Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2637 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 176  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 23:21 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Tak napíšu něco o dle mě největší bombě letošního Norimberku.
Přečetl jsem si publikované údaje a pokusím se doplnit co jsem vyzískal přímo od lidí od JETI, Hepf, Hacker motor.

Ač mám Futabu T14MZ, jsem z vysílače nadšen.

Obrázek jste zcela jistě viděli, ale stejně sem nějaký dám. Předesílám, že software vysílače se ještě dodělává a tak není možné posoudit schopnosti a pohodlní ovládání. Nicméně mnohe se ví.

Projdu co o vysílači napsali u JETI a dodám další informace.


HARDWARE
2.4GHz
naprostá kompatibilita se stávajícím systémem Duplex, všechny senzory a přijímače jsou použít.

Hořčíkové tělo
prostě celokovové tělo, kde je hořčík upraven tak, aby je nešpinil. Velmi dobře se drží.

3,8 palccový display s podsvitem, 320 x 240 pixelů
display solidně čitelný a v horní části, takže je velmi dobře použitelný i pro "zaoblené" evropské modeláře. Třeba zobrazení telemetrie je vidět jen a kouknutí. Zkoušel jsem.

Váha pouze 1,2 kg
Velmi lehký, až nečekaně.

2 GB pamět
Integrovaná paměť dostupná přes USB.

Integrovaná anténa
Velmi pevná, v dielektrickém krytu, vysílač jde za kryt antény nosit. Nosná část je součástí skříně vysílače.

Interní Li-Ion baterie
Nejsem si jist, ale mluvilo se o 2S2P lion od JETi kapacity 1600mAh.

Precizní křížové ovladače (s proměnnou délkou, s hallovými sensory, 4096 snímaných pozic, s možností natočení)
Tohle je SUPER, žádné potenciometry, teoreticky nekonečná životnost, „mimo mikrofon nevadí voda“. Pootáčení umožňuje přizpůsobit vysílač každému, zde je vidět, že se poptali u špičkových pilotů. Usnadní to přechod na DC-16.
Ovladače vypadají jako kruhové, nicméně pohyb kniplu se odehrává po čtvercové základně. Ke kruhovému kraji se přibližuje jen na rozích. Tedy při plném plynu a plných křidélkách (MODE1) je páka blíž okraji než pokud je plný plyn a žádná křidélka. Pokud toto nebude jasné, nakreslím obrázek.
Jsou připravované i páky s přepínačem

Hlasový výstup
Vysílač má reproduktor, přímo ve vysílači jsou nahrány serie hlášek v 5 jazycích (EN / DE / CZ / PL / FR). „Pozor kapacita vyčerpána“. „Překročen proud“. Tohle jsem viděl v praxi u JETI Boxu PROFI. V dalších verzích bude možno nahrát vlastní hlášení.

Sluchátkový výstup
Ideální pro telemetrii vária, kde neruší ostatní

Digitální trimy
To jsou ty tlačítka po čtyřech pod kruhovými ovladači. Jejich umístění mi nepřijde moc štastné, ale je to spíš otázka zvyku.


SOFTWARE:
16 kanálů
Vysílač zvládá odeslat na přijímač 16 proporcionálních kanálů. Pro lodě nebo auta (příklad) lze přepnout na 12proporcionálních a 8 spínačů = 20funkcí.

Uživatelské menu
Neviděl jsem, nemohu posoudit. Na obrázcích jsou jen příklady, které se měnili. Nicméně styl vypadá dobře.

Možnost připojení k PC
Vysílač jde propojit pomocí propojky mini USB, stejně jako JETI BOX profi. Je super, že se jedná o standardní řešení. Kopírování modelů a telemetrie do PC. Snadno. Pohodně. Bude potřeba prográmek stažitelný na stránkách u JETI. Samozřejmě pomocí USB bude probíhat upgrade FW vysílače.

Neomezené nastavování
Tohle mě složilo. Dotaz na počet mixů = odpověď „dokud stačí paměť“ !!!! Prostě další mix není problém. NEBUDE PROBLÉM prostě nic, co hlava vymyslí a prsty nastaví, to půjde. TOHLE je přelom.

Neomezený počet modelů
Totéž jako mixy. Dokud bude paměť, půjde přidat další model. Připomínám, že mluvíme o paměti 2GB. Podstatě to znamená nekonečno.

Power management system
Ve vysílači je integrována nabíječka. Stačí připojit napětí od 9V do 20V a vše ostatní se zařídí samo. Vysílač má podle prvních testů výdrž vysílaní 15hodin.


TELEMETRIE
O tom, že půjdou použít všechna čidla jsem již mluvil.

Veškerá telemetrie na displeji v reálném čase
Velký přehledný display. Zobrazení ze 4 čidel, tak jak to podporuje JETI expander.

Záznam telemetrických dat
Data se budou ukládat. Jednotlivé senzory jdou nastavit, jakou rychlostí posílají dat. Např u teploty stačí 1x za sec, u proudu 10x za sec. Uživatelsky nastavitelné. Dat půjde uložit až do plné paměti (2GB). Data se ukládají jen jako čísla a tak přibývají velmi pomalu. Data půjdou vyexportovat do datového souboru, který zvládne třeba Excel. Při exportu se data nenormalizují tak, jako by se teplota měřila 10x za sec. To zjednoduší zpracování dat. Je vidět, že se přemýšlelo. Díky.

Hlasové varování
Hlášení v 5 jazycích.


Tak co vy na TO. Nevím, jak to popsat, já jsem docela nadšen.


Předpokládaná cena cca 700€. Uvedení na trh JULY 2011. Osobně čekám komplikace, protože bude problém uspokojit počáteční poptávku.

Něco fotek:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 23:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Už na první stránce jsem psal, že do toho půjdu. A taky to dodržím. 8)
Já ovšem budu muset počkat na palcovku, takže to vidím tak na Vánoce.
Ještě tedy jsem zvědav, zda se dočkáme i nižší řady - podle původních informací od Jeti by to tak mělo být.

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 23:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2005
Příspěvky: 2403
Bydliště: letiště Točná, Praha
Já to vidim na model hobby, kor kdyby měli lepší ceny :) .

_________________
kanál: 40 Mhz-81, 54, 53 a 2.4 Ghz Jeti DUPLEX
Modeláři Točná


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 0:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
No, dával jsem téhle cestě těch 0, něco procenta a myslím si , že to je jediná správná.
Prostě opustit 10, 12k.... ceny, vykašlat se na to a zkusit pobít špišku i za ceny 20,...25k. Dovedl bych si představit drobné korekce HW, ale myslím si, že už tohle představuje absolutní špičku ( pokud nebude hořčíkový jenom rámeček, ale skutečně celá skříň). Za sebe jsem několikrát napsal, že v současné době je vrchol Futaba, ale osobně nemám problém to změnit na JZD přidružená výroba :lol:
(Nějaké termínové a finanční potíže očekávám, protože kdyby to dodrželi, tak konkurenci s přehledem válcují)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 0:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2005
Příspěvky: 2403
Bydliště: letiště Točná, Praha
Dokonce jak tu někteří psali může být tohle tah podobný tahu Applu s IPhonem. Prostě tak zaskočí kokurenci a ta nebude schopná odpovědět.

_________________
kanál: 40 Mhz-81, 54, 53 a 2.4 Ghz Jeti DUPLEX
Modeláři Točná


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 0:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 2355
Bydliště: Bratislava
Noo... znie to paradne. Tiez mam taky pocit ze doteraz sa jednotlive velke spolocnosti dotahovali blbostickami a teraz doslo JETI s velkou paradou. A ak su tieto novinky len spickou ladovca, a to hlavne dojde co sa tyka softu, neobmedzeneho nastavovania, tak parada. Len aby tam neboli dake blbe chyby ci uz v HW, alebo v SW, co sa pri uplne novej koncepci moze stat

_________________
EXTRA MX,EF extra 300 78"
http://adamweinzettl.webnode.sk/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 0:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
georg píše:
Dokonce jak tu někteří psali může být tohle tah podobný tahu Applu s IPhonem. Prostě tak zaskočí kokurenci a ta nebude schopná odpovědět.

Na to by si podľa mňa mali dať pozor.
Ak to konkurencia zoberie vážne - a podľa mňa na to dôvod má, ak môže prísť o zisk a predaja hračiek za 1000 až 2000 eur kus - a hlavne príjmačov k tomu...
- Tak hneď ako vytriezvejú po novom roku (čínskom), postavia do pozoru zamestnancov a budú trvať na tom aby zbuchli niečo podobné. Aspoň zvonku, na výzor , aj keď to zostane zvnútra rovnaké.

Keby konečne získali FCC ID, mohlo by to pôsobiť na podstatnú časť ich konkurencie čiastočne demotivačne.
Lebo naopak chuť us zákazníka mať "TO" čo teraz mať nemôžu, môže byť pre niekoho jasnou medzerou na trhu a to sa v dnešnej dobe plní veľmi rýchlo. Oveľa ochotnejšie ako keď sa má ísť do rovného boja..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 0:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Tomáši,jak je to s možností měnit i jiné moduly jiných firem?jaký tvar má ten spodek pultovky,jestli by tam nešlo nalepit třeba solární články,když už to má v sobě nabíječ,to by bylo možná fajn,mít možnost to alespon trochu dobít,respektive pokud jsem v létě celý den na letišti,nebo na kopci,tak proč nemít v pauzách možnost automaticky dobijet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 6:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
pepin píše:
Tomáši,jak je to s možností měnit i jiné moduly jiných firem?jaký tvar má ten spodek pultovky,jestli by tam nešlo nalepit třeba solární články,když už to má v sobě nabíječ,to by bylo možná fajn,mít možnost to alespon trochu dobít,respektive pokud jsem v létě celý den na letišti,nebo na kopci,tak proč nemít v pauzách možnost automaticky dobijet.


No tak jestli tomu stačí dát nažrat 9-20V a ono si to přežvýká, tak si myslím že jsou nějaké solární články zbytečnou a těžkou komplikací. V případě nouze k tomu "jebneš" tříčlánek/čtyřčlánek a dobiješ... :wink:

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 7:21 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
Ináč som myslel že tá spodná časť displeja s tými zvislými čiarami sú 4 solárne články... niečo podobné v menšom mám na hodinkách za 5 dolárov a ozaj to funguje /tie čo nosím na ruke sú lepšie nabité ako tie čo vozím pevne na štvorkolke, zvlášť ak stojí niekoľko týždňov v garáži takmer bez svetla/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 9:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
nevíte někdo kolik se prodalo celkově duplexů, jen bych si chtěl udělat odhad kolik budou dělat Tx....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 9:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
K rečiam o solárnych článkoch - nechať na slnku čiernu krabicu a v nej LiXX baterku, neradím. Otáčať to dole hlavou a nechávať dobíjať, by bol skorej test že na akú teplotu sa to dostane.
Keby ale boli na hornej strane po celom povrchu okrem displeja, možno by to bol slušný "úlet". lebo už som videl "carbon" povrch a nevyzerá zle, takže aj "solar" povrch by nebol na pohľad príliš iný, taká avantgardná tmavá textúra s peknou modrou... a možno trochu aj funkčná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 9:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
georg píše:
Dokonce jak tu někteří psali může být tohle tah podobný tahu Applu s IPhonem. Prostě tak zaskočí kokurenci a ta nebude schopná odpovědět.


Až na to, že konkurence Applu odpověděla. A docela razantně (viz HD2 a další...)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 9:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.9.2010
Příspěvky: 18
HonzaS píše:
georg píše:
Dokonce jak tu někteří psali může být tohle tah podobný tahu Applu s IPhonem. Prostě tak zaskočí kokurenci a ta nebude schopná odpovědět.


Až na to, že konkurence Applu odpověděla. A docela razantně (viz HD2 a další...)

To je pravda az na to ,ze to bolo po case a Iphone urobil prevrat v smartfonoch a stale udava trend.Ale to je vlastne jedno...ide o to aby sa vyvoj niekam posunul.Ci bude ta spravna "rozbuska" Jeti uvidime...zatial teoreticky to vyzera ze by sa im to mohlo podarit. Na veltrhu to sposobilo velky sum u konkurencie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 9:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
stepacz píše:
nevíte někdo kolik se prodalo celkově duplexů, jen bych si chtěl udělat odhad kolik budou dělat Tx....

Neviem, ale nejaké hlasovanie som videl kde to vyšlo 21 percent..:
http://planet-soaring.blogspot.com/2010 ... sults.html
Ale počet nových TX neodhadneš podľa toho koľkí to teraz majú nabastlené v iných rádiách.
Podľa reakcií, oslovilo to veľmi široké spektrum modelárov, najhlasnejšie sa asi tešia tí čo majú multiplex (neexistovala náhrada za Profi MC xxxx, a EVO je z pohľadu nastavení dosť zjednodušené, obmedzené), a ešte tu je kopa takých čo na 2,4 neprešli lebo im dodnes nič nepripadalo dostatočne "hotové"...
A nezanedbateľný bude aj pocit "to musím mať" ktorý vyvoláva tento kúsok nábytku aj u tých čo už majú všetko..
Otázka ale je aj to, čo s predajom nového TX urobí prípadná "bazárová vysielačová kríza", ak sa ľudia začnú zbavovať výkonných starších rádií.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2637 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 176  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz