Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Crack Pitts Mini
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 23:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
rcfactory ve spolupráci s Americkými kolegy - Twisted Hobbys nedávno představili novinku - Crack Pittse Mini. Tentokrát zakládám vlákno, aniž bych měl svého dokončeného, tak použiji pár fotek a videí od kolegů. K dispozici budou dvě barevné alternativy, které se liší i motivem. Rozhodování je těžké, obě verze vypadají skvěle.
Příloha:
PITTS mini 1.jpg
PITTS mini 1.jpg
[ 92.7 KiB | Zobrazeno 4151 krát ]


TTD:
Rozpětí: 60cm
Hmotnost: 80-115g
motor: 20-40w
Příloha:
PITTS mini 2.jpg
PITTS mini 2.jpg
[ 85.39 KiB | Zobrazeno 4151 krát ]



Co se elektroniky týče, rcfactory doporučuje dvě 3,5g serva pro směrovku a výškovku a jedno 6g serva na křidélka. Tedy poměrně klasická výbava pro ty, kteří malé modely již mají a provozují. Stejně tak motor, 12-15g "oběžka" s KV kolem 2200, 6A regulátor (co budete mít po ruce, Turnigy, nebo "originál" Tmotor, ...). K napájení jsou doporučeny 2s Lipol baterie 240-320mAh. Já se pokusím Pittse postavit spíše lehčího a vyzkouším i 120mAh baterie, které používám v F3P dvouplošníku - ten má 135g, tak by mohly utáhnout i Pittse.

Jak je vidět v build threadu (odkaz dole), je to klasická rcfactory skládačka. Všechny díly jsou vyrobeny z EPP, vyztužení je uhlíkem, ne smrkovými nosníky jako u většího bráchy Crack Pittse. Délka stavby záleží na použitém lepidle. Ti z vás, kteří preferují UHU a podobné (a musí čekat na zaschnutí lepidla) stráví u stavby přibližně dva večery. Já preferuji vteřinové lepidlo a aktivátor. Touto metodou je stavba otázkou maximálně dvou hodin.
Příloha:
PITTS mini o.jpg
PITTS mini o.jpg
[ 44.23 KiB | Zobrazeno 4151 krát ]


Jak je vidět z videa (létat s dvouplošníkem v lese, co mi to jen připomíná! :lol: ), Pittsovi mini stačí opravdu málo prostoru. Obratnost je prostě cracková, co uřídíte, to letadlo zaletí. Nudit se s ním nebude Honza Votava :lol: Je to ideální stroj na zahradu, na večery na letišti nebo přes zimu na "bezstarostné" blbnutí v hale - to znamená, že se s ním nebudu bát, že si rozbiju soutěžní drahou halovku.

video: http://vimeo.com/68489033#
odkaz do eshopu: http://www.rc-factory.cz/detail.php?id=789
odkaz na build thread: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1905517

Kdo už Pittse Mini má, pochlubte se fotkama, videem! :-)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Crack Pitts Mini
PříspěvekNapsal: stř 03.07.2013 15:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2011
Příspěvky: 465
Bydliště: Mělník
Tak už jsem dokončil tohoto "drobečka"
Jeho obratnost je naprosto neuvěřitelná, člověk se s ním opravdu nenudí.
Příloha:
Poznámka: Crack Pitts
20130703_133411.jpg
20130703_133411.jpg
[ 167.98 KiB | Zobrazeno 3554 krát ]



Serva mám doporučená Gening a pohon tvoří pohonná jednotka od Dualsky, která táhne 3-listou vrtuli 6x3

Příloha:
Poznámka: 3 - blades
20130703_133400.jpg
20130703_133400.jpg
[ 178.07 KiB | Zobrazeno 3554 krát ]


Základem stavby je, spustit nabíječ baterií před začátkem stavby :lol: Stavba opravdu utíká rychle :lol:

Příloha:
Poznámka: Crack Pitts Mini - orange
20130703_133326.jpg
20130703_133326.jpg
[ 151.01 KiB | Zobrazeno 3554 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crack Pitts Mini
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 11:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.7.2011
Příspěvky: 101
Bydliště: Praha
Tak jsem prcka také pořídil.. trochu jsem se pral akorat s SH konektorama, které jsem se poprvé snažil místo normálních servo konektorů nakrimpovat přímo na kabliky.. a taky mi ve stavebnici zřejmě chyběly dvě uhlikove listiscky, ale cosi jsem doma měl, takze jsem to nahradil..
Už se těším na zalet.. vypadá roztomile.. ;-) Doufám jen, že nebude moc těžký po těch tunách vterinaku.. nějak se neumím naučit držet se s ním na uzdě a neprolejvat ty spoje proti vytrzeni.. u takového prcka asi úplně zbytecne..


Přílohy:
Poznámka: Mini vs. Normal..
IMAG0121_resize.jpg
IMAG0121_resize.jpg
[ 128.33 KiB | Zobrazeno 2784 krát ]


_________________
MC-20, T-rex450, VariantIII, RCF - CrackPittsMini CrackPitts SU29 Depron Extra300L, PA - KatanaMX
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crack Pitts Mini
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 16:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Pěkně! Tak pak pošli dojmy z haly a tak... a VIDEO!

mimochodem, jaký baterky lítáš?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crack Pitts Mini
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 16:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.7.2011
Příspěvky: 101
Bydliště: Praha
Urcite neco dotlacim.. :)

Baterky ve velkem mam gensky 450mAh 3S .. trochu tezsi.. pravda, ale lita to s nima na pohodu.

Do maleho jsem vzal na zkousku 260mAh 2S nanotechy od cinana.. vzal bych taky gensky, ale tady u pecky tak male nevedou.. zrejme je ani nevyrabeji. Tak uvidim, jak budou slapat..

_________________
MC-20, T-rex450, VariantIII, RCF - CrackPittsMini CrackPitts SU29 Depron Extra300L, PA - KatanaMX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crack Pitts Mini
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 17:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Chjo, já ti závidím... já jsem poslední dobou spíš virtuální modelář :D Dneska jsem hezky (virtuálně :lol: ) vyřešil jak udělat, aby se na EPP pořád neutrhávaly kormidla :)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crack Pitts Mini
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 18:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.7.2011
Příspěvky: 101
Bydliště: Praha
A jak jsi to vyresil? Ja tam lepim na konec treba pul centaku te pruhledne pasky se skelnymi vlakny..

_________________
MC-20, T-rex450, VariantIII, RCF - CrackPittsMini CrackPitts SU29 Depron Extra300L, PA - KatanaMX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crack Pitts Mini
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 18:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Elegantněji :lol: Já to časem prozradím... :)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crack Pitts Mini
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2013 19:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.7.2011
Příspěvky: 101
Bydliště: Praha
Tajemstviiii... schovals to do jezka v kleci? Jmeno by sedelo.. :D

_________________
MC-20, T-rex450, VariantIII, RCF - CrackPittsMini CrackPitts SU29 Depron Extra300L, PA - KatanaMX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crack Pitts Mini
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
ahoj, vymejšlím letadlo na zimu do menší haly (vlastně větší hospodský taneční/divadelní sál). Není to úplně malé, ale zase to není tělocvična s kurtem. Takže kritériem je, aby letadlo nebylo moc rychlé a vešlo se tam i co do obratnosti. Původně jsem chtěl něco stavět, ale poté, co jsem postavil a venku postupně méně a méně otloukám a více a více létám Crack Yaka, tak mi přijde, že bych s nějakým menším bráškou mohl blbnout bez zbytečného experimentování i uvnitř. Otázka zní:

Crack Pitts mini nebo Crack Yak mini?

Oželím (bude-li třeba) trochu obratnosti, pokud získám méně záludnosti, poslušnosti a pomalosti (ty stěny přitahují :). Pro jednoduššní konstrukci bych normálně preferoval Yaka, ale ten Pitts by mohl mít větší odpor a při menším rozpětí i více plochy a tedy nejspíš být i pomalejší bez ztrát obratnosti.

Uvažuji správně? Prosím o doporučení se kterým se spíš vejdu.

Doplňující otázka ... ten motorek co ktomu doporučují to dokáže na/s 2s (řekněme 25-30g - 250-350mAh) i uviset nebo je to "jen" na let?

díky moc J.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crack Pitts Mini
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 20:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2011
Příspěvky: 465
Bydliště: Mělník
Měl jsem Yaka, nyní mám Pittse a je stabilnější - rozhodně toho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crack Pitts Mini
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 20:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
Dík a tu 350 2s baterku myslíš uveze aniž bych z toho dělal nějak zásadního rychlíka?

Nejde o to že bych chtěl lámat rekordy s dobou letu, ale prostě že jich už pár mám, tak bych nemusel extra dozbrojovat. Dík


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crack Pitts Mini
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 21:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2011
Příspěvky: 465
Bydliště: Mělník
ono jí to uveze, ale bude to létat blbě, taková 2s 120mAh je ideální :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crack Pitts Mini
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 21:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
OK jsem si měl vzpomenout dřív. Mi dneska přišel balík z HK s lipolkama k jinemu projektu :) škoda.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crack Pitts Mini
PříspěvekNapsal: ned 17.11.2013 0:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.3.2012
Příspěvky: 56
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Aké sú letové vlastnosti mini pittsa v porovnaní s "metrovkami" od RCF?
Viem že je to viac, menej porovnávanie neporovnateľného, ale ide mi o to, že svoje SU 29 1m od RCF ulietam na polovičných výchylkách relatívne v pohode (zatiaľ sa s ním len zoznamujem) a chcel by som niečo na zimné kondičné halové lietanie, aby som nebol na jar prekvapený, čo všetko som zabudol. Myslíte si, že by som pittsa mohol ulietať? Viem, že konečné rozhodnutie, či si naňho trúfnem alebo nie bude na mne a je mi tiež jasné, že minimálne zo začiatku sa to bez nejakej rany do steny nezaobíde ale pitts by to podla mňa, vzhľadom na malú hmotnosť mal prežiť bez úplne brutálnych škôd (predpokladám, že by to mala spraviť trocha CA + aktivátor). Hala v ktorej by som prevdepodobne lietal má rozmery cca 35m x 17m.

_________________
Multiplex Easy Star II, SU- 29 RC-Factory, Crack Yak RC-Factory


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz