Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2008 14:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.8.2007
Příspěvky: 438
Bydliště: Lysá n. L., Praha
Zdar pánové,

při létání v neděli 13.1. jsme byli upozorněni zástupcem aeroklubu (p. Zítka), že se chystají změny ohledně přístupu na letiště ap.

U vjezdu na letiště jsou instalovány zákazy vjezdu s dodatkovou tabulkou ve smyslu "neplatí pro vozidla s povolením STŘEDOČESKÁ ROZVOJOVÁ-MLADÁ, a.s.". Dodržování zákazu již nyní kontroluje policie a kontrolovat bude i dále. Do konce ledna má být na vjezdu na letiště instalována závora.

Před chvílí jsem mluvil s p. Macenauerem, takto ředitelem společnosti STŘEDOČESKÁ ROZVOJOVÁ-MLADÁ, a.s., která má provoz a využití prostoru na starosti. Z rozhovoru vyplynulo, že je snaha na letišti zavést nějaký rozumný režim a co možná ho uzavřít. Nicméně není snaha modeláře vyhnat, naopak p. Macenauer se zajímal kolik jakého prostoru by pro modely bylo potřeba. Se zástupci aeroklubu se pokusí vybrat prostor vhodný pro modelářské využití tak aby provoz nekolidoval s čímkoliv jiným.

Na dotaz na prostorové nároky jsem střelil od boku, že by mohlo v nejhorším stačit tak 100x20m. Asi by bylo dobré dodat, že by bylo fajn mít k dispozici jak travnatý tak asfaltový/betonový povrch.

S p. Macenauerem bych měl znovu mluvit cca během týdne, uvítám tedy veškeré vaše připomínky a náměty. BTW: Padl i návrh na schůzku přímo v Milovicích se zástupci a.s. a aeroklubu, uvidíme jestli se v dohledné době uskuteční.

_________________
V provozu - Future II, Travel Air 8ccm, Easy Glider Elektro, Toro 900 III.
RIP - Tucano 15ccm
Odlozeno/zruseno/prodano - Bellanca (cinan), Toro 900 I., Excel 2000 7,5 I., Excel 2000 7,5 II., Tornado XX


Naposledy upravil tengler dne úte 15.01.2008 20:47, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2008 15:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2006
Příspěvky: 139
Bydliště: Nymbursko
Toto téma mě dost zajímá. Mluvili jste o možnosti získání povolení ke vstupu. Pokud by bylo setkání v Milovicích, rád bych se ho účastnil, pokud by to bylo možné. Bylo by dobré, pokud by to na letišti dostalo nějaký řád.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2008 21:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.8.2007
Příspěvky: 438
Bydliště: Lysá n. L., Praha
Zdravím,

tak jsem ještě mluvil s p. Zítkou z aeroklubu. Potvrzeno, že modelářský provoz aeroklubu nevadí - jenom padl návrh na přesunutí nynější RC stojánky od hlavní dráhy na druhou stranu travnatého pruhu k severní pojížděčce. Prostor pro létání by zůstal zachován jako dosud, ale mám obavu, že by se létalo dost proti slunci.

Na trávě u severní pojížděčky bude zapotřebí vysekat a uválcovat potřebný pruh, případně by se dal použít beton pojížděčky. Nějaká technika by se možná dala domluvit u zemědělského? podniku, který sídlí přímo u dráhy. Alespoň na to uválcování, posekat by se to asi dalo i normální sekačkou. Ještě se tam zajedu podívat jestli je betonový povrch pojížděčky v těch místech vůbec použitelný.

K případné schůzce - p. Zítka bude v týdnu 21.-27.1. pryč, takže leda v týdnu 28.1.-3.2. Zkusím mezitím zjistit jak to bude s povolením k vjezdu.

Klíče k závoře u vjezdu jsou už vyrobené, ale je možné, že závora bude přes den otevřena - od příjezdu prvního člena aeroklubu do odjezdu posledního člena. Uvidíme jak to bude fungovat.

_________________
V provozu - Future II, Travel Air 8ccm, Easy Glider Elektro, Toro 900 III.
RIP - Tucano 15ccm
Odlozeno/zruseno/prodano - Bellanca (cinan), Toro 900 I., Excel 2000 7,5 I., Excel 2000 7,5 II., Tornado XX


Naposledy upravil tengler dne úte 15.01.2008 22:19, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2008 21:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2007
Příspěvky: 292
Bydliště: Praha 6, Dedina
Take jsem tam byl v tu nedeli a dnes jsem Macanaerovi take volal a rekl mi to co pise Tengler. Dale mi rekl, ze si mam zavolat koncem pristiho tydne, ze jiz bude chytrejsi. Jinak s tim litanim z pojizdecky pozor, opravdu by se litalo hodne a nebojim se rici stale proti slunci. Jinak jsem schopen take byt v mnoha vecech napomocen.
V te vysoke trave u pojizdecky je nutne si uvedomit, ze jsou tam mnoha prekvapeni v podobe pozustatku po ruznych elektrorozvodech chranenych zdenym domeckem i bez, apod...

_________________
Arrow 3D - ASP S91AGee Bee Sportster - Saito FA6A6M5 ZERO - Saito FA65Pirat (Combat) - ASP 25A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2008 22:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.8.2007
Příspěvky: 438
Bydliště: Lysá n. L., Praha
Jojo, to je pravda, v té trávě může být ledasco. To byla další věc - kromě betonu pojížděčky - co jsem chtěl zkouknout, ale zapomněl napsat.

Čili máme tyhle dost zásadní problémy:
    - orientace při létání na jih proti slunci (asi největší problém a neřešitelný)
    - neznámé překážky v trávě u pojížděčky
    - zatím neznámý způsob vydávání povolení k vjezdu, příp. klíčů

BTW: S čím jsi tam byl? Neodjížděl jsi když jsme tam zůstávali ještě asi ve třech?

_________________
V provozu - Future II, Travel Air 8ccm, Easy Glider Elektro, Toro 900 III.
RIP - Tucano 15ccm
Odlozeno/zruseno/prodano - Bellanca (cinan), Toro 900 I., Excel 2000 7,5 I., Excel 2000 7,5 II., Tornado XX


Naposledy upravil tengler dne úte 15.01.2008 22:26, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2008 22:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2007
Příspěvky: 292
Bydliště: Praha 6, Dedina
tengler píše:
Jojo, to je pravda, v té trávě může být ledasco. To byla další věc - kromě betonu pojížděčky - co jsem chtěl zkouknout, ale zapomněl napsat.

Čili máme dva dost zásadní problémy:
    - orientace při létání na jih proti slunci (asi největší problém a neřešitelný)
    - neznámé překážky v trávě u pojížděčky
BTW: S čím jsi tam byl? Neodjížděl jsi když jsme tam zůstávali ještě asi ve třech?


Byl jsem tam s Arrowem. JJ odjizdel jsem tak nejak :wink:

_________________
Arrow 3D - ASP S91AGee Bee Sportster - Saito FA6A6M5 ZERO - Saito FA65Pirat (Combat) - ASP 25A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2008 22:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.8.2007
Příspěvky: 438
Bydliště: Lysá n. L., Praha
Otázka do pranice:
Jakým způsobem by mělo být definované povolení k vjezdu pro modeláře?

IMHO jsou dvě možnosti:
    - na SPZ auta
    - na určitou osobu + jedno libovolné auto

Osobně se mi zdá rozumnější vázat oprávnění na osobu. Auto můžu během doby vyměnit nebo případně pojedu s někým jiným autem než svým vlastním. Co soudíte?

_________________
V provozu - Future II, Travel Air 8ccm, Easy Glider Elektro, Toro 900 III.
RIP - Tucano 15ccm
Odlozeno/zruseno/prodano - Bellanca (cinan), Toro 900 I., Excel 2000 7,5 I., Excel 2000 7,5 II., Tornado XX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2008 22:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2006
Příspěvky: 139
Bydliště: Nymbursko
Co dohodnout, aby ke vstupu stačil průkaz modelářského svazu? Pro neorganizováné uřčitě na osobu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2008 22:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.8.2007
Příspěvky: 438
Bydliště: Lysá n. L., Praha
To není špatný nápad, ale pod zákazem vjezdu je cedulka jednoznačná. Obávám se, že případné policajty pak průkaz člena modelářského svazu zajímat nebude (a o to víc je bude zajímat pokuta a body :-)

BTW: Jaký asi je poměr organizovaných a neorganizovaných modelářů? Jestli je to jako v jezdectví, tak ti organizovaní jsou nejspíš v menšině.

_________________
V provozu - Future II, Travel Air 8ccm, Easy Glider Elektro, Toro 900 III.
RIP - Tucano 15ccm
Odlozeno/zruseno/prodano - Bellanca (cinan), Toro 900 I., Excel 2000 7,5 I., Excel 2000 7,5 II., Tornado XX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2008 22:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2006
Příspěvky: 139
Bydliště: Nymbursko
A na jaké povolení tam jezdí ultralajťáci? Existuje vůbec už nějaké povolení k vjezdu?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2008 23:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
Pro inspiraci:
U nas na Kladne je to zarizeno tak, ze vjezdu na prijezdovou komunikaci k letisti (blativa polni cesta) brani zavora. Kazdy clen klubu dostal klic a po zaplaceni poplatku (koseni travy apod) dostane karticku (neco ve smyslu: Jmeno Primeni, poradove clislo clena klubu a rok na ktery to plati).
Funguje to tak ze clen si odemnkne zavoru (je tam klasicky visaci zamek) a po odjezdu posledni zamyka. Klic ke vstupu na pole ma i mistni zemedelec, ktery obhosporaduje okolni pole. Je tam jista sebekontrola, tj. clenum se veri, ze zavoru zamykaji a az na velmi ridke vyjimky se tak deje. Na plochu obcas zavita i majitel plochy a zkoukne karticky (je fakt, ze vetsinu clenu zna osobne).

Ve vasem pripade bych se domluvil s aeroklubem a se zminovanym panem reditelem, aby pro vas podobne karticky zajistil aby jste vyhoveli dopravnimu znaceni a policie byla OK (a pripadne klic a pod)

Ad organizovani/neorganizovani clenove:
Pokud je pristup na urcitou plochu neorganizovany, pak to zavani pruserem, zejmena pokud je v okoli aeroklub. Osobne bych preferovat takovy rezim, jak jsem popisoval, tj. budto clenove, nebo neclen v doprovodu clena, prip. cizi osoba po domluve s clenem (ale podminkou je pritomnost alespon jednoho clena klubu na plose a pritomnych mensi pocet navstevniku nez clenu, aby se to dalo nejak ukocirovat)

Co se tyka pristupu na nase letiste tem neorganizovanym, tak pouze v doprovodu clena klubu a i to se myslim zrusilo -> takze pouze clenove klubu. Nicmene po domluve si muze zalitat i neclen v doprovodu, jestlize se jedna o jednorazovou akci. Tim myslim, ze pokud napr. je nekdo sluzebne v Praze a vezme s sebou ero a zna nekoho z klubu a zajdou si na jedno odpoledne zalitat, tak (a tomu verim) nikdo ho nevyhodi. Osobne se mi to nikdy nestalo a treba jsem si takhle (skoro) zalital v Ivancicich na Morave (nelital jsem jen proto, ze jsem nechtel vybalovat ero z auta) nebo v Havirove. Proste pokud se nekdo slusne zepta a pokud na plose neni naval, tak to jde i pro nahodne navstevy (ale nesmi to byt moc casto). Vse proste zalezi na domluve, slusnosti a momentalni situaci.

Myslim, ze trend jde smerem malych polosoukromych klubu, ktere po domluve dovoli si zalitat i neclenum.

Osobne bych to udelal tak, ze bych ve vasem pripade dal dohromady seznam lidi, kdo tam chodi litat, vybral bych nekoho, kdo vas bude formalne zastupovat pri jednanich s p. reditelem (at v tom neni zmatek a at zase mu vsichni nevolate) a dojednal bych podminky vstupu. Proste bych v tom zavedl jisty system.. Co se tyka plochy tak 100x20m je dost malo, jedna se jen o pristavaci plochu, je treba uvazovat i prostor nad vami, at nedojde ke kolizi s letadly aeroklubu.

(to byl jen muj nazor ale treba to nekde jinde funguje uplne opacne)
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2008 1:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.8.2007
Příspěvky: 438
Bydliště: Lysá n. L., Praha
JerryK píše:
A na jaké povolení tam jezdí ultralajťáci? Existuje vůbec už nějaké povolení k vjezdu?


Moc jsem to zatím nestihl zkoumat, ale pokud neexistuje, tak brzy existovat bude. Jak jsem psal, je snaha ze strany správce/provozovatele vnést do fungování nějaká pravidla.

pp píše:
Ve vasem pripade bych se domluvil s aeroklubem a se zminovanym panem reditelem, aby pro vas podobne karticky zajistil aby jste vyhoveli dopravnimu znaceni a policie byla OK (a pripadne klic a pod)


Ano, povolenky jsou jedním z bodů v/k řešení. Klíče ap. se asi uvidí podle toho jak se osvědčí (ne)závorový režim.

pp píše:
Ad organizovani/neorganizovani clenove:
Pokud je pristup na urcitou plochu neorganizovany, pak to zavani pruserem, zejmena pokud je v okoli aeroklub. Osobne bych preferovat takovy rezim, jak jsem popisoval, tj. budto clenove, nebo neclen v doprovodu clena, prip. cizi osoba po domluve s clenem (ale podminkou je pritomnost alespon jednoho clena klubu na plose a pritomnych mensi pocet navstevniku nez clenu, aby se to dalo nejak ukocirovat)


Organizované/neorganizované podle mého vyřeší systém povolenek na vjezd - pokud budou vázány na konkrétního člověka a/nebo auto, tak by se tam nikdo "cizí" bez doprovodu nebo povolení neměl objevit.

pp píše:
Osobne bych to udelal tak, ze bych ve vasem pripade dal dohromady seznam lidi, kdo tam chodi litat, vybral bych nekoho, kdo vas bude formalne zastupovat pri jednanich s p. reditelem (at v tom neni zmatek a at zase mu vsichni nevolate) a dojednal bych podminky vstupu. Proste bych v tom zavedl jisty system.. Co se tyka plochy tak 100x20m je dost malo, jedna se jen o pristavaci plochu, je treba uvazovat i prostor nad vami, at nedojde ke kolizi s letadly aeroklubu.


No, právě při tom nedělním setkání jsem se kolegů ptal jestli budeme p. Macenauerovi volat všichni nebo jenom někdo. Nakonec jsme to nechali, že budeme volat samostatně, už kvůli tomu, že se známe víceméně jen od vidění a lidi jsou navíc z různých - i dost vzdálených - koutů.
100x20m byl první nástřel minima od boku, musím si projít rozměry modelářských letišť a porovnat je. Prostor ve vzduchu je jasnej, taky proto se létá mezi hlavní dráhou a pojížděčkou aby se to moc nemotalo. Druhá věc je, že dost UL to tam vesele krosí skrz modely :-) Ale i to je určitě o nějaké rozumné dohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2008 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
Citace:
No, právě při tom nedělním setkání jsem se kolegů ptal jestli budeme p. Macenauerovi volat všichni nebo jenom někdo. Nakonec jsme to nechali, že budeme volat samostatně, už kvůli tomu, že se známe víceméně jen od vidění a lidi jsou navíc z různých - i dost vzdálených - koutů.

to tengler Opravdu bych toto rozhodnuti jeste jednou zvazil. Spravce/reditel plochy ma spoustu jinych starosti, nez aby se zabyval "nejakymi modelari, kteri mu vyhledove do kasicky moc neprispeji" ikdyz z tvych slov vyplyva, ze ochota k jednani tam je. A byt na jeho miste, tak by se mi daleko lepe jednalo se zastupcem skupiny u ktere vidim jistou organizovanost, protoze bych a) u neorganizovaneho stada mel strach, ze mi tam nekdo neco vyvede b) musim se sam starat o distribuci karticek ke vstupu atd atd...

Navic pokud se "samozorganizujete" tak urcite budete mit lepsi vyjednavaci pozici, rekl bych ze budete pro reditele zajimavi protoze s vami potencialne nebude v budoucnu problem (kdyz mu ukazete ze se sami mezi sebou dokazete domluvit) a dokonce si myslim, ze by jste mohli takto dosahnout lepsiho umisteni na plose (at neletate proti slunci). Na Kladne take nejsou cleny klubu jen Kladensti a vzdalenost vlastne nehraje roli.

Proste je o urcitem zpusobu managementu a rizeni vetsiho mnozstvi lidi

Jinak preji at s vam to tam podari a pokud bych si tam mohl treba jednou jednorazove s nekym zalitat, byl bych rad. Nikdy jsem v tech koncinach jeste nebyl :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2008 11:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Prostor by se měl také vymezit podle převládajících větrů v této oblasti. Což jsou západní větry, aby byl prostor na vzlet a přistání bezpečný i např pro nouzové či nepovedené vzlety/přistání (bezpečnostní zóny).
J. Zítku znám osobně je to férovej chlapík s ním bude domluva myslím v pohodě co se týká aeroklubu.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2008 12:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2006
Příspěvky: 139
Bydliště: Nymbursko
Právě že s organizovaností na milovickém letišti je problém. Jezdí tam kdokoli, kdykoli a hlavně kamkoli. Proto i když to tam mám asi 2km jezdím lítat do Nymburka, kde má letiště pevný řád. Bylo by dobré, kdyby se to povedlo i v Milovicích. Ale to bude díky velikosti plochy docela problém. Vždycky tam bude hrozit, že mi nějaký neznalý, nebo nezodpovědný modelář zapne vysílač na druhé straně letiště.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz