Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 378 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elite
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2008 15:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 784
Konečně se mi dnes podařilo zalítnout nové Elite od VA-Models. Po obědě se počasí trochu umoudřilo a tak jsem šel. Zvědavý jsem byl hlavně na motor. Nechal jsem se totiž zlákat cenou na HC a tak jsem tentokrát upustil od AXI a šoupnul tam jeden z motorů KDA. Dílenské zpracování motoru mě překvapilo, nemá to fakt chybu. Ostatní vybavení je dle doporučení výrobce. Hmotnost vyšla na 701 g. Zálet byl bez problému i když to na mě z boku dost funělo. Budu muset trochu laborovat s vrtulema. Takhle napoprvé jsem zkusil APC 9x6, s tou to bylo úplně na houby. Pak jsem dal 10x5 a to už je mnohem lepší, ale pořád se mi to nezdá. Zítra ještě zkusím 11x4,7 a ostatní, co mám. Taky mě napadlo, že si už asi budu muset koupit wattmetr. Pokud dostanete Elite na Vánoce, myslím si, že nebudete zklamáni. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2008 16:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
Elite se mi už válí pod stromečkem, tak uvidíme, po štědrým dnu za tři večery musi jít do vzduchu :D

Který typ motoru KDA jsi tam šoupnul ?

Já mám připravený 100g Turnigy 35-36C 1100kv + LiPo 2200mAh + APC 11x4.7 SF.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2008 20:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 784
KD 36-28S. Prakticky to samé jak ten Turnigy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2008 21:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2007
Příspěvky: 179
Bydliště: okr. Svitavy
Jaký regulátor k tomu používáte?

_________________
Easy Glider
mini Tornado
Flash EPP


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2008 22:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
TURNIGY Plush 40A


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2008 23:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2007
Příspěvky: 179
Bydliště: okr. Svitavy
Zatím mám vyhlídnutou od VA Katanu ale teď jste mě trochu zvyklali s tím Elit. Co byste spíš doporučily a nevíte jaký jsou odlišnosti v letovým projevu těchto dvou letadel.

_________________
Easy Glider
mini Tornado
Flash EPP


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.12.2008 17:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 784
Já jsem tam dal regulátor Jeti 30A už jenom proto, že jsem ho měl už nějakou dobu volný. Co se týká rozdílu mezi Katanou a Elite myslím, že tam velký rozdíl nebude. Ja jsem právě chtěl koupit středoplošník, Elite se objevilo jako novinka, tak jsem ho vzal. S Katanou pokud štrejchneš předkem o zem, ten plastový kryt to určitě nepřežije.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.12.2008 18:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2007
Příspěvky: 179
Bydliště: okr. Svitavy
Tu Katanu prodávaj v setu se vší elektronikou a vyjde to tak asi o 500Kč levněji než to kupovat jednotlivě. Největší pološka je reg. s motorem protože tam dávaj reg Jeti advance 30 a motor Dualsky a dost by se ušetřilo s nějakým Turnigy apod. Ale nemám možnost objednávat na HC a ta jejich doporučená výbava bude asi vyzkoušená a spolehlivá. Ten Elite zrovna v setu nenabízej. Škoda.

_________________
Easy Glider
mini Tornado
Flash EPP


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2008 8:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 784
Myslím,že zatím jenom nestihli balit sety. Po svátcích se určitě objeví. Hoď jim mail a zeptej se. To HC si dořeš, některý věci jsou tam moc ok!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24.12.2008 14:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
Katanu jsem měl možnost vidět lítat, ale Elite zatím ne, tu teprve musím sestavit :D I ja ale tipuji, že bude letový projev velmi podobný, konstrukčně je to shodné éro.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24.12.2008 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
to steno1883: nenašly by se nějaký fotky, popis stavby ? Zajima me, jak jsi resil zadni serva pro S/V, uisteni serv pro křidelka a podobne dalši malickosti. Diky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25.12.2008 12:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 784
Ze stavby žádný fotky bohužel nemám. Sestaveno to mám prakticky dle návodu. Místo Al drátů jsou v křídle uhlíkové stojiny 3x0,5, na které nedám dopustit. Osvědčily se mi mnohokrát. Proto doporučuji. Serva S/V jsou vzadu(16g). Rozdíl je jen v upevnění. Lepení na furt mi je nějak cizí, proto používám malé samořezy šroubované do zalepených plastových trubiček. Serva křidélek(16g) jsou tam, jak je na DVD, ale přilepené oboustrannou páskou na plastových destičkách. To jak na DVD ten někdo zalije serva lepidlem, je hrůza (v mých očích každopádně). Ostatně celý DVD návod se mi nezdá jako extra nápad. Ne každý má v dílně počítač nebo televizi. Ten papírový návod si myslím bohatě stačí. Motor je ten, jak jsem psal výše, ale nevím. Zdá se mi, jako kdyby nestíhal to, co po něm chci. Možná to ale chce ještě líp trefit vrtuli. Dnes dopoledne jsem si byl zalítat, ale zatím to není úplně ono. Chtělo by to ještě větší výchylky, ale serva a páky zatím víc nestíhají. Něco s tím ještě udělám. Tak se čiň!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.12.2008 22:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
steno1883 píše:
Tak se čiň!


vím, že je to výmluva, ale až dneska odpoledne jsem poprvé měl trochu více volného času a pustil se do stavby.

Návod na DVD se mi líbí, prošel jsem se ho v klidu na nouťasu a teď jsem si jen přisunul nouťase blíž k pracovní desce. Je velmi pěkně zpracovaný a bez problému se podle něho dá stavět.

Proti zalepení serv nic nemám, třeba v samobrko jsou nahrubo pohřbena vteřiňákem. Tady jsem ale zvolil mírnější způsob, jen jsem zakápnul serva S/V tavným lepidlem.

Teď zrovna laboruju s umístěním serv pro křidélka, líbilo by se mi dát je do trupu a páčky přidělat natvrdo ke křidélkum, takto jsem to nedávno viděl u Flashe a moc se mi to líbilo. Tady mi to zatím rozměrově moc nevychází.

Jakou vrtuli jsi zkoušel, SF 11x4,7 ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 784
Původně jsem chtěl serva pro křidýlka dát taky do trupu, ale moc to nesedělo ani mně. Ulož je tak, jak je v tom návodu, je to dobrý. Vrtuli mám momentálně Graupner 10x5 Slowflyer, celkem to s ní ujde. Zkusím i APC 11x4,7 SF jakmile ji budu mít. Ještě jsem dodatečně zvětšil vyosení motoru a začínám uvažovat i o výměně podvozku za dural, příp.uhlík. Ten drát se tak strašně rozkmitává, že mi to začíná být nepříjemné. Zajímavé je, že ten samý podvozek na Ulti 1000 mám celkem v pohodě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2008 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
steno1883 píše:
Původně jsem chtěl serva pro křidýlka dát taky do trupu, ale moc to nesedělo ani mně. Ulož je tak, jak je v tom návodu, je to dobrý.


dal jsem je nakonec pod spodni hranu kridla

Obrázek

lepsi umisteni by bylo na vrchni strane kridla, ale tam se mi serva nevešla

steno1883 píše:
začínám uvažovat i o výměně podvozku za dural, příp.uhlík. Ten drát se tak strašně rozkmitává, že mi to začíná být nepříjemné.


tos mě moc nepotěšil, dal jsem tam megakola, prumer 80mm, abych mohl pristavat do pole, tak to bude drncet jako blazen 8O


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 378 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz