Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Graupner pinto - výbava
PříspěvekNapsal: úte 01.09.2015 13:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Liberec
Zdravím,

dostala se mi do ruky za velmi výhodnou cenu (zadarmo :P ) tato kára. Chtěl bych ji zprovoznit pro synka, ale jakožto letecký modelář (letadla, vrtulník) ale nemám moc zkušeností ohledně výbavy.
Zatím ještě nemám nástrčkový šroubovák, abych sundal kolo a podíval se, co je tam za motor, ale předpokládám, že je to origo. Z výbavy je v tom RX (R102JE od Futaby) a TX na 27 + servo Futaba S147. Chybí akorát regulátor a pohonný aku, jinak je auto v podstatě jako nové, ani pneu nenese stopy používání. Tak ani nevím, zda mám rozebírat diferák, jak je mazaný (stálo to evidentně roky ve skříni) - a vlastně ani nevím, čím bych ho máznul.

Co bych s tím chtěl udělat:
- zachovat 27, protože se nechci strachovat o svou FX 30 v synkových - jinak velmi šikovných - rukách
- zvážit zda nepřejít na střídák + LiPo, nebo nechat SS + LiPo (asi jen v případě lepší výdrže pohonného aku)
- v této souvislosti pořídit vhodný regulátor (vyčetl jsem nějaké typy jako JES 300 CAR nebo nějaká Tamiya TEU)
- pohonný aku (6x NiCd nebo nějaká lipolka 2s či 3s), mám 3s 2200 z heliny, ale ta se nevejde do schránky v podvozku ... o fous

Co by to mělo umět:
- jezdit pomalu pro naučení synka :wink:
- jezdit rychle pro pobavení tatínka :twisted:

Tak za každou radu předem díky.


Přílohy:
fr_570.jpg
fr_570.jpg
[ 76.55 KiB | Zobrazeno 1208 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner pinto - výbava
PříspěvekNapsal: úte 01.09.2015 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Pochybuju že by ten podvozek stříďák vydržel. Koupil bych do toho normální NiMH baterku s nějakou větší kapacitou, s LiPolkou v dětských rukách jsou jen starosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner pinto - výbava
PříspěvekNapsal: úte 01.09.2015 13:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
No kdyz na to tak koukam, tak mam obavy. Stridak to nevydrzi urcite, s tim nepocitej. Origo plechovka s nejakym obyc reglem asi jo. Rychlou jizdu vyluc hned ted.

S timhle az to nekam napalis, rozskoci se to, jsou to od pohledu tvrde plasty. Dneska maji auta uplne jiny material, houzevnatejsi, pruznejsi.

Nevyplati se ti koupit rovnou neco ojetyho?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner pinto - výbava
PříspěvekNapsal: úte 01.09.2015 14:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Mam tam 2S 2000 lipolku (docela vyseptalou) a pro deti to bylo akorat na nauceni. S historickou MC-12 to bylo optimalni :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner pinto - výbava
PříspěvekNapsal: úte 01.09.2015 14:46 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Liberec
Díky za odpovědi. Rychlou jízdu jsem schopen oželit, řeším to opravdu jen kvůli tomu, že jsem k tomu takto přišel - nějakou investici regl + aku snesu, i kdyby to nemělo dlouho vydržet (vždycky se to dá vrazit do něčeho dalšího). Ok, motor nechat, aku NiMH,a jaký regl?

_________________
www.f3f.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner pinto - výbava
PříspěvekNapsal: úte 01.09.2015 14:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
Diferák bych po tolika letech stání určitě rozebral, respektive bych rozebral každopádně celej model. Do diferáku stačí i klasická vazelína.Doporučuji to zprovoznit jen pro synka na naučení, aby to jezdilo krokem. Souhlas s ostatníma, plechovka + nimh a nějaké omezení plynu na vysílačce, stačí nalepit dorazy z gumy. To relativně zaručí že se nic neulomí. Bo moc nevěřím tomu že se na to dají ještě koupit náhradní díly.
Tatínek pokud se chce adrenalinově pobavit, ať mrkne na něco od Traxxas, HPI, Team Losi... :lol:

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner pinto - výbava
PříspěvekNapsal: stř 02.09.2015 21:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.2.2012
Příspěvky: 25
Škoda, že jsem si nevšiml dříve. V LBC na velkém parkovišti u Arény je dráha pro on-roady a zde se každou středu po 16:00 schází pár nadšenců (dle počasí :-) ). Každému se něco doma válí, a když ne, tak určitě budou vědět na koho se obrátit :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner pinto - výbava
PříspěvekNapsal: čtv 03.09.2015 8:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Liberec
Fajn, tak to ja se tam zastavim, jakmile mi to vyjde, dik za tip.

_________________
www.f3f.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz