Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 11:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.9.2011
Příspěvky: 10
Zdravim, chtel bych pozadat o spolupraci pri zachrane Swift II ze stromu v obci Kamenice u Prahy. Je to lipa cca 25 m vysoka. Podle hasicu tam s plosinou nedosahnou, jeden chlapik co leze na stromy je moc tezky na vrcholek stromu. Jakakoliv vetsi akce hasicu by nasobne prevazila cenu modelu.

Tudiz me napadla bud zachrana ze vzduchu z heli s kamerou a hakem nebo nejaky odvazny profesionalni lezec po stromech.
Vzhledem k cene modelu ma cenu zaplatit tak 500 Kc nebo dle domluvy. Model uz tam prezil par bourek, takze se mu dolu nechce a kdo vi v jakem stavu je vybaveni.
Uvadim fotky v priloze, je to ten nejvyssi strom a model je az na vrcholku.

Dekuji za pripadne napady


Přílohy:
SAM_1252.JPG
SAM_1252.JPG
[ 93.81 KiB | Zobrazeno 5020 krát ]

SAM_1250.JPG
SAM_1250.JPG
[ 96.68 KiB | Zobrazeno 5020 krát ]

SAM_1253.JPG
SAM_1253.JPG
[ 130.47 KiB | Zobrazeno 5020 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 11:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Model bych nezkoušel použít, škoda může být nakonec neúměrně větší (koptéra).
Půjčuji si (nebo větší najímám) plošiny od firmy Sico a 25 metrů není žádný problém. Jde vždycky jen o cenu.
S menší plošinou si můžeš pomoci pětimetrovou tyčí s háčkem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 13:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Ja sundaval letadlo je stejneho stromu:-) asi taky tech 20m. No a udelal jsem to jednoduse. Navazal jsem velke ocko na zavity a hazel jsem smerem pred letadlo a pak trhal abych ho sundal. A svete div se. Litalo jeste sezonu:-)

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 14:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.10.2013
Příspěvky: 249
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 54
S kolegou jsem sundávali letadlo cca asi z 20m výšky tím, že jsme navazovali na sebe dřevěné 3-4m latě a opřené o větve jsme je zvedali-tlačili až k letadlu, až jsme ho vyšťouchli.
Bylo to celé vratké a pružilo to na všechny strany, ale tím, že to bylo opřeno o větve, tak to fungovalo.

_________________
Turnigy T9x, 6ch Belt CP, quad MW328P, hexacopter AIO V2, RC létající sáňky, Slowflyer, Big twin ero


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 14:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.10.2011
Příspěvky: 495
Bydliště: Příbram
Obrázky: 0
Sud piva - dobrovolní hasiči a je to dole...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 14:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Jestli prezil par bourek - ma cenu se vubec snazit zachranovat ?
Veskere zachrany na polokomercni bazi (hasici/sud piva/lplosina) znacne prevazuji realnou cenu a i castku kterou za to chces dat :-)
Co zkusit kusi a srazit ho .... nastrelovali jsme kusi lanko do vrcholu stromu pro lezeni nahoru .
Pri volbe vzdalenosti a gramazi lanka nemusi mit sip tak destruktivni ucinek.
BTW jde ti hlavne o bublinky nebo motor ci elektroniku ?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 15:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.10.2011
Příspěvky: 495
Bydliště: Příbram
Obrázky: 0
Tak je jasné, že cena (sud piva) může být neúměrná. Ale zase bude znát hasiče na další sundavaní.....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 15:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
JBP píše:
Tak je jasné, že cena (sud piva) může být neúměrná. Ale zase bude znát hasiče na další sundavaní.....


A sakra ...to má myšlenku :-) ....jako že předplatné.... :-) - ale jak znam hasice na vsi , aby si na to pak nezvykli ....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 15:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
A to tam nejde vylézt??
Já jsem za příznivého větru tak dlouho chodil "svahovat" s Kčkem před podobně vysokým duby u naší chajdy, až jsem jednu škrtnul křídlem o větev a bylo vymalováno. Tak jsem vzal žebřík, lano a sedák, vylez nahoru abych zjistil že jsem blbej, páč tam tam nedošáhnu :lol: Druhý pokus už byl s třímetrovou latí a za dvě minuty bylo éro dole, odnesla to odlomená směrovka, jinak OK.
Pokud si na to netroufáš, dej dvě stovky nějakým puberťákům a za chvíli to máš dole. Já před pětadvaceti lety sice tvrdil, že sedák je předražená zbytečnost ale po několika dlouhých pobytech v chorobinci jsem změnil názor :lol: :lol: :lol:

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 17:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.9.2011
Příspěvky: 10
Problem je ta vyska, jedina plosina v okoli u hasicu je v Jilovem a ta ma 20m a podle nasich dobrovolnych hasicu tam nedosahne ani se tam moc nedostane...takze potom leda nejakou tou lati...nicmene tolik lati stejne nemam, leda koupit, to bude jedna za kilo a to jsem s cenou zase pres.
Tezko rict co z te elektroniky jeste zbude, je to tam ale docela hezky schovane a zalepene, tak treba jo. Otazka ceny je praveze klicova, protoze za kazdy vetsi zasah zaplatim to same co za kompletne nove ero.
Ono tak vysoko bez jisteni uz by bylo o usta, ac jsem driv dost lezl tak ted uz zadnou vybavu nemam. tak nevim co s tim


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 17:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Stačí ti lano a karabina. Kdysi jsem se učil dělat improvizovaný sedák a prsák, pak to stáhneš dohromady karabinou na jištění.. Ale jestli to neumíš, tak bych asi neriskoval.
Jinak větve silné dost na to, aby tě udržely jsou ještě opravdu blízko koruny. Koneckonců musí vydržet nápor větru při vichřici. Nebál bych se toho a někho tam poslal.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 18:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Ondra01 píše:
nicmene tolik lati stejne nemam, leda koupit, to bude jedna za kilo a to jsem s cenou zase pres.

Odchyť nějakého "čezáka" Občas někdo z nich má teleskopickou laminátovou tyč. Dají se na ni dát různé nástavce, včetně pily. Délku už si přesně nepamatuji, ale určitě je to okolo 12m. Pak stačí kus žebříku, nebo do nějakých 10m vylézt a je to.
Osobní zkušenost, ještě mám v PC fotky. Tehdy to byla docela veselá akce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 18:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
JosefSvejk píše:
Model bych nezkoušel použít, škoda může být nakonec neúměrně větší (koptéra)...

To je sice pravda, ale pokud by to bral někdo jako výzvu, tak by to zkusit mohl. Aspoň do toho zkusit drbnout. Třeba by to pak spadlo.
Jedno staré video

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 18:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 304
Koukam za sebe a vim ze je tam les .... pustim akrobata a co neudelam ... samozrejme rovnou s nim na strom ... uz sem se s nim predem loucil a napadlo me ... kousky vetvicek, sisky, sutry .... stacilo se spravne trefit a byl dole celkem v dobrem stavu (padal primo na cumak takze ho to celkem dost bolelo .... kdybych ho chytnul tak se mu nestalo nic .... prekvapilo me ze sem se trefil a ze fakt pada takze sem jenom stal a koukal na to jak oparenej)

Hodit je tohle dost problem ... ale nakej prak by to zvladnul ... proste zdola potrebuje impuls aby se dostal na misto ze ktereho prirozene spadne ....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Po době co tam sedí už bych to nehrotil.
Pověsil jsem model na cca 40m topol. Viděl jsem na něj z okna a asi dva týdny jsem byl při každém pohledu z okna dost nas..ný.
Model ani vybavení nastálo za řeč, ale ten pohled mě deptal (k tomu občas přišel některý soused: "támhle na stromě je letadlo , není to tvoje"...děs)
Pak příšel slušný vítr a letadlo jsem ráno našel pod stromem - ta úleva- a jako bonus mu celkem moc nebylo, a kromě baterky to přežila i elektronika.
Teď rosničkáři předpovídají docela slušný vítr, tak choď hledat pod strom :P :P


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz