Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: čtv 12.02.2015 7:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Aby se to dalo komerčně dobře prodávat, musí to mít zajímavý profi potisk.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: čtv 12.02.2015 17:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Honza.V píše:
Přijde mi ten název metrový 3D ultralight trochu matoucí, dle vybavení soudím, tento model není dimenzován na 3D že?

Pane Votavo, tento model je dimenzovaný na 3D a vybavení tomu odpovídá. V údajích výrobce motoru je výkon 150W, což je dost pro 300g model na 3D. Při hledání pohonu jsem měřil statický tah tohoto motoru s vrtulí 9x5. Při nabité baterce je 640g, v průběhu vybíjení se drží kolem 520g a na konci 380g. Model letí svisle vzhůru (3D) docela pěkně a svižně. Ale dá se použít i jiný motor, jak se komu líbí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: čtv 12.02.2015 17:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2011
Příspěvky: 465
Bydliště: Mělník
Motor nemyslím, létat 3D není jen o motoru, také je dobré, když to utáhnou serva. Tyto serva nejsou postačující silou a už vubec ne svou rychlostí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: čtv 12.02.2015 17:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
... vyvíjí se to zajímavým směrem! :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pát 13.02.2015 12:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2005
Příspěvky: 326
Bydliště: kladno
Ahoj... Proč se to letadlo jmenuje YAK??? Není to žadnému YAKU podobné.. Křídlo vypada jako edge... Nemaš video?? Potřeboval bych letadlo které léta samo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pát 13.02.2015 15:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Honza.V píše:
Motor nemyslím, létat 3D není jen o motoru, také je dobré, když to utáhnou serva. Tyto serva nejsou postačující silou a už vubec ne svou rychlostí.

Děkuju za názor na serva. Ale 3D akrobacie je definována oproti normální akrobacii tím, že model umí lítat i svisle nahoru, tzn. že pohon má na to dost výkonu. Není definována silou serv ani jejich rychlostí. Pro rekreační 3D lítání ta serva plně vyhovují, vy byste si tam dal asi silnější. Musíte brát ale v úvahu nižší váhu modelu oproti standardním 1m modelům. Podstatou příspěvku však nejsou použitá serva, ale konstrukce modelu, u kterého se díky nově navrženému vyztužení podařilo snížit váhu a zvýšit tuhost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pát 13.02.2015 15:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Zápotocký88 píše:
Děkuju za názor na serva. Ale 3D akrobacie je definována oproti normální akrobacii tím, že model umí lítat i svisle nahoru, tzn. že pohon má na to dost výkonu. Není definována silou serv ani jejich rychlostí. Pro rekreační 3D lítání ta serva plně vyhovují, vy byste si tam dal asi silnější. Musíte brát ale v úvahu nižší váhu modelu oproti standardním 1m modelům. Podstatou příspěvku však nejsou použitá serva, ale konstrukce modelu, u kterého se díky nově navrženému vyztužení podařilo snížit váhu a zvýšit tuhost.


A je k dispozici zdroj nebo celá ta definice? Protože když si vzpomenu na dva střídavé kopané výkruty kolmo nahoru v F3A sestavě, ... tak tam pohony potřebovaly opravdu hodně výkonu a 3D akrobacie to rozhodně nebyla. :idea:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pát 13.02.2015 17:22 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Zkusím něco více k tématu.
Vyztužení k ocasu je OK, při výkrutech nedochází k fázovému posuvu křídla a VOP. Nekroutí se předek při přidání motoru??

Mimo téma:
SCD 09 jsou dobrá serva. Nicméně je to opravdu pomalé. Sám jsem měl tohle servo na křidélkách u 800mm a i když byla dlouhá páka, tak to bylo pomalé. A to i na mě. Šotolík u toho vždycky plakal a to to jen viděl. :D

Navrhuji, aby jsi příští rok dorazil do haly Zeleném pruhu. Myslím, že spousta věcí se vysvětluje mnohem lépe z oka do oka.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: pát 13.02.2015 18:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
rychlost serv je pro 3D akrobata opravdu zásadní, pokud přejíždí z jedné polohy do druhé rychlostí-přeženu-jedna dvacet, dva a dvacet, je to fakt marný boj,třeba sekaný výkruty na doby pak nemohou být opravdu sekané, když ta páka přejíždí,tam je potřeba, aby doslova přeskočila.

co bylo ale zásadní, s pomalejšími servy bylo takřka nemožné udržet ero ve visu, aniž by z něho nakonec nevypadlo, páč prd mi bylo platný, že jsem vexloval pákama jak divej, když si ty serva dávali leháro a nikam nepospíchali.

druhá věc je samozřejmě ještě jak rychle běhají serva podle nějakých papírových udaju, nebo doma v bytě když ero neletí a jak rychle běhají při odporu vzduchu když to ero už letí.

Servo, které bez jakékoli zátěže slyšitelně dojíždí do krajní polohy za pákou, která je už pohybem ruky v krajní poloze je opravdu pro 3D v podstatě nepoužitelné právě třeba na vis, a sekaný obraty, budou sekaný jen tak, jak rychle tam to servo dojede, u extrémě povedených serv se dá docílit i toho, že při rychlých pohybech páky z leva do prava si v pohodě zustanou uprostřed a počkají, až se teda rozhodneš, kam mají teda v klídku a pohodě přejet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2015 10:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2011
Příspěvky: 838
Bydliště: Skorošice u Jeseníku
Obrázky: 7
O panu Z. už víme v té firmě delší dobu. :roll:

_________________
Graupner/SJ MZ 24 , PA CZ , VA models CZ , SU-26MM Hangar 9 2,5m


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2015 14:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Vojc29 píše:
O panu Z. už víme v té firmě delší dobu. :roll:

Jé, to je dobrá hláška. Jestli to Z. mám být já, tak tedy nevím kdo o mně už ví delší dobu, jaká firma a co má tento příspěvek vlastně ostatním sdělit. Asi o mně ví několik firem, minimálně z těchto stránek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2015 14:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
pepin píše:
Servo, které bez jakékoli zátěže slyšitelně dojíždí do krajní polohy za pákou, která je už pohybem ruky v krajní poloze je opravdu pro 3D v podstatě nepoužitelné právě třeba na vis, a sekaný obraty, budou sekaný jen tak, jak rychle tam to servo dojede....


Ta serva Hyperion DS 09 SCD jsou sice pomalejší na dnešní úroveň, ale rozhodně ne tak, že by např. nestíhala korekce při visu nebo jiných obratech. To letadlo totiž dokáže zalítnout všechny obraty velmi pomalu a přesně díky výztuhám a nízké váze, takže i nároky na rychlost serv nejsou extrémní. Serva Hyperion jsou ale dost drahá. Na ocasních plochách jsou osazená serva Gening D561, která jsou rychlejší. Pro razantní lítání se samozřejmě dají osadit výkonnější serva i pohon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2015 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
TomasC píše:
Zkusím něco více k tématu.
Vyztužení k ocasu je OK, při výkrutech nedochází k fázovému posuvu křídla a VOP. Nekroutí se předek při přidání motoru??

Mimo téma:
SCD 09 jsou dobrá serva. Nicméně je to opravdu pomalé. Sám jsem měl tohle servo na křidélkách u 800mm a i když byla dlouhá páka, tak to bylo pomalé. A to i na mě. Šotolík u toho vždycky plakal a to to jen viděl. :D

Navrhuji, aby jsi příští rok dorazil do haly Zeleném pruhu. Myslím, že spousta věcí se vysvětluje mnohem lépe z oka do oka.

To by chcelo toto vlákno zamknúť, lebo to už nevydržím a budem opäť napomínaný :lol: :lol: :lol: :roll:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2015 17:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 316
Obrázky: 1
LV píše:
To by chcelo toto vlákno zamknúť, lebo to už nevydržím a budem opäť napomínaný :lol: :lol: :lol: :roll:


Zas tak uplne marne toto vlakno nieje, teraz ako to tu citam a hlavne pepinove postrehy tak uvazujem, ze ked si budem osadzat toho styroleta co mi chystate tak si asi konecne doprajem poriadne serva a nebudem to riesit, ze co suflik da...

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Metrový 3D ultralight
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2015 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
stanco1 píše:
Zas tak uplne marne toto vlakno nieje, teraz ako to tu citam a hlavne pepinove postrehy tak uvazujem, ze ked si budem osadzat toho styroleta co mi chystate tak si asi konecne doprajem poriadne serva a nebudem to riesit, ze co suflik da...

A prečo myslíš, že na servách nikdy nešetrím? Ani do vetroňa už nie.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz