Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vzpinani modelu
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2005 5:20 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2005
Příspěvky: 4
Koupil jsem model Pigi 3D a ten mi zda se neleta jak by mel.Tak pri 1/4 plynu leti vcelku ve stejne vysce ale jakmile dam plnej kotel tak musim hooodne potlacit vyskovku abych udrzel vodorovny let.
Da se s tim neco delat? Kridlo a VOP jsem zalepil do predvyriznutych otvoru,mot. prepazku take a teziste jsem kontroloval a je vporadku.
Dekuji predem za vase komentare.

Pavel P.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2005 7:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
co tak vyosit motor dolu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2005 9:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
já bych zkusil vyosit ten motor vic dolu, kdysi sme s kamosem resili podobny problem.akorat s tiom rozdilem, ze letadlo neletelo vubec, protoze motor byl moc vyoseny dolu..byl to sice spalovak, ale asi to bue tim i u tvojeho letadla....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2005 9:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2005
Příspěvky: 242
Bydliště: Frýdek-Místek
Pokud máš výškovku v bezmotorovém letu v nule , nebo jen mírně nataženou a letí to rovně , tedy pod mírným úhlem dolů , tak Ti pomůže jedině vyosení motoru dolů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2005 11:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
este to vyskusaj preklopit na zada a pak pridaj plyn, ak model zacne klesat, treba jednoznacne vyosit motor dolu.... ak bude stupat tak je neco špatne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12.05.2005 4:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2005
Příspěvky: 4
Taky me to napadlo ze to treba bude tim vyosenim motoru.Jenze v planku "stavebnice" o tom neni ani zminka tak jsem si nebyl jistej.Kazdopadne to vyzkousim.

DIKY VSEM ZA RADY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.05.2005 9:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
Eee, prave naopak. pokud se ti model vzpina nahoru, musis motor vyosit taky nahoru. Pricina je jednoducha. predstav si, ze mas motor vyoseny dolu pod nejakym uhlem(rekneme 5°). pridas plyn, a motor pokracuje ve vodorovnem letu, ale nabezna hrana kridla je vys nez odtokova-> model se kolem teziste otoci cumakem nahoru. takze jestli se ti po pridani plynu model otaci cumakem nahoru, zkus motor dat do nuly jestli neni a pokud je tak ho vyos trosku nahoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.05.2005 13:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
czernitko píše:
Eee, prave naopak. pokud se ti model vzpina nahoru, musis motor vyosit taky nahoru. Pricina je jednoducha. predstav si, ze mas motor vyoseny dolu pod nejakym uhlem(rekneme 5°). pridas plyn, a motor pokracuje ve vodorovnem letu, ale nabezna hrana kridla je vys nez odtokova-> model se kolem teziste otoci cumakem nahoru. takze jestli se ti po pridani plynu model otaci cumakem nahoru, zkus motor dat do nuly jestli neni a pokud je tak ho vyos trosku nahoru.


hmm... tak to ma zaujima, v zivote som nepocul o takomto paradoxe... mozes to dako rozvinut? mne osobne sa stava ze ked vyosim motor moc dolu, po pridani plynu model zacne klesat a az po case sa ustali....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.05.2005 13:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
Tak jo, trosku rozvinout. rozdil v tvych a mych poznatcich bych pricetl na ukor tomu, ze pridas plynu opravdu hoodne, takze tah motoru mirici dolu(kolmo k zemi) je silnejsi nez vztlak kridla na kterem se v tvem pripade uz zacinaji trhat proudnice. odhadoval bych ze prave doba srovnavani modelu ja tak dlouha prave proto ze trva nez kridlo nabere vzduch a zacne vytvaret vztlak. nemylim-li se, tak v teto dobe pred srovnanim je letadlo velice nestabilni a neochotne reaguje na kormidla. priklad z praxe: modely pro zacatecniky maji motor vyoseny dolu, a motor tak slaby, aby se jim nestalo to co tobe. takze po pridani plynu opravdu jen model zacne stoupat dle vyse popsaneho principu. a zaver: staci kdyz motor vyosis par stupnu dolu a plyn budes pridavat postupne, po troskach. schvalne si to zkus, uvidis ze kdyz nechas motor jen trochu tocit aby tahl dolu min nez je vztlakova sila kridla, bude ti letadlo stoupat. prakticke reseni: motor do nuly, nebo slabsi motor. staci? ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.05.2005 16:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
rozhodne je to hooodne zaujimave :wink: nieco na tom asi fakt bude :P


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz