Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 20.09.2014 20:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
Nakoľko viacerí sa začínajú zaujímať o FPV, pridám info o monitore z bangood-u, ktorý používam a o ktorom som na internete nenašiel veľa info. Možno pomôže niekomu ďalšiemu pri rozhodovaní.

Používam tento monitor:
FPV 5.8G 7 Inch LCD Monitor With Built-in Battery 5DB Antenna
http://www.banggood.com/FPV-5_8G-7-Inch ... 91083.html

Kúpený z bangood-u, má vstavanú baterku a anténu, čo bol dôvod pre jeho kúpu (obmedzenie množstva káblov a zapájania).

Funkcie, výbava:
- vstavaná 1S 4200mAh baterka

- vstavaná 5.8G anténa s 8ch

- dva video vstupy - AV1 pre fpv anténu, AV2 - pre externý video zdroj (napr. iná kamera a pod).

- video výstup pre fpv - prijímaný obraz cez fpv je možné preniesť z monitoru na druhý video zdroj (iný monitor, okuliare a pod.)

Parametre:
- uhlopriečka 7"
- rozlíšenie 800x480 (16:9), fyzické 800x600
- formát: 16:9, 4:3

Ďalšie parametre na stránke banggod-u.

Používanie:
S baterkou vydrží okolo 2 hod. Na nabíjanie je k monitoru adaptér s T-konektorom. Následne je možné nabíjať cez akúkoľvek nabíjačku na RC baterky, s nastavením 1S. Max. možný prúd pri nabíjaní je 1A (odporúčanie u bangood-u).

Čo sa týka fpv signálu, stabilita a dosahu antény, nezaznamenal som problémy, ak je správne nastavený (kanál súhlasí s kanálom vysielača). Skúšal som ho s originál prútovými anténami, na 500metrov v pohode, potom som už model nevidel a nakoľko tiež s FPV len začínam, tak ďalej som neskúšal. S kruhovou cloverleaf anténou bol signál lepší hľadne pri prelete ponad hlavu.

Monitor pasuje do držiakov predávaných napr na bangood-u, hobbyking a pod, ktoré je možné uchytiť na vysielačku.

Príslušenstvo k monitoru:
- slnečná clona (sunhood)
- stojan na monitor
- kábel s konektorom, pri ktorého úprave (dopájkovaní protikusov konektorov) je možné sprevádzkovať externý vstup (AV2) a aj video výstup.
- kábel na nabíjanie (adaptér s T-konektorom)
- 5db 5.8G anténa
- suchý zips na uchytenie slnečnej clony.

Nakoľko externý zdroj je len s 2 káblami, tak audio nejde prenášať na monitor. Cez FPV som neskúšal, ale predpokladám že audio tiež nebude možné, nakoľko som si v monitore nevšimol repráky.

Na displeji je prelepená fólia pri kúpe, všetko je zabalené v krabici, monitor je ešte uložený v ochrannej fólii. V krabici sa dá všetko v pohode umiestniť a prenášať.

V menu monitora sú základné možnosti (ostrosť, otočenie obrazu a pod.), všetko sa mení cez tlačítka na monitore. K monitoru nieje diaľkové ovládanie.

Originál v krabici z bangood-u nieje žiadny manual, ani o nastavení kanálov a podobne. Manuál mi bangod-u poslal e-mailom po vyžiadaní.

Mne osobne monitor maximálne vyhovuje, na všetko čo potrebujem. Obraz má veľmi dobrý, podľa môjho názoru. Pri tej cene má dosť dobrú výbavu.
Pri objednávke, možno som mal šťastie, ale minula ma aj DPH. Všimol som si tiež, že bangood posiela niektoré veci cez švédsku poštu, neviem či majú sklad niekde v EU odkiaľ posielajú alebo ako to riešia, možno aj preto ma minula DPH. Nepamätám si už cez akú poštu to posielali.

Ak by ste niekto zvažovali kúpu tohto monitora, kľúdne sa pýtajte, poradím z mojich skúsenosti s používaním, nakoľko na internete som nenašiel žiadny zdroj s info o tomto monitore a všetko som musel zisťovať cez e-maily s banggood alebo systémom pokus-omyl. (AV2 vstup a video výstup bol systém pokus - pôjde alebo nepôjde).


Přílohy:
SKU100459.2.jpg
SKU100459.2.jpg
[ 48.84 KiB | Zobrazeno 1228 krát ]


_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 20.09.2014 22:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
Môj upravený adaptér na video input (AV2) a video output:
(prikladám fotku adaptéru v prílohach)
Základný adaptér (bez koncoviek) je dodávaný k monitoru, v príslušenstve.

Žltý - video output
Zelený - video input
Čierny - GND (či ako sa to presne nazýva).

Zapojenie:
Dva servo konektory , na obocho ustrihnutý červený (stredný) drôt. Čierny drôt z obidvoch spájkovaný spolu a následne spájkovaný na čierny kábel z adapteru. Biely drôt z jedneho konektoru napájkovaný na žltý drôt adaptéru (video output). Biely drôt z druhého konetoru napájkovaný na zelený drôt adaptéru (pre video input).

Tým som si vytvoril jeden adaptér použiteľný aj na video out aj na video in.


Přílohy:
unnamed.jpg
unnamed.jpg
[ 22.47 KiB | Zobrazeno 1160 krát ]


_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.09.2014 22:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
prikladám ešte aj manual o nastavení kanálov, ktorý mi poslali z bangood-u. Ak by ste ho niekto kúpili a nemali ho, alebo ho máte kúpený a hľadáte ako to nastaviť:


Přílohy:
5-30 manual.jpg
5-30 manual.jpg
[ 58.11 KiB | Zobrazeno 1152 krát ]


_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 9:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2012
Příspěvky: 289
Bydliště: východní čechy
Obrázky: 3
A jak je to s viditelností monitoru za jasného dne?

_________________
Odstartovat můžeš ... přistát musíš!!!
Super Kinetic, Sonic 64, Skywalker X-8, Luky Sport,


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 11:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
viditelnost je dobrá, nemám problémy. V balení je aj ten sunhood - slnečná clovan. Takže som zatiaľ problémy nezaznamenal, počas používania.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 16:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2008
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Obrázky: 4
Když je monitor v blízkosti antény vysílače, jak je to s jeho rušením? Mám doma 2 od různých výrobců (oba na 5,8 GHz) a oba se v blízkosti vysílačové antény zaruší jejím signálem.
Dík za odpověď.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 16:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
Ja hp pouzovam v drziaku na vysielac, cize blizko antemy vysielaca 2.4G. A 500mrtrov davam v pohode s cloverfield antenami. Dalej sa bojim ist, niesom este zvyknuty na let podla fpv. Takze s rusenim som problem nezaznamenal.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz