Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2016 8:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Martin-Slovensko
Zdravím znalcov Aurory 9 Hitec.Potrebujem poradiť ,ako sa dá,ak sa vobec dá :lol: ,nastaviť tento mix tak,aby sa klapky začali hýbať až cca v polovici pohybu páky výškovky.Snap-Flaps mix.Žiadnym OST sa to posunúť nedá .Možno by sa to dalo vo voľne programovaných mixoch?Ďakujem za dobré nápady.


Naposledy upravil indigo dne stř 10.02.2016 11:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2016 8:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Určitě se to dá udělat.
Nemám teď Auroru u sebe, tak jen princip. Kdyby se to nedařilo, napiš zde, a koukneme na to večer podrobně.

Tedy asi takto:
Uděláš si volný mix výškovka -> klapka. Aktivace nějakým přepínačem. No a křivku u toho plynu si vytvaruješ 3 bodovou nebo 7 bodovou, třeba nějak takto:
Příloha:
Mix.jpg
Mix.jpg
[ 19.52 KiB | Zobrazeno 1349 krát ]



A na ten Camber si můžeš takovéto mixy udělat dva, nebo čtyři (nevím kolika servové máš křídlo).
Takže v případě 4 servového křídla:
výškovka -> klapka1
výškovka -> klapka2
výškovka -> křidélko1
výškovka -> křidélko2

Pak při aktivovaném mixu (přepínačem) se ti od poloviny pohybu výškovky začnou hýbat i klapky a křidélka

Ještě poznámka: Prvních několik volných mixů na A9 je tříbodových, a několik posledních je 7 bodových. Na Auroře A9x je těch 7 bodových více.
Jestli chceš tu křivku zlomit přesně v polovině, stačí ti ty 3bodové křivky, kdybys to chtěl lámat jinde než v polovině, použij 7 bodovou. A jedním zakliknutím se nechá ta křivka vyhladit, nemusí tam být ten ostrý zlom - to může být výhodné. Myslím že se tato funkce jmenuje EXP.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2016 9:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Martin-Slovensko
Velké díky za odpoveď.Mám 4 servové krídlo.Pokusim sa to nastaviť ako popisuješ a určite sa Ti ozvem.Ešte raz dík.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2016 9:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Ještě si čtu znovu tvůj úvodní příspěvek a začínám pochybovat, že jsem správně pochopil co chceš nastavit.
To co jsem ti popsal dělá to, že pokud máš zapnutý přepínač mixu, tak se při přímém letu neděje nic. když taháš za výškovku, tak se od poloviny jejího zdvihu začínají přidávat i klapky a křidélka. Takové použití mi ale nedává smysl, tak myslím že jsem to na začátku pochopil špatně.

Popiš prosím podrobně jak chceš aby se to chovalo. Podle mě chceš mix, ovládaný nějakým prvkem (třeba postranním sliderem), kterým budeš ovládat camber klapky + křidélka a současně výškovku, nejdříve pouze výškovka a pak se přidají klapky a křidélka. Je to tak? V tom případě by byl postup cca tento:

Přiřadíš si nějakému volnému kanálu funkci AuPřiřadíš si nějakému volnému kanálu funkci AUx1 a ovladač LS (levý slider).

A pak si uděláš 5 volných mixů:
1. Aux1 -> výškovka
2. Aux1 -> klapka1
3. Aux1 -> klapka2
4. Aux1 -> kridélko1
5. Aux1 -> kridélko2x1 a ovladač LS (levý slider).

A pak si uděláš 5 volných mixů:
1. Aux1 -> výškovka
2. Aux1 -> klapka1
3. Aux1 -> klapka2
4. Aux1 -> kridélko1
5. Aux1 -> kridélko2

Mixy č. 2 - 5 by měly lomenou křivku zhruba jak jsem dával výše, a mix č.1 (pro výškovku) by byl např. takto:
Příloha:
Mix. vyskovka.jpg
Mix. vyskovka.jpg
[ 16.88 KiB | Zobrazeno 1331 krát ]



To že má každá ovládací plocha vlastní křivku, můžeš s výhodou použít např. k tomu, abys pro pomalý let si udělal větší negativy na křídlech kvůli stabilitě - křidélka o něco výše než klapky.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2016 11:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Martin-Slovensko
Ahoj.Takže dúfam že to jasne popíšem.Mám krídlo so 4 servami,teda 2 vztlakové klapky a 2 krídelká.Pretože lietam F3F,potrebujem mať na vysielači zapnutý tzv.mix snap-flap ,teda aby pri natiahnutí výškovky išli klapky a krídelká dole cca.3 mm,ale tak,že sa to deje až pri cca.50% výchylky výškovky - teda nie hneď ,keď začnem naťahovať výškovku.Tento mix je ale pri lietaní F3F dosť doležitý a ak by som to nedokázal na Aurore nastaviť,musel by som zrejme kúpiť aparatúru ktorá to dokáže.
Momentálne mi tento mix elevator-camber v pohode funguje(výchylky) ale nie opozdene (50 %) ako potrebujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2016 12:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Tak jestli jsem to pochopil, tak je to ta první varianta, co jsem ti psal ze začátku.
Máš-li aktivovaný tento mix (nějakým přepínačem), létáš si po obloze, při malých výchylkách výškovky se nic s klapkami a křidélky neděje. Ale jakmile vezmeš za výškovku přes 50% výchylky, tak se k tomu začnou přidávat výchylky klapek a křidélek.

Jestli je to takto, tak skutečně ta moje první varianta.

Mohl bys prosím napsat, jak to za letu používáš (a proč - co je výsledkem) - ptám se ze zvědavosti, F3F jsem nikdy nezkoušel - dík..
Edit: našel jsem jinde zde na RCM: Snap flap = pri pritazeni vyskovky jdou klapky dolu, pri potlaceni naopak (vetsinou se sprahuje i s kridelky, takze se hybe souhlasne cela odtokovka). Ucel je podstatne zvyseni vztlaku na kridle a tim obratnosti modelu. Pouziva se treba u F3F a F3B, s ostrou zatackou v nozi (na bazi) to udela uplne divy, ero se v plny rychlosti otoci prakticky na petniku (kdyz je vse dobre serizeno
Takže je to jasné, chceš dělat rasantní otáčky. :D

Na Auroře jdou nastavovat daleko větší divočiny než je toto, když jsem myslel že jsem narazil na něco co už fakt nepůjde, tak zdejší kolega Dejfak se zamyslel a během chvíle z něj vypadlo elegantní řešení.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2016 20:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Ano ano, woita a dejfak su na mixy machri!!!

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2016 21:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Martin-Slovensko
Ahoj.Tak som sa popoludní do toho pustil a výsledok je úžasný! :lol: Funguje to presne tak ako má!Nastavil som to bez problémov.Má tolen jednu chybu krásy:na mojej Aurore mám z volných mixov tých sedem bodových len tri,ostatné sú trojbodové,takže keď som potreboval dorobiť krídelká-chýbal mi jeden sedem bodový mix.Použil som možnosť ACC-rýcclosť odozvy mixu-a celé som to doladil.
Ešte raz Ti ďakujem za užitočné rady,možno sa zniekedy zídu aj iným majiteľom Aurory.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2016 21:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Martin-Slovensko
Mohl bys prosím napsat, jak to za letu používáš (a proč - co je výsledkem) - ptám se ze zvědavosti, F3F jsem nikdy nezkoušel - dík..
Edit: našel jsem jinde zde na RCM: Snap flap = pri pritazeni vyskovky jdou klapky dolu, pri potlaceni naopak (vetsinou se sprahuje i s kridelky, takze se hybe souhlasne cela odtokovka). Ucel je podstatne zvyseni vztlaku na kridle a tim obratnosti modelu. Pouziva se treba u F3F a F3B, s ostrou zatackou v nozi (na bazi) to udela uplne divy, ero se v plny rychlosti otoci prakticky na petniku (kdyz je vse dobre serizeno

Bez komentára,je to úplne presné :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2016 22:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Tak to jsem rád, že se ti zadařilo.. :D

indigo píše:
...na mojej Aurore mám z volných mixov tých sedem bodových len tri,ostatné sú trojbodové,takže keď som potreboval dorobiť krídelká-chýbal mi jeden sedem bodový mix...

:D Hehe - dopadneš jako já - vyměníš A9 za A9x - ta má 7 bodových mixů víc (ani nevím kolik, možná všechny - teď z hlavy nevím). A hlavně: Jestli lítáš tyhle rychlé brusy, tak bys byl asi jedním z těch, co by ocenili extrémně rychlou odezvu (nízkou latenci) A9x - je jedna z nejrychlejších, ne-li dokonce nejrychlejší. s Maxima přijímači výrobce píše 7ms, měřili to borci na RCGroups a naměřili 5,1ms. Stará Aurora A9 má tuším 41ms. Spočítej si, jakou dráhu uletí tvoje rychlé éro za 41ms. Určitě pár metrů :idea:

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 15:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Martin-Slovensko
...Vymeniť Auroru 9 za Auroru 9X?To je dobrý nápad,ale...Dalo by sa skopírovať 5 nastavených súťažných f3f do tej novej A9X bez problémov?No a mám v nich 7 kanálové prímače .Ak je to vobec kompatibilné,možno by to stačilo len spárovať s novou A9X ?Je to veľmi lákavééé... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 15:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Přijímače jsou kompatibilní, všechny které umí A9, umí i A9x (naopak některé přijímače umí jen A9x - tuším že např. přijímače Maxima).
Tedy tvoje přijímače bys pouze spároval s novou vysílačkou a fungovaly by bez problémů.

Ale to nastavení nelze zkopírovat, protože A9x je maličko programově odlišná (třeba ty 3-bodové kontra 7-bodové mixy. Logicky bys to zkopírovat nemohl. I některé funkce jsou maličko odlišné, takže to nelze 1:1 zkopírovat). Já jsem si přepípával cca 15 - 20 modelů a udělal jsem to jedinou možnou cestou:
Každý model jsem si obrazovku po obrazovce přepsal na papír (počmáral jsem tím celý sešit, každý model tak 3 listy, ale bylo to k něčemu dobré - mám teď napsané na papíru univerzální návody pro různé typy strojů), a pak napípal do nové A9x. Co se maličko lišilo, to jsem při tom novém napípání upravil na nové podmínky.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.02.2016 12:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Už to máte zmáknuté, neni mě tu zapotřebí :D
Tak to má být. Čím déle si s rádiem hrajete, tím objevujete nové a nové věci. Supr :D

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2016 13:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 284
Bydliště: ¨Libina
Je možné že jsem nepochopil správně požadavek tazatele, ale na str.113 manualu je Launch vzletová konfigurace mnělo by to být jednodušší .Tady ale nevím jestli je požadována i opačná výchylka celé odtokovky při následném potlačení . To už by nešlo. Jiná je otázka jestli to je pro závodění přínos.Při nákupu olétance mi bylo prodávajícím který se F3F aktivně zabývá řečeno že se sice éro rychleji otočí ale i zpomalí tak jsem to ani nezkoušel. Asi názor od názoru nicméně i tak by mně zajímalo jestli je to obecně běžně používané nastavení pro F3F .Pravděpodobně nezbyde než to zkusit.

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2016 10:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Martin-Slovensko
Či a ako používajú tento mix všetci piloti F3F lebo je to bežné-netuším.Bol by som nesmierne rád ,keby sa k tomu niektorí špičkoví piloti F3f vyjadrili.Ale tí asi vobec na toto fórum nechodia. :( Ak by mal niekto kontakt napr.na p.Vojtíška,Kalenského,Winklera,Plcha a pod.Ja ale kontakt na nich nemám.Je to škoda,lebo to sú skutoční praktici a vedia pri súťaži kedy čo použiť.Ak máte niekto na nich kontakt skúste ich osloviť,možno sa s nami podelia o skúsenosti s týmto mixom.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: blesk a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz