Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrtule Aeronaut - RFM
PříspěvekNapsal: ned 02.05.2021 15:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Chtě bych poradit jak nahradit vrtuli Aeronaut 12 x 8 , která se mi v současné době zdá optimální,
vrtulí RFM. Mám obavu, že aeronautka při výkonu cca 1,5Kw na baterii 4S a kv motoru 1060 by mohla odejít a nechci riskovat ulomení vrtule. Již se mi to stalo a roztrhaná špic modelu je to nejmenší co vše se může stát. Protože RFM jsou dost drahé, přivítal bych zkušenost někoho kdo by poradil rozměr RFM jako náhrady. Nabízí se samo, že nahradit by se nejlépe jevilo opět RFM 12x8. Nejsem si však jist, zda jde Aeronaut a RFM
vzájemně srovnávat. Bohužel nemám otáčkoměr a tak nevím kolik současná Aeronautka 12x 8 točí při plném výkonu.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Vrtule Aeronaut - RFM
PříspěvekNapsal: pon 03.05.2021 13:08 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 193
Bydliště: Plzen
Hlavní vlastnosti vrtulí AE jsme na podzim vlastnoručně odměřili a opsali z jejich nalepek.
Tabulka je v našem Zpravodaji ze dne 27.11.2020, dostupná na www.horejsi.cz. Nikde jinde jsem ji nevidel.
Max. otáčky pro 12x8 jsou 13k, otáčky pro motor 1060 a 4S se daji očekávat někde kolem 14,5k (s poklesem cca 10%).
S cerstve nabitou barerii asi i vic.
Jednou jsem viděl co do dokáže roztržená vrtule. Do plastu bych nešel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule Aeronaut - RFM
PříspěvekNapsal: pon 03.05.2021 21:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2008
Příspěvky: 479
No ona je to s těma vrtulema trochu alchymie,mám např.doma rozměr 13x10 jak Aeronaut tak RF i GM,každá ta vrtule má úplně jiný tvar a s každou ten model letí samozřejmě trochu jinak.U těch GM vrtulí s přívlastkem F5J bych je do žádných rychlích hotlinerů asi necpal.Na druhou stranu už to tady bylo i psáno ten AE dokáže někdy mile překvapit oproti uhlílu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule Aeronaut - RFM
PříspěvekNapsal: úte 04.05.2021 6:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
shumi píše:
No ona je to s těma vrtulema trochu alchymie,mám např.doma rozměr 13x10 jak Aeronaut tak RF i GM,každá ta vrtule má úplně jiný tvar a s každou ten model letí samozřejmě trochu jinak.U těch GM vrtulí s přívlastkem F5J bych je do žádných rychlích hotlinerů asi necpal.Na druhou stranu už to tady bylo i psáno ten AE dokáže někdy mile překvapit oproti uhlílu.


Já osobně jsem jsem např. vrtuli RFM a Aeronaut o shodném rozměru nikdy nevlastnil, tak nemohu posoudit vzájemnou účinnost mezi sebou. Jak jsem psal jde mi hlavně o bezpečnost (poškození za letu) a tam se asi shodneme , že RFM je někde jinde než Aeronaut. V tomto asi Aeronaut mile nepřekvapí. Aspoň z mé zkušenosti.

Jinak mi stejně asi nezbyde než koupit vrtuli která bude rozměrově oscilovat kolem 12x8 a uvidí se.
Snad to nebude takový rozdíl, jako když jsem pokusně zkoušel čínskou carbonovou vrtuli Z Hobykinku.
Tam ta účinnost oproti AE byla značně nižší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule Aeronaut - RFM
PříspěvekNapsal: úte 04.05.2021 7:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Viděl jsem několik roztržených trupů vlivem utrženého listu vrtule. Naštěstí ne mých i tak mě jímá hrůza. Takže UHLÍK na 100%. Žádnou plastovou na vyšší otáčky.
Řešil jsem podobnou situaci a chtěl nahradit jednu vrtuli uhlíkovou. Výsledek se ti nebude líbit. Mám 7 uhlíkových vrtulí podobného průměru a stoupání. Jenom jedna je ale taková, že jsem jí použil. Z těch sedmi jsem sice něco už prodal dál, ale i tak mi tady zůstali ještě 3, nové nevyužité. A prodal znamená pod cenou nové i když vlastně nové jsou.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz