Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 07.02.2016 23:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
Pánové mám problém s deskou Naze 32... po montáži na malou koptéru a velkých problémech s motory kdy se "jakoby" zadrhávaly a přehřívaly což se zdá eliminovala kalibrace ESC tak ve visu je nestabilní, ve smyslu že je jakoby stabilní ale stabilně ujíždí pořád někam do pr.... a výškově je téměř neřiditelná, neustále propady a stoupání které musím neustále korigovat plynem. zkoušel jsem ji v pokoji ale nad metr výšky...
koptérka je docela dobře vyvážená, deska přesně ve středu a zároveň je to i střed ramen, hmotnost 1600g, konfigurace kvadrokoptéra X šířka 420, motory maytech mto 28-35 800kv, vrtule maytech 10x5,0, regulátory Flycolor 40A OPTO Simonk (ty trochu podezírám), baterie dinogy sport 4S 5000....
Zkoušel jsem všechny režimy angle, horizont a při zapnutí baro se to jakoby snažilo držet výšku ale evidentně i ta koptéra s tím bojovala....
Doufám že je jen nějaká chyba v nastavení a ne v regulátorech nebo konstrukci :(
prosím poraďte


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 08.02.2016 13:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Nestabilita do stran - typický projev příliš velkých vibrací, nebo blbě ( nízko) nastavené zisky. Tipnul bych si ale na ty vibrace, protože poskakování nahoru a dolů - to je zase typický projev příliš vysoko nastavené složky P . Může to být ale klidně i něco jiného, popsal jsem jenom obvyklé projevy některých chyb v konstrukci a nastavení.
Pokud to nahoru a dolů poskakuje při automatickém držení výšky, tak to je kapitola sama o sobě. Třeba fouká na barometr, uvnitř v malé místnosti se dělají turbulence, tak to blbne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.02.2016 13:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Jo a NAZE, alespoň mně, nijak skvěle výšku nedrží. Jestli očekáváš že to bude jako pověšené na provázku, tak to teda asi ne. :( Alespoň já to tak naladit nedokázal. Některé jiné desky drží výšku podstatně lépe. Třeba APM, Pixhawk nebo NAZA. Tam to funguje hezky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.02.2016 18:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Tak naokraj, neprojevuje se i zde potřeba zakrýt baročidlo molitanem? U APM to chování zlepšilo dost výrazně, NAZE s barem nemám, ale nepřekvapil by mě podobný jev.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2016 10:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Já používám místo molitanu kousek obyčejné, hezky načechrané vaty. Kromě jiného je bílá a nepohlcuje tolik tepla v případě že může svítit slunce na barometr.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 21:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
Děkuji za rady ale bohužel jsem problém nedokázal vyřešit tak jsem s koptérkou havaroval..... deska přestala existovat....
chtěl bych se zeptat, jakou byste doporučily desku někomu kdo nemá moc zkušeností a nechce hodiny zjišťovat jak nastavit to nebo ono.... s funkční GPS a držením výšky, návrat domů atd....
přemýšlím o tomto:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
nebo že bych to koupil tady:
http://www.rcmarket.cz/zbozi/multikopte ... i0121.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.02.2016 8:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.2009
Příspěvky: 105
Bydliště: Rakovník
Ta Naza V2 je velmi dobrá a jde nastavit i pro začátečníka.Jinak skoukni u Hořejšího model ještě VECTOR . Ten se mi zdá ve stejné cenové hladině dnes vybavenější a připravenější na všechno podstatně lépe.Oboje lítám tak klidně napiš SZ
Honza


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.02.2016 8:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.2009
Příspěvky: 105
Bydliště: Rakovník
Ještě -nekupuj to v HK tady máš jistotu záruky a není to zrovna malá investice. Asi by si se dostal i do cla a DPH


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2016 0:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
Děkuji za rady, nakonec jsem koupil Naza M Lite + GPS Combo http://www.rcmarket.cz/zbozi/multikopte ... combo.html tu lepší neměli, ale prodejce říkal že v nich není rozdíl tak nevím :D každopádně pro začátek mi to stačí. Na další koptérky bych zkusil ten vector http://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.a ... cislo=2519 vypadá hodně dobře!
Každopádně už ta naza mi příjde poměrně složitá je mi jasné že když už člověk ví jak na to tak je to snadné ale zatím jsem 2x přečetl návod a na nastavování se netěším :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz