Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výběr EPP akrobata
PříspěvekNapsal: stř 05.11.2003 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Už celší dobu se porozhlížím po nějakém EPP akrobatíčku. Do oka mi padl Trick 800 Light od firmy Telink a to hlavně kvůli nabízenému pohonu (S300 + př. 7:1) - nechci nalévat tisíce do brushless motoru (regulátoru). Na druhou stranu o modelu zhola nic nevím (v inzerátu vypadá dobře :-)), tak sháním zkušenosti z létání, nejen s Trickem, ale i s čímkoliv jiným, abych třeba nekoupil nějakou mrchu.

Díky Honza


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.11.2003 20:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2003
Příspěvky: 71
Vybírej mezi:Letadla:Expert,Mikrobat,Jak 55,Extra(fa. Free air),Algol(Ladislav Křivský),Christen eagle,Cobra,Eagle(Potensky)

Motory:jedině PJS!Typy 550,550R,550E.

Baterie: pouze tříčlánek Li-pol a to 1200-1500 Kokam 5-8C

Já létal s Expertem a Algolem(no vlastně ještě létám,aspoň s Algolem:) )vše v pořádku,PJS 550E a Lipolky táhnou jak ďas :twisted:

:evil: Tohle není reklama!!!!! :evil:
PJS se silou medvědí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.11.2003 21:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Já mám zkušenosti s Rotem (Telink), Eaglem a Cobrou (Potenský) a pár dalších jsem viděl a podrobně proskoumal.
Roto stálo za ... , bohužel, jak jsem koukal na Trick, tak je to to samý s prostorovým trupem. Neřídil jsem, ale nebude to asi jiný. Eagel a Cobra jso velmi dobrý. Algol asi ještě lepší, ale chce to už vážně stříďák. Všechny éra od Potenských lítaj dostatečně dobře s 300-vkou a bez problémů se dají dodatečně upravit na stříďák. Nemusíš do toho hned na začátku vrazit tolik peněz, ale rozdělíš to na etapy. Sám teď lítám s Eaglem ještě s původním pohonem a až po zimě si dopřeju stříďák.
Taky není pravda, že je třeba 3-článek. Kámoš velice pěkně lítá s Megou 16/7/7 + převod a 2-článek Li-pol. Vysí s dostatečnou rezervou a lítá bez problémů. Hlavně ho to stálo o jednu Li-pol méně.
Problém 3-článku je, že se stejně dost ztrácí na BEC-ku.
Zdravím amerlocka. :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.11.2003 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Ať jsem hledal jak jsem chtěl, Extru jsem tam nenašel. :lol: (u Free air). Nelítal s ní někdo na Model Hobby?
Zatím jsem pořád u ss motoru, spíš bych nakoupil 650NiMH od Telinku. Taky mám jeden poznatek: Potenského modely nebo od Free air jsou levnější než T800 light (všechny "eco").


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.11.2003 22:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2003
Příspěvky: 141
Bydliště: Brno
Ja bych doporucoval cokoliv co ma co nejvetsi plochu kridla,co nejmensi hmotnost,serizeni v nule a jakykoli dostatecne vykonny pohon:
Je celkem jedno jestli Pot 3B, 300 s prevodem 7:1 od Telinku,MEGA nebo PJS nebo jiny motor.Dokonce nemusi byt ani z EPP.Ja stavim jen z extrudaku a nezda se mi,ze by ty letadla byly az tak krehky...Pri narazu se nejcasteji poskodi kridelka,vyskovka a smerovka,coz jde dobre slepit.EPP je sice EPP,ale extrudak je o dost levnejsi.
To je tak vse.
A timto take zdravim Bonise! Zdar Bonis!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.11.2003 22:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2003
Příspěvky: 71
Tak velkou plochu má Algol,ale zas tak lehký to není,navíc je velkej i celkově a spíš je stavěnej na lítání venku.Expert je bomby éro,ale dost mrňavý(o Cobře a Eaglovi ani nemluvě).O těch novejch letadlech od Freeair nevím nic.Viděl jsem je létat na MH03.Ale pokud jde o motor tak jedině PJS.Dobrý je se poradit s ostatními letci(Losna,Rampa,Boris,T. Ciniburk . . .)

Pa Wraith


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.11.2003 22:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2003
Příspěvky: 141
Bydliště: Brno
Hele Lorde,prijd se podivat jak mi litaj moje etrudakovy era s 2s li-pol a Megou na nejakou nejblizsi halovou soutez.Doufam,ze bude nejaka co nejdriv.Nevim s kym bych se mel radit,kdyz v my blizkosti jsem jedinej akrobat ja a tak holt musim radit ostatnim....v my blizkosti.A s triclankama litat fakt nechci. Moc penez.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2003 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
V RCM 10 je celostránkovej inzerát Free Air, sou tam obrázky (a ceny) jejich novejch érek, ale na netu nic. Mě se teda nejvíc líbí Jak 55. Myslím že vychází z Rampova éra. Taky je tam zmínka o jejich pohonu Rotex 25/6/45. Na netu o nich taky nic. Tak jestli víte někdo víc, tak to sem prosím hoďte. Jelikož firma úzce spolupracuje s lidmy jako losna, rampa,... tak by mohly být docela vychytaný. Podle toho inzerátu vychází cena samotného motoru na 1400,-.
Jinak mi taky přidělali další starosti. Potom, co jsem přítelkyni sehnal toho Artura, tak teď zase chce Domino. :D
Kde na to mám porát brát prachy? :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2003 15:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2003
Příspěvky: 71
Pokud jde o extruďáky,tak já jsem taky chtěl stavět něco z poptronu,ale nenašel jsem na to plánek :( Jestli her Amerlock má nějaké dobré éro co by létalo s PJS 550E a tříčlánkem,tak sem s ním :D

K vybírání letadla poradím už jen to,že dobrá éra z EPP vyrábí jen Free air a Laďák.

Wraith


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2003 16:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Souhlasím, ale s výhradou. Potenských jsou taky dobrý. I když uznávám, že Cobra je už dost malá a divoká.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2003 20:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2003
Příspěvky: 141
Bydliště: Brno
Herr Amerlock plany moc nevede,reknu ti tak leda nejake udaje.Vsechno totiz stavim z hlavy a rovnou to rysuji na extrudak.I kdyz ted mam celkem solidni kousek a par znamych ho chce take postavit. S tvym pohonem bude litat cokoli.Tak ze: rozpeti 850mm,delka asi tak 870,plocha kridla cca 22dm2,hmotnost draku do 100g bez podvozku,letova s dvouclankem Li-Pol Kokam 1200 je 270g a samozrejme zalitne vsechno.Ted stavim dalsi kus na PJS 300 SF,s timto+Li-Pol2s 700mAh je letova cca220g a plosne zatizeni okolo 10g/dm2.S tvym pohonem by hmotnost byla kolem 320g.Pokud bys moc chtel,tak ti muzu nejaky plan sesmolit,ale na to moc nejsem.
Zdar!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2003 21:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2003
Příspěvky: 71
Když mi jen načrtneš půdorys křídla a trupu s okótováním a rozměry v mm,budu ti vděčný:)A extruďákem myslíš ten modrý foam?Nebo bílý poptron?Mrkni na tohle

http://www.flyelectric.ukgateway.net/ex-a4.pdf

Je to pdf plán na akrobata se stínovým trupem,celé z poptronu,velikost jako kufr na dokumenty.Může se tam dát PJS 300 i převinutý ACCD.

Wraith


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2003 23:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2003
Příspěvky: 141
Bydliště: Brno
Stavim z bilyho potpronu 3mm,je z jedne strany hladky a z druhe hrubsi.Kridlo se ohyba pres nabezku a je ze dvou pulek.Kridlo stavim hladkou stranou dovnitr.Uvnitr je pouze stojina ze stejneho materialu a to je vse.Ocasky a kridylka-rovna deska z potpronu 5mm.Trup-placka se mi vubec nelibi,je prostorovy,opet z trojky.Pokud vydrzis,eventualne mi posles svuj mail,tak bych se mohl pokusit vyrobit nejaky plan a treba i nafotit(pokud nekde sezenu digitak)nejaky postup stavby,atd.Ono totiz neni uplne jednoduche postavit kridlo touto technikou,chvili mi trvalo nez jsem to vychytal.A kdyz se zadari,tak mas krasny pevny a na krut naprosto odolny kridlo s hmotnosti 36g(bez klapek).Zbytek je pomerne jednoduchy.
Zdar.


Naposledy upravil amerlock dne čtv 13.11.2003 19:26, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2003 23:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2003
Příspěvky: 124
Ta technologie mě velmi zajímá 8O .Poděl se s ostatními nebo jen se mnou na mailu. Ahoj DAN


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.11.2003 1:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Ahoj. :D
Ten digiťák Ti můžu půjčit. Není to zrovna na umělecký fotky, ale nějak by to s ním šlo. Má to 3,2Mp a fotky sou z toho poměrně slušný. Trochu problém bude se domluvit, já teď nemám prachy a sem bez mobilu, takže jen přes mejl, nebo forum. Sem tu do čtvrtka a pak jedu do úterka do Prahy. Tak se nějak ozvi ať se domluvíme.
Jinak pro ostatní, máte se na co těšit. Sou to vážně pěkný a dobrý éra.
Čau bonis.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz