Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 2m akrobat na ZDZ 40
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 22:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Extra 330SC od PilotRC lítá moc hezky. Nevím, kolik bude vážit s tou ZDZ, ale ta moje je letově moc příjemná (8,2kg+-). S Goldwingem bývají problémy, protože některý modely mají vzepětí a letově je to trochu jako můj starý yak 54 od hyperionu (což byl vylehčený Haikong). Když je to lehký tak to jde, ale PilotRC to teda rozhodně neni.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 2m akrobat na ZDZ 40
PříspěvekNapsal: pát 21.11.2014 6:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Dal jsem to jako levnou alternativu na začátek.
Já bych si koupil to Edge EF :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2m akrobat na ZDZ 40
PříspěvekNapsal: pát 21.11.2014 8:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Tak ona ta cena na začátek je relativní. Kamarád mi taky nevěřil, že s 1,5 katanou od pelikána moc nentrénuje, ale cena rozhodla. Krátce na to si koupil 64" MXS od EF zjistil, že to dobrý letadlo je fakt lepší.

PilotRC Extra už je podle mě dostatečně dobrý letadlo, aby mělo smysl ho mít déle než prvních pár letů po návratu k lítání. Letově je to asi o něco schopnější než Velox od OM, je ostřejší, ale o kousek těžší, takže asi ne tak vhodná pokud má člověk problémy s minimálkou. Ale chová se nezáludně- Navíc ti na něj za poštovný pošlou náhradní dřevěný díly, když se něco nepovede :-)) Což je třeba u mě dost reálný :lol: :oops:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2m akrobat na ZDZ 40
PříspěvekNapsal: pát 21.11.2014 18:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Máš recht, dal jsem to jako otloukánka na začátek, ale na třískání o zem není ani
jeden z nich. Včera jsem utrpěl pátou ztrátu tenhle rok(jen dvě byly na ruce, dvě zanedbaná údržba a Haikong
Zlín zahodil křídla za letu, začínám se lepšit :lol: ), tak jsem trochu zvýšil letovou hladinu a je mi to houby platný.
Dlouho jsem se bránil dobrým (a drahým) letadlům, ale musím říct, že stojí za každou korunu!
Být IK33, pořídím si deskáč RCF, aby se vrátily návyky po osmi letech.
Určitě bych s ním dal pár hodin, než bych hnal do vzduchu dřevák.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2m akrobat na ZDZ 40
PříspěvekNapsal: pát 21.11.2014 19:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 8.2.2013
Příspěvky: 173
Dobrý, osvědčený, pevný, hodný model- Akro 220 od p. Proška za slušnou cenu. Přímo na zdz 40, zalítá běžnou akrobacii. http://www.modelprosek.cz/akro220.htm


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2m akrobat na ZDZ 40
PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 17:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Se zmiňovaným Akrem220 létá kolega na letišti. Má v tom žhavíka SuperTigre25 a řádí s tím fest. Jen říká ,že v nožáku se to s daným pohonem moc držet nechce.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2m akrobat na ZDZ 40
PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 17:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
von boberov píše:
Se zmiňovaným Akrem220 létá kolega na letišti. Má v tom žhavíka SuperTigre25 a řádí s tím fest. Jen říká ,že v nožáku se to s daným pohonem moc držet nechce.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


To nebude ani tolik pohonem, ale boční plochou trupu.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2m akrobat na ZDZ 40
PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 19:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2008
Příspěvky: 1328
Bydliště: Praha-západ Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 30
IK33 píše:
Zdravím páni modelári. Potreboval by som poradiť s výberom lietadla. Vyrába niekto na Slovensku alebo v blízkom okolí (ČR, Poľsko, ...) akrobaty, niečo ako EXTRA, Velox, Katana a pod. okolo 2 m v prevedení ARF? Ide mi o to aby som v prípade poškodenia mal prístup k náhradným dielom. Motor mám ZDZ40RV. Bohužiaľ nemám čas na stavbu. Ďakujem za rady a odkazy na stránky výrobcov, prípadne krátke hodnotenie + a - lietadiel od jednotlivých výrobcov.


Z toho co je v česku a okolí k mání a k tomu co požaduješ

"okolo 2 m v prevedení ARF? Ide mi o to aby som v prípade poškodenia mal prístup k náhradným dielom. Po pravde sa k modelárstvu vraciam po skoro 8. rokoch....."

bych ti doporučil nejspíše Veloxe popř. Yak 55 od Nesnídalů (Orion models)
Velox bude asi vhodnější. Je sice trochu krabicoidní a plochy kormidel by mohl mít větší a našlo by se toho i více co by se dalo změnit, ale pro tvůj účel a pořeby asi nejlepší co můžeš pořídit.
Určitě se najdou modely s lepšími let. vlastnostmi a možná srovnatelnou dostupností případných náhr. dílů, ale bez urážky - bylo by to zatím zbytečné...



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
K létání nepotřebuji mít v dosahu trafostanici...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2m akrobat na ZDZ 40
PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 21:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 234
Bydliště: Slovensko, Lučenec
Obrázky: 3
Nemám o sebe a svojich scohponostiach vysokú mienku, takže neurážam sa. Akurát že Orionmodel už ARF a nie to ešte na kľúč, nerobí. Ponúka len rozsyp alebo ARC a na dokončenie nemám čas ani chuť. Takže buď niečo od ruky, alebo ešte uvidím. Do jari času dosť, ale nie zas príliš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2m akrobat na ZDZ 40
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 7:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Pokud uvažuješ o bazarovce, tak těch je dost.
Namátkou:
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/KATANA-2x2M/597410/
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/KATANA-2X2-M./605498/

Já se zeptám, jen tak orientačně, byly by ty doporučované stroje, Katana 2x2 Hubený, Velox r. ll 2,2m orion, nebo Akro 220 a Malstrem od Proška vhodné na pohon elektrikou.
Ptám se obecně, jestli je podstatný rozdíl u těchto velikostí mezi stavebnicí pro benzín a pro elektro.
U menších modelů se pro elektro dost odlehčuje a pro benzín zase předpokládám se konstrukce zpevňuje kvůli vibracím.
U mne se předpokládá velká akrobacie, žádné extra nároky na výkon.
Z vrtulníků jsem dostatečně vybaven na elektro.
iCharger 4010 DUO, baterie 12S (2x6S) 4500, 10S (2x5S) 4000 a podobně, takže problém s výbavou neřeším.

Ale dotaz je čistě teoretický. Mám jen takové malé svrbění.
Díky

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2m akrobat na ZDZ 40
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 8:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Katanu od Hubeneho som lietal na elektriku pred piatimi rokmi.
U velkych modelov nad 2m sa nerozlisuje konstrukcia na elektro ci benzin. Kamenolety z toho vacsinou urobia samotny stavaci nezmyselnym ztuzovanim povodnej konstrukcie.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2m akrobat na ZDZ 40
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 9:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Aha, diky.
A vzpomel by sis jeste na stup?
Sice uz asi dnes bude na vyber lepsi vybava, ale abych aspon vedel, kolik clanku, jaka trida motoru, KV a vrtule, pripadne sila serv.
Ano, muzu si to nekde vygooglit, ale kdyz uz ses mi ozval, za zeptani nic nedam.
Diky.

Ja lital jen mensi era na spalovak (okolo 1,5m) kdysi a v posledni dobe nejaky bublinkovy metrovka od MS a RC-factory, takze nemam moc prehled.
Jinak, pokud bych do toho sel, bral bych ARC, nebo ARF.
Stavitel jsem nebyl nikdy dobrej. Vrchol byl Javelin od Bence a ten neletal moc dobre, zkroucene kridlo a par dalsich stavebnich chyb :(

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2m akrobat na ZDZ 40
PříspěvekNapsal: ned 23.11.2014 16:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Nevím jak to Akro 220, osobně nejsem příznivce akrobatů tohohle typu, ale obecně 2-2,2m modely nejsou na elektriku vůbec problém. lehké dvoumetrovky (do 5kg letovka) lítají celkem slušně i na 6s, ty katany jsou ale docela mohutné a mají velkou plochu křídla, takže s 10-12s nebude problém.

2,25m extru lítám s Hackerem a60 18L, Jeti mezon 135A, 24/10 vrtule a 12s 5000mAh. Za 6-7 minut letu dobíjím většinou do 3000mAh (někdy pod 2000mAh).

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz