Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2014 12:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Já bych tu hmotnost doporučil i nižší, pokud se povede. Při 180g to pořád bude pohodový do rozumnýho větru, ale vyšší přebytek výkonu a nižší plošné zatížení bude znát.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2014 17:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2013
Příspěvky: 81
Bydliště: Zlínsko
OK, to už bylo dost konkrétní, takže můžeme se bavit o tom, který model by tomu odpovídal, nebo zůstaneme u toho crackyaka, který je hranatý jak Vento a moc emocí ve mně nebudi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2014 18:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Můžeš si bez problémů vzít i tu MXS. Nebo třeba Extru Slick. Tu jsem měl, byl jsem s ní moc spokojený. Taky jsem měl Crack Laser, i s těmi lehčími "lite" modely se dá na zahradě dobře polítat. Nedělej si iluze, ono když bude foukat, tak těch 20-30g v letové hmotnosti moc velký rozdíl neudělá ;-)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2014 19:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jirka4000 píše:
..., který model by tomu odpovídal...?

Popisoval jsem nehranatého Edge540 od RCF.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: pát 10.10.2014 23:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.6.2014
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Určitě bych volil model z EPP a 100% deskový model i křídla desková pro pomalý let. Profilová křídla pronikají vzduchem snáze a tím letadlo zrychlují. U deskových křídel tvoří čela křídel přirozené brzdičky. Taky musí být co nejnižší váha pro pomalý let. Letadlo z EPP s 80 cm rozpětím se dá udělat s váhou do 150g. Pro lítání ve větru je možné do těžiště přidávat závaží, třeba na suchý zip. Ale už se s tím nedá lítat tak, jako s lehkým letadlem. Je lepší počkat na bezvětří .
Myslím, že by otázka č. 1 ale měla být na typ modelu a zkušenosti s ním. Jde o tvar modelu a jeho vlastnosti a to se nedá nijak měřit ani vyčíslit. Na malý prostor bych doporučil Crack Yak backyard (0,8m rozpětí, tl. materiálu 10mm). Na ještě menší prostor je dobrý Crack Yak mini. Crack Lite je z 8mm EPP a podle mých zkušeností se víc kroutí a proto je hůře ovladatelný. Pokud se vyztužuje, tak se váha začne blížit backyardu. Měl jsem taky 80cm Edge 540 od RC Factory, ale vůbec neposlouchal, při letu na křídle se převracel, hodně jsem s ním laboroval, radil se s panem Sedláčkem, všelijak jsem ho ořezával, dolepoval, měnil těžiště zpředu dozadu, shora dolů a nakonec jsem vyndal elektroniku a nacpal ho do popelnice. Crack je mnohem lepší.
Další otázka, která souvisí s tou první, je tuhost modelu. Taky parametr, který se nedá vyčíslit, ale záleží na něm ovladatelnost modelu a přesnost létání. Crack Yak, jak se dodává, mi nevyhovoval z hlediska tuhosti a tak jsem se zabýval úpravami především pro zpevnění modelu a úpravou tvaru přední části pro zlepšení letových vlastností. Teď jsem s letadlem zcela spokojený. Úpravy jsou popsány na: viewtopic.php?f=10&t=66884
Nejvíc prospělo zpevnění křídel povrchově nalepeným uhlíkem a zpevnění trupu v krutu bez navýšení váhy. Model se tuhostí blíží depronovým modelům, ale díky použitému EPP si zachovává pružnost při kolizích. Protiskrutové výztuhy (štiky) jsou ještě lepší z 3mm depronu. Zpevnění trupu depronovými výztuhami je hodně účinné (musí se lepit vteřinákem na polystyren).

V odkazu je popsána také změna tvaru kabiny Cracka. Po úpravě se změní vzhled z hranatého letadla na oblé. Nepozoroval jsem při tom žádné změny letových vlastností. Ostatně redukce ploch ořezáním kabiny je úplně minimální.

Pro pohon 80cm modelů se mi osvědčila sestava - motor Hyperion HP-Z1705-14 s vrtulí GWS 8x4 a baterie Thunder Power 2S 350mAh. Před tím jsem používal s tímto motorem vrtuli 7x3,5 s baterkou Hyperion 3S 240mAh. Létalo to dobře, ale nový pohon váží o 2g míň a letadlo vydrží déle ve vzduchu.
Serva se mi po různém experimentování osvědčila 1x HS 5045HB na křidélka a 2x HS5035HB na ocasní kormidla. Pokud se křidélka udělají samostatně, pak 4x HS5035HB (nebo analogové varianty). Serva jsou lehká, dostatečně rychlá a prakticky bez vůle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: sob 11.10.2014 1:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jyrry píše:
.. Popisoval jsem nehranatého Edge540 od RCF.

Je to asi divný, ale mně poslouchá... :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: sob 11.10.2014 6:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Z toho si noc nedělej, na Moravě v letectví všeobecně působí nějaký temný síly...
Možná by pomohlo přemýšlet nad konstrukčním řešením u stolu a ne ve vinném sklepě :lol: :lol: :lol:

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: sob 11.10.2014 18:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2013
Příspěvky: 81
Bydliště: Zlínsko
Teď nevím, jestli se mám urazit nebo ne :)
Ale s ohledem na historiii leteckých závodů v Kunovicích a Otrokovicích v porovnání se šumavskými to beru s rezervou :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2014 12:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
jyrry píše:
.. Popisoval jsem nehranatého Edge540 od RCF.

Je to asi divný, ale mně poslouchá... :roll:


Se s tim smiř! :lol: Zajímal by mě názor třeba Honzy Votavy... :?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2014 12:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2011
Příspěvky: 465
Bydliště: Mělník
Edge jsem měl také, ale problém s neposlušností jsem nikdy neměl.
Edge me poslouchal na slovo :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2014 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Jirka4000 píše:
Teď nevím, jestli se mám urazit nebo ne :)
Ale s ohledem na historiii leteckých závodů v Kunovicích a Otrokovicích v porovnání se šumavskými to beru s rezervou :)


Ta hláška o sklípku se povídá právě o Kunovicích :D Kvůli některým konstrukčním prvkům L410, které se.ou všechny kromě konstruktérů. A posledních několik let k tomu asi i hulej trávu, někdy nemám slov.. Já na český letadla nedám dopustit, ale to co vidím poslední dobou je pro mě jako fandu k nepochopení.
Apropo, jen tak pro zajímavost - i hornaté srdce Šumavy má leteckou historii - 10km od baráku kde žiju (v podzemní továrně Františkov) se za WWII vyráběly kompletní kabiny Me262 včetně vybavení, na letišti v Plané byla montážní linka pro kompletaci letounu.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 10:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2013
Příspěvky: 81
Bydliště: Zlínsko
zápotocký88 napsal: Pro pohon 80cm modelů se mi osvědčila sestava - motor Hyperion HP-Z1705-14 s vrtulí GWS 8x4 a baterie Thunder Power 2S 350mAh. Před tím jsem používal s tímto motorem vrtuli 7x3,5 s baterkou Hyperion 3S 240mAh. Létalo to dobře, ale nový pohon váží o 2g míň a letadlo vydrží déle ve vzduchu.

Přiznám se, že mi baterka 2S 350mAh připadá šíleně málo na letadlo s rozpětím 800 mm a hmotností kolem 170g.
Vydrží to aspoň 3 minuty?

A ty 2 g rozdílu: 168 nebo 170 g, to nemůže být poznat. Snad jen pokud by to bylo na ocase nebo špici a vedlo ke změně těžiště.

Jirka4000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 11:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jirka4000 píše:
... mi baterka 2S 350mAh připadá šíleně málo na letadlo s rozpětím 800 mm a hmotností kolem 170g.
...

800mm 190g 2s 450mAh létám (nevisím) kolem 5 minut.
jo, Turnigy 2204/14 a APC 8/3.8

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 11:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2009
Příspěvky: 573
Bydliště: Rakovník
Já lítám podobný motor na Crack-Yaku 160g,
vrtule Gws 8/4 baterie 2s/350 mAh 5 minut a dobijím 250-270 mAh.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backyard Flyers
PříspěvekNapsal: pát 17.10.2014 15:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Já v Extře Slick lítal na 2s 300mAh :-) V pohodě :) Kolem 4-5 minut letu :-)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz