Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 200 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: pát 15.02.2013 22:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Honza71 píše:
..... když se chce jde všechno :D Já sám také létám v modu 1. Jednoduše vypozoruju co dělá v insturktážním videu pilot s kniplama v modu 2, v hlavě si to převedu do modu 1 a cvičím. Zpočátku to dělá trošku problémy, ale věřte, že to je otázka cviku a konverze Mode 2 => Mode 1 jde pak snadno, téměř automaticky. Pár večerů s YT a simulátorem a cvik se dostaví.

Nooo, já na simu lítám s 3m Extrou na zádech tak nízko, že bych 0,5L PETky zhazoval směrovkou. Ale ve skotečnosti bych to nedokázal ani za nic. Tam je ta vidina peněz a práce na modelu. Asi to mám jinší, ale v reálu se mi lítá a učí líp než na simu. Sim mám jen na to, abych mohl někomu ukázat, jak to asi má vypadat. Ale reál je reál.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: sob 16.02.2013 23:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Hoki píše:
jio píše:
A proč by to měli umět sami zaletět? Po rozhodčím ve fotbalu také nikdo nechce aby uměl to co Lionel Messi.

Protože TomasC doporučoval se zůčastnit školení rozhodčích. Tak jsem jen naznačil, že toto nic nepřidá.


Předpokládám, že na školení rozhodčích jsou tito školení právě na to, aby ty chyby viděli. Jinak řečeno, ví na co se mají dívat. A když já nevím na se se mám dívat, tak tam ty chyby nevidím a dělám je dále protože o nich nevím, že tam jsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: ned 17.02.2013 8:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2008
Příspěvky: 1328
Bydliště: Praha-západ Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 30
A k čemu mi bude, kdyz budu vědět teoreticky jak má vypadat třeba taková nožová vývrtka a čeho se mám vyvarovat, kdyz nebudu prakticky vědět jak do ní éro přivést....

_________________
K létání nepotřebuji mít v dosahu trafostanici...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: ned 17.02.2013 9:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 1313
Bydliště: Praha Barrandov
TomasC píše:
Ještě bych doporučil se zúčastnit školení bodovačů. Tam se člověk hodně dozví z pohledu druhé strany.

Dle mě je zásadní otázka, zda jde o leteckou akroacii stylu F3A nebo nějaké 3D (jak mám pocit, že píšeš).


A kdybys měl syna ve věku 14 let co bys mu doporučil? To je právě ta otázka kterou bych od tohto trenéra očekával. Každý má nějáké dispozice a zkušený pilot by měl poznat pro co má někdo vlohy. Znovu opakuji základní akro ho naučím sám, stejně jako bezpečnostní věci a seřízení letadel ale nechci se dotat do slepé uličky a ztrácet čas ji objevenými postupy při náročnéjší akro.

_________________
Trex 700E, Trex 600 nitro, Protos 500, Trex 500, Trex 450 Sport, Yak 55M, RS352, Piper Cub, Variant


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: ned 17.02.2013 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Screwball671 píše:
TomasC píše:
Ještě bych doporučil se zúčastnit školení bodovačů. Tam se člověk hodně dozví z pohledu druhé strany.

Dle mě je zásadní otázka, zda jde o leteckou akroacii stylu F3A nebo nějaké 3D (jak mám pocit, že píšeš).


A kdybys měl syna ve věku 14 let co bys mu doporučil? To je právě ta otázka kterou bych od tohto trenéra očekával. Každý má nějáké dispozice a zkušený pilot by měl poznat pro co má někdo vlohy. Znovu opakuji základní akro ho naučím sám, stejně jako bezpečnostní věci a seřízení letadel ale nechci se dotat do slepé uličky a ztrácet čas ji objevenými postupy při náročnéjší akro.


To zalezi na konkretnim cloveku. Nekoho bavi ve ctrnacti zavodit na silnicnim kole, jineho cvicit na rampe cely den jediny prvek na BMX.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: pon 18.02.2013 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 643
Bydliště: Prešov,SR
Obrázky: 51
Chlapi ako zaletieť výkruty do kruhu vertikálne?
Rolling harrier mi už celkom ide aj ozaj nízko nad zemou, no ale výkruty v kruhu vertikálne neviem vyriešiť ani vo väčšej výške.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: pon 18.02.2013 20:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Záleží s jakým modelem to chceš letět a kolik jich chceš do toho kruhu udělat. Viděl jsem zaletět i jeden výkrut do kruhu a to nebyl malej kruh. Já to šídím a dělám je jak početně vyjdou, žádné podle sestavy. Většinou nešahám na směrovku, jen křidýlka a výškovka.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: pon 18.02.2013 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 643
Bydliště: Prešov,SR
Obrázky: 51
No výkruty do kruhu zvisle pomaly ako výkruty v rolling harrieri, takže tá smerovka tam byť musí. A pri rolling harrieri ju používam v dosť veľkej výchylke keďže to lietam pri malej rýchlosti alebo takmer na mieste. Mám pocit že sa to začalo dariť keď so tam dal viac výškovky ako pri rolling harrieri práve pri zmene výšky nahor alebo nadol. Cvičím na yak55 od RCF, potom to bude extra 1,5m.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: úte 19.02.2013 10:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
ludicek píše:
No výkruty do kruhu zvisle pomaly ako výkruty v rolling harrieri, takže tá smerovka tam byť musí. A pri rolling harrieri ju používam v dosť veľkej výchylke keďže to lietam pri malej rýchlosti alebo takmer na mieste. Mám pocit že sa to začalo dariť keď so tam dal viac výškovky ako pri rolling harrieri práve pri zmene výšky nahor alebo nadol. Cvičím na yak55 od RCF, potom to bude extra 1,5m.

Ale já mám při výkrutech do kruhu model skoro rovně, kdežto Ty to lítáš v Rolling Harrieri a tam je směrovka jasná. Taky já těch výkrutů, díky tomu, udělám daleko míň do toho kruhu než Ty. :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: úte 19.02.2013 16:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2008
Příspěvky: 1328
Bydliště: Praha-západ Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 30
Hoki píše:
Většinou nešahám na směrovku, jen křidýlka a výškovka.

V tom případě to ale není kruh...
Čím budou výkruty pomalejší (bude jich méně), tím bude "deformace" kruhu
větší a to i v horizontální rovině.
Bez směrovky, pěkný, čistý, pomalý výkrut do kruhu nejde zalétnout :idea:

_________________
K létání nepotřebuji mít v dosahu trafostanici...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: úte 19.02.2013 18:09 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
pikus 1 píše:
A k čemu mi bude, kdyz budu vědět teoreticky jak má vypadat třeba taková nožová vývrtka a čeho se mám vyvarovat, kdyz nebudu prakticky vědět jak do ní éro přivést....


Třeba proto, až ji jednou zaletíš, tak poznáš, co jsi zaletěl. Nebo třeba proto, že si uvědomíš, že nelze zalétnout nožovou vývrtku. Lze zalétnou něco, co se možná jako vývrtka v noži vypadá.

Za sebe mohu říci, že velkým problémem je "uvidět vlastní chyby" v pilotáži. Tam pomůže podobně postižený kolega, ale nechť se nebojí a pořádně na to upozorní.
Pomůže i soutěžení, neboť tam se lze srovnávat, podívat se, jak létají ostatní.

Za sebe říkám, že když boduji, tak pociťuji jako výhodu, že jsem to létal, protože vím, kde jsem dělal chyby já, atd... Ale rozhodčí je tu od toho, aby dobře bodoval a nikoliv, aby to taky uměl.

Když vyšla sestava P-11, tak jsme v Praze pořádali seminář. Prošli jsme si jednotlivé obraty, Jirka Havel nám řekl, na co si dát pozor. Pak se párkrát cvičně letělo. Dle mě velmi přínosné, člověk se nestačil naučit věci chybně.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: úte 19.02.2013 19:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2008
Příspěvky: 1328
Bydliště: Praha-západ Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 30
TomasC píše:
pikus 1 píše:
A k čemu mi bude, kdyz budu vědět teoreticky jak má vypadat třeba taková nožová vývrtka a čeho se mám vyvarovat, kdyz nebudu prakticky vědět jak do ní éro přivést....


Třeba proto, až ji jednou zaletíš, tak poznáš, co jsi zaletěl. Nebo třeba proto, že si uvědomíš, že nelze zalétnout nožovou vývrtku. Lze zalétnou něco, co se možná jako vývrtka v noži vypadá.

"Zalétnout nožovou vývrtku" jsem myslím nepoužil - to je tvůj termín :wink:
a věř, že zvládám do ní éro přivést tak i ho v ní udržet, ale budu rád když mi poradíš na co si mám dát pozor a čeho se vyvarovat :)

_________________
K létání nepotřebuji mít v dosahu trafostanici...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: úte 19.02.2013 19:26 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Mě vždycky při trénování pomohlo, když jsem obrat zjednodušil. Třeba výkrut do kruhu jsem začal tak, že jsem dával "bodový výkrut" do kruhu. Postupně se přidalo prokládání.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: úte 19.02.2013 20:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Nemá cenu létat 3D pokud se chce pilot věnovat přesné akrobacii. Je v podstatě nevyhnutelné trénovat přesnou (nebo spíš začít přesnou) pokud se chce pilot dobře naučit 3D.

Dá se to občas něco přeskočit stylem "sometimes you have to run before you can walk" ale z dlouhodobého hlediska to zcela jistě nefunguje. Jako třeba učit se výkruty do přemetu dokud je pilot neumí do kruhu prořízené i směrovkou.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecká akrobacie
PříspěvekNapsal: úte 19.02.2013 20:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Screwball671 píše:
Mám syna (14 let) umí létat základní akrobatické prvky a někkteré prvky 3D, učím ho já sám asi 3 roky. Chci se zeptat, jestli existuje v Praze a okolí nějáký oddíl, nebo trenér, který se věnuje nějak systematicky trénování akro letadel. Jsem ve fázi, kdy třeba chceme lítat určité prvky, ale nevím jak je správně natrénovat aby neměl nějáké nesprávné návyky. Ptal jsem se po známých, ale zatím jsem našel jen čistě placené služby.

V nečem jsem už pár lidem radil, samozřejmě zadarmo. Mezi nima je pár mistrů republiky :lol: Napiš mi mail, určitě se domluvíme co se chcete naučit a kdy a kde si o tom pokecáme :wink:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 200 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz