Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 200 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: sob 09.03.2013 21:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Honza.V píše:
Přídání plynu v noži je jen důkaz toho, že letadlo padá víc než jsi chtěl :lol:


Škoda že to nečte Kuba N. ... Jeho první sestaba F6B na slovensku obsahovala takovou část... :lol: Vlastně ty s nožákem máš taky zkušenosti, a já v něm málem rozesel 2,6m katanu, která měla slabý servo na sop a po přidání (vybrat klesání) se nic nestalo :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: sob 09.03.2013 21:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
A zase jsem o něco chytřejší :wink: I když tady odpověď za "C" jsem taky tušil.
Tak co tam máte dál?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2013 10:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.7.2011
Příspěvky: 101
Bydliště: Praha


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Tady to Michael Wargo vysvetluje.. tak dle toho jsem se ridil. Samozrejme, ze to neridis jen plynem.. zrejme jsem to napsal blbejc nez jsem chtel..
Ale to co tam rika mi davalo smysl.. pokud je to blbe, omlouvam se za mystifikaci Hokiho.

_________________
MC-20, T-rex450, VariantIII, RCF - CrackPittsMini CrackPitts SU29 Depron Extra300L, PA - KatanaMX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2013 11:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Pigluju teď na simu osmičky v nožáku a mám se svýma rukama následují problémy :

- když mi po nějaké otočce model třeba klesá, mám problém mu přidat na směrovce a reflexivně tam táhnu výškovku
- model nedrží v noži ale pomalu se překlápí, musím korigovat křidélky a potom se mi již pletou strany
- model mi v rovném nožáku utíká za zády. Což znám i v reálu, když jsem obroužil v noži letiště, ale nebylo to úmyslně, protože jsem našel takovou polohu plynu a směrovky, že to dobře drželo výšku a neměl jsem odvahu šáhnout do výškovky, abych srovnal to točení

Jsou nějaké fígle na naučení? :D

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2013 13:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
AR1 píše:
Pigluju teď na simu osmičky v nožáku a mám se svýma rukama následují problémy :

- když mi po nějaké otočce model třeba klesá, mám problém mu přidat na směrovce a reflexivně tam táhnu výškovku
- model nedrží v noži ale pomalu se překlápí, musím korigovat křidélky a potom se mi již pletou strany
- model mi v rovném nožáku utíká za zády. Což znám i v reálu, když jsem obroužil v noži letiště, ale nebylo to úmyslně, protože jsem našel takovou polohu plynu a směrovky, že to dobře drželo výšku a neměl jsem odvahu šáhnout do výškovky, abych srovnal to točení

Jsou nějaké fígle na naučení? :D


Na simu si mužeš model přizpůsobit aby ti nikam neutíkal (úprava vzepětí,polohy těžiště velikost a výchylka SOP a délka trupu) no a pak jen lítat a lítat a lítat. Ve skutečnosti pak málokdo věnuje modelu tolik času aby si jej vyladil a tak se tím pere jak může. ale chce to lítat lítat lítat

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2013 13:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.7.2011
Příspěvky: 101
Bydliště: Praha
A co ten nozak vs. plyn a smerovka? Jen par posmevacku se vyjadrilo nicnerikajicim prispevkem a zadne racionalni vysvetleni..
Ma na tom videu pravdu nebo ne? Rekl bych, ze Vargo neni nejaky nezkuseny pilot, tak jsem mel za to, ze se to ma, jak rika.. kdyz jeste zminuje, ze spousta pilotu to dela spatne.. je to zase jen subjektivni vec o kterou se prou dve strany?

Osobne jsem si to zkousel treba na tom.. kdyz letis vysoko, prejdes s erem do nozaku a motor jen tak lehtas aby Ti z toho nozaku neprepadl na jednu ci druhou stranu a klesas stejne jako v elevatoru.. Nevim, jak se tomu prvku rika :( .. postupne blize k zemi pridavas plyn, smerovku drzis porad stejne a jak pridavas, prestavas klesat az do rovneho letu.. (tzn. upravovat vysku letu pomoci plynu) pote muzes zase pridavat plyn a letadlo zacne stoupat v tom nozaku.. nesmis to samo prehnat jinak se preklopi do visu .. ale smerovku mas ve stejnem uhlu..

Je to tak pochopitelne nebo zase kecam nesmysly?

_________________
MC-20, T-rex450, VariantIII, RCF - CrackPittsMini CrackPitts SU29 Depron Extra300L, PA - KatanaMX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2013 16:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2011
Příspěvky: 465
Bydliště: Mělník
Chápu co tím myslíš, s tím že dáš směrovku do kraje a řídíš výšku plynem je to jen v případě toho V-obratu. Když chceš zaletět to V-čko v noži tak dobrá. ALE pro normální nožové lety v jedné hladině bych to rozhodně nepoužíval jako správný princip !
Lépe se rovný nožový let koriguje tak, že se hodí letadlo do nože, dáš si 3/4 plynu a směrovkou řídíš výšku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2013 20:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Tak jsem během vejkendu projel asi stovku modelů do AFPD a našel asi ten pravej na učení. Asi se podivíte, ale zvolil jsem Tiger Moth D.H.82 o R-5500mm a H-52kg. Ja docela omotorovanej a udělá přemet bez rozběhu a udrží se i v nožáku. Jasně že na visení nemá, ale tento obrat mne ani moc nezajímá. Ale sotva udělá výkrut bez použití směrovky. Takže to je to éro, které mne ji bude učit používat v pomalým výkrutu, čtyřboďáku či plošších zatáčkách. I na zádech. Prostě bez směrovky to neudělá a to je dobře. Nejde mi to zatím moc, ale baví mne to. Jo a v nožáku mě to učí používat výškovku. Díky vzepětí a dvoum křídlům to stále jde za kabinou. Takže musím synchronizovat výškovku se směrovkou. Jen s motorem se nic nenaučím, lítám stále na plnej a jen na mezipřístání stahuju a dotahuju motorem na plochu. Tak Vám díky za rady a názory a těch 9dnů co ještě budu ležet doma budu cvičit a jinak dodělávám toho Super Zooma na ven. Michal :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2013 21:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
Ked som napisal c) je spravne, myslel som to konkretne, a) len plynom a b) len smerovkou je nespravne, po c) ostava logicky aj plynom aj smerovkou.. Hadam to ostatni pochopili..

Ak je ale spravne konstantny plyn a korekcie len merovkou, ospravedlnujem sa honzisovi, na neho som reagoval. Zaroven, ak to tak je, ilustrujem priklad samouka so zlymi navykmi. Som podobny pripad ako Hoki / preto pre nas zabarakovych prinosne vlakno sledujem /. Tiez nepatrim k mladej generacii a lietam u nas akro sam 4.rok. Ako vidime, skusenejsi kolega po ruke by bol lepsi ..

Vpodstate ked to potvrdili aj sutazni piloti, aj tak sa mi zda, ze je x situacii, ked to treba korigovat proste vsetkym dohromady, ja neviem, len taka ostrejsia zatacka v nozi..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2013 21:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
mac píše:
Ako vidime, skusenejsi kolega po ruke by bol lepsi ..

Jenže nějak nerostou. Tak sleduju diskuzi, do rozporů se nemýchám a uvidím co mi toto vše v reálu pak dá ....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2013 21:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Hoki ten tiger moth nebude nej volba ale pokud se ti zdá že to sedí budiž.chtěl jsem ti poslat tu extru ale zjistil že PC na kterém mám AFPD má asi spálený zdroj (naposled sem ten PC měl puštěný loni) takže ti ji bohužel nepošlu

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2013 21:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
RadimHnilica píše:
Hoki ten tiger moth nebude nej volba ale pokud se ti zdá že to sedí budiž.chtěl jsem ti poslat tu extru ale zjistil že PC na kterém mám AFPD má asi spálený zdroj (naposled sem ten PC měl puštěný loni) takže ti ji bohužel nepošlu

Díky Radime, nevadí.
Zkoušel jsem 3D modely od 800mm do 3000mm, ale nemám ty reakce. Je to strašně vše na mne rychlé. To RC-Ačka byla pohodová letadla proti tomu. Tiger si myslím, že mě tu směrovku naučí. Už nyní vidím, jak je důležitá a nemohu ji u tohoto modelu opomíjet a nutí mne si nepléct ruce a taky dávat správnou velikost pohybu kniplem. Atd., atd. Autem jsi taky hned nejezdil stovkou a dnes Ti to nepřijde. Já vše co umím mám vydřené a žádné zázračné letové buňky ve mně nejsou. Tak se učím pomalu a snažím se.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2013 23:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.9.2011
Příspěvky: 209
Bydliště: Svitavsko
Hoki, osobně používám v AFPD SU-26MX o rozpětí 2,2m, které jsem si stáhl tuším na ivok.cz, je to červené éro v barvách Hondy. Mně naprosto vyhovuje, větší nechci, protože nemám ani mít nebudu model > 3m. Pro trénink si nastavuji vždy simulation speed cca 130%, abych simuloval vyšší obratnost a rychlost. Protože jsou tato "velká" éra hodná a nezáludná, kombinuji vždy v AFPD tuto SU26 s Flashem od RCF, který jsem si také stáhnul a který se skutečně chová jako 1m EPP (kterou mám), zde si ovšem ubírám simulation speed zpět na 100%. Osobně mám pocit, že když v simu dobře zvládám Flashe, je pak létání s 2,2metrovkou "zívačka" :wink: Paradoxně se učím některé nové obraty s 2,2m a pak teprve jdu pilovat s Flashem
Samozřejmě v reálu nastupují pak trémy a psychické bloky ve smyslu "mám éro za pade!" :roll:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2013 7:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2013
Příspěvky: 31
Bydliště: Vsetín
Obrázky: 0
Já mám doma flashe od RCf a na učení akrobačky je to super éro. Mě už toho naučil hodně. Poprosil bych Honzu jestli by mi toho AFPD Flashe neposlal na mail : mcermak.vs@seznam.cz
díky

_________________
t9x, Swift II, Flash, Crack Yak, Bristol scout


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2013 7:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Honza71 píše:
Hoki, osobně používám v AFPD SU-26MX o rozpětí 2,2m, které jsem si stáhl tuším na ivok.cz, je to červené éro v barvách Hondy. Mně naprosto vyhovuje, větší nechci, protože nemám ani mít nebudu model > 3m. Pro trénink si nastavuji vždy simulation speed cca 130%, abych simuloval vyšší obratnost a rychlost. Protože jsou tato "velká" éra hodná a nezáludná, kombinuji vždy v AFPD tuto SU26 s Flashem od RCF, který jsem si také stáhnul a který se skutečně chová jako 1m EPP (kterou mám), zde si ovšem ubírám simulation speed zpět na 100%. Osobně mám pocit, že když v simu dobře zvládám Flashe, je pak létání s 2,2metrovkou "zívačka" :wink: Paradoxně se učím některé nové obraty s 2,2m a pak teprve jdu pilovat s Flashem
Samozřejmě v reálu nastupují pak trémy a psychické bloky ve smyslu "mám éro za pade!" :roll:

Děkuju za rady. Až se naučím pracovat se směrovkou na pomalém a líném éru, tak začku si to ztěžovat a budu přecházet na rychlejší a obratnější éra. Co mi je platné, že si dám 2,5m Gilese co visí a točí 2-3 výkruty do vteřiny, když to neupáčkuju. Musím to dostat do ruky stejně, jako když se člověk kdysi učil řídit model v letu od sebe a k sobě.
V reálu to mám stejné a lítám víš a opatrněji.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 200 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz