/SJ MZ 24 , PA CZ , VA models CZ , SU-26MM Hangar 9 2,5m


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 9:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Vojc29 píše:
... většina výrobců modely nestříká!! ale potiskuje takže to je asi blbost stříkat že...

Proc blbost, treba u Hackera se dostrikavaji zespoda pruhy na kridla...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 10:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
jyrry: sem slyšel, že u vás se přestříkávají i ARF dvoumotoráky... asi jinej gang! :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz