Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 9:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
JNecesanek píše:
No, ikdyž vím, že to není přesně ono ( ono ten simátor ti opravdu všechno věrně neusimuluje) se ten obrat letí takhle, akorát výchylky se mění dle nastavených velikostí :)
A pokud bys to chtěl ještě víc zpomalit, tak si otevři youtube a dole je kolečko s nastavením kvality i rychlosti přehrávání.
Kuba



Nastavení kvality jsem našel ale rychlost přehrávání tam není.............


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 13:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
Michal Matějka píše:
Nastavení kvality jsem našel ale rychlost přehrávání tam není.............


Nevím, čím to může být, mě se možnost nastavení rychlosti přehrávání zobrazila už tak 3 měsíce zpět a funguje i když nejsem přihlášený. Ale jen u některých videí.(i cizích)


Přílohy:
2014-01-17 12.54.48.png
2014-01-17 12.54.48.png
[ 257.87 KiB | Zobrazeno 2551 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 14:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
Jinak kdybyste zase chtěli něco natočit nebo popsat, rád se pokusím pomoct.
Kuba

_________________
Jakub Nečesánek
Czech Aerobatic Team


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 14:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 194
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Ahoj Kubo, no mě by zatím stačil opravdu řízený harrier roll a hodně pomalu. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 14:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
ondřej píše:
Ahoj Kubo, no mě by zatím stačil opravdu řízený harrier roll a hodně pomalu. :roll:

Pokusím se co nejdřív natočit komentované video s popisem jak jsem se ho naučil já (bez videa nebo návodu) a na konec vložím pár zpomalených záběrů :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 15:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 194
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kubo, pokud to zvládneš s komentářem, budeš první s českým komentářem. Jelikož se mě stále nedaří a když s tvým přispěním se ho naučím, pak se ho naučí každý.
Nebudu předvídat, ale takové základní video " škola 3D" s komentářem uvítá dost lidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 15:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
JNecesanek píše:
Nevím, čím to může být, mě se možnost nastavení rychlosti přehrávání zobrazila už tak 3 měsíce zpět a funguje i když nejsem přihlášený. Ale jen u některých videí.(i cizích)

Taky jsem nevěděl a tak jsem hledal.

Na youtube úplně dole na stránce je odkaz Vyzkoušejte něco nového! a na zobrazené stránce je Video se značkami v kódu HTML5 a tam je třeba potvrdit Požadovat přehrávač HTML5.
Funguje to jen přímo na youtube, ne u zde vložených videí. Takže je při požadavku na tuto funkci kliknout u zde zobrazeného videa na ikonku YouTube.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 15:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.6.2012
Příspěvky: 216
Bydliště: Jihlava
Pokud by jsi dělal nějaké úkázkové video, přidej tam prosím ještě nožovou vývrtku. Například mě by zajímalo, jak dostat letadlo do tohoto: http://www.youtube.com/watch?v=zlsOGJxuKNU 1:27 - 1:40

Začátek prvku mi totiž přijde, že to nerotuje přes výškovku podél svislé osy, ale podle vodorovné a až později to přejde do vývrtkové rotace.
Je to z videa od Daniela a když jsem to viděl poprvé, tak jsem si málem krupnul ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 17:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
DidaJI píše:
Pokud by jsi dělal nějaké úkázkové video, přidej tam prosím ještě nožovou vývrtku. Například mě by zajímalo, jak dostat letadlo do tohoto: http://www.youtube.com/watch?v=zlsOGJxuKNU 1:27 - 1:40

Začátek prvku mi totiž přijde, že to nerotuje přes výškovku podél svislé osy, ale podle vodorovné a až později to přejde do vývrtkové rotace.


Jedním z nejosvědčenějších způsobů jak se dostat do nožovky je narozdíl od běžné vývrtky z letu směrem dolů (samozřejmě se do ní dá dostat z různých kopaných prvků, variací je mnoho - např ve 45° klesání, tu ale zatím zvládnu jen s SU, s ničím jiným se mi nepovedla). Vývrtka, která je zachycena na videu je možná jen s některými letadly, samozřejmostí je, že letadlo musí mít obrovské výchylky i výkon, ale potřebuje být lehké (dřevo, ne kompozit - krill extra je výjimkou), těžiště pak samozřejmě musí být také hodně vzadu aby setrvačnost hnala "ocas" dál a tím otáčela letadlem.
Je samozřejmostí že každé letadlo vyžaduje při různých 3D prvcích jiné použití kormidel, někdy je rozdíl malý, někdy hodně velký. Na základě toho, co jsem za poslední 2 roky s nožovkou zkoušel, jsem přišel na to že tady odlišnost použití kormidel platí obzvlášť. Někdy úplně bez křidýlek, někdy za použití téměr maximální výchylky.
Nožovou vývrtku také samozřejmě zachytím na video, které nahraju hned, jakmile mi to situace umožní.
Kuba

_________________
Jakub Nečesánek
Czech Aerobatic Team


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 784
JNecesanek píše:
Rád nějaké videjko natočím, jen mi sem dejte vědět co za obrat byste chtěli vidět, rád natočím i poradím. Udělal bych něco souhrnného, ale obávám se že škála obratů je příliš velká :).

Mě by hodně zajímal výkrut v hariéru, lépe řečeno série výkrutů v modu 1. Nutný pohyb kormidel je mi jasný, ale pokud jdu levým kniplem po elipse, tak mám ocas rozhozený nejpozději po druhé otočce. Zkoušel jsem se vracet po každé čtvrtině otočky nejdřív do neutrálu, to zase ale nestíhám. Jedná se vesměs o lehké modely, takže setrvačnost letadla mi nijak nepomůže. Jak tedy vlastně správně na to? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 20:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.6.2012
Příspěvky: 216
Bydliště: Jihlava
Moc díky za popis, těším se na video.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 21:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Na zvládnuti.harrier vykrutu je potřeba dokonale zvládat klasické variace vykrutuppomalé dobové prostě si zažít práci.sop pak to půjde samo

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2008
Příspěvky: 613
A osmicky, dokola, prave aj lave vykruty. Ked sa dostatocne zvladne osmicka, nemal by byt problem rovina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 21:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2008
Příspěvky: 1328
Bydliště: Praha-západ Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 30
steno1883 píše:
Mě by hodně zajímal výkrut v hariéru, lépe řečeno série výkrutů v modu 1. Nutný pohyb kormidel je mi jasný, ale pokud jdu levým kniplem po elipse, tak mám ocas rozhozený nejpozději po druhé otočce. Zkoušel jsem se vracet po každé čtvrtině otočky nejdřív do neutrálu, to zase ale nestíhám. Jedná se vesměs o lehké modely, takže setrvačnost letadla mi nijak nepomůže. Jak tedy vlastně správně na to? Díky.

Na to aby jsi zvládl výkruty v harieru musíš bezpečně zládat několik prvků jako třeba nožový let, pomalý výkrut ( lépe i do kruhu) a pomalu zrychlovat, let na zádech všemi směry a
klasický harier ve kterém se naučíš práci s plynem, tak aby se ti ero buď nepropadlo nebo aby jsi z něho neutekl..
Jestli toto vše zvládáš jsi na nejlepší cestě :wink:
Jde o to aby jsi jen "bezhlavě" netočil levým kniplem, ale měl éro v jakékoli pozici harierového výkrutu pod kontrolou.
Než jsem to dopsal tak mě Radim předběhl..

_________________
K létání nepotřebuji mít v dosahu trafostanici...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 23:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
pikus 1 píše:
Na to aby jsi zvládl výkruty v harieru musíš bezpečně zládat několik prvků jako třeba nožový let, pomalý výkrut ( lépe i do kruhu) a pomalu zrychlovat, let na zádech všemi směry a
klasický harier ve kterém se naučíš práci s plynem, tak aby se ti ero buď nepropadlo nebo aby jsi z něho neutekl..
Jestli toto vše zvládáš jsi na nejlepší cestě :wink:
Jde o to aby jsi jen "bezhlavě" netočil levým kniplem, ale měl éro v jakékoli pozici harierového výkrutu pod kontrolou.
Než jsem to dopsal tak mě Radim předběhl..


Naprosto souhlasím s Tebou, Radimem i Macem, nicméně natočím video i pro tyto základní akrobatické polohy, a ukážu, jak od nich přejít k harierovým výkrutům.
Já sám jsem se je nučil jen tak, že jsem se je naučil jen přechodem z integrovaných výkrutů. Nic jiného a složitého v tom není.


Naposledy upravil JNecesanek dne sob 18.01.2014 13:12, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz