Odkazy blogu

Statistiky blogu
226Blogů celkem
105Komentářů celkem

Prohledat blogy


 [ 226 příspěvků blogu ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Další
Kanál Nedávné blogové příspěvky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Stavba De Havilland DH 89 part VI od Strip v pát 27.11.2015 21:50
Už to má vrtuli, už to vypadá jako letadlo.
Vrtule budou protiběžné, původně určené pro quadrokoptéry, snad to bude fungovat i tady.

Přílohy


Stavba De Havilland DH 89 part V od Strip v pát 27.11.2015 21:44
Příloha:
CIMG2720.jpg
Motorová gondola bude připojena na překližkové podvozkové "lože", ještě nevím jestli to přilepím napevno nebo přišroubuji....
Předpokládám že křídla budou oddělitelná (jinak bych to nedostal do auta), proto budou mít serva i napájení motoru připojovací konektory na úrovni kořenových žeber křídel.

Přílohy


Stavba De Havilland DH 89 part IV od Strip v pát 27.11.2015 21:20
Dlouho jsem to odkládal, ale nakonec jsem musel vyřešit otázku nového motorového lože.
Tvar jsem nakreslil na plánech, tak aby poloha osy vrtule zůstala nezměněná. Bočnice jsou slepené vždy ze dvou vrstev, z překližky 0,8 mm, aby se nekroutily. Přepážky a výztuhy jsou přilepené epoxydem.
Původně jsem je chtěl odlehčit kruhovými otvory, ale nemám nástroj na začištění hran děr, tak jsem to nakonec vzdal.

Přílohy


Stavba De Havilland DH 8 part III od Strip v pát 27.11.2015 21:03
Spodní křídlo je obtížnější - je lomené a je již nutné přemýšlet o uložení serva křidélek a hlavně o novém motorovém loži. V originále je použit stejnosměrný motor, já mám motory Himax C2212-1180.
Jsou to motory doporučené prodejci stavebnice, těsně se vejdou do stávajících motorových gondol. Alre je opravdu nutné šetřit místem...
Spodní křídla mají všechny nectnosti horních - nesedí délka jednoho z křídel podle plánu, zářezy pro žebra v nosnících nejsou zcela ve správných pozicích.

Přílohy


Stavba De Havilland DH 89 part II od Strip v pát 27.11.2015 20:38
Pokračoval jsem podle návodu s křídly. Nejprve horní - celkem bez komplikací, laserem vyřezané díly jsou přesné, dobře lícují.
Problémem je výkres, jedno křídlo je nakreslené delší, je nutné se smířit s tím že kostra nesedí podle výkresu asi o 3 mm v celkové délce.
Preventivně jsem vyztužil hlavní nosník křídel, na jeho spodní stranu jsem nalepil smrkový nosník 3x2 mm. Možná je to o ničem ale mám dobrý pocit. Jinak konstrukce vypadá hodně křehce, všechno je jen celkem měká balza.
Při vkládání žeber jsem zjistil že úplně nesedí zářezy na nosnících, pokud mají být žebra správně uložená, je nutné rozšířit zářez v zadním, případně i hlavním nosníku.

Přílohy


 [ 226 příspěvků blogu ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Další

 


Kdo je online

Registrovaní uživatelé: 2952, Bart74, Bing [Bot], BLC EgrO, ciko7, corsair, DidaJI, dusangg, Exabot [Bot], Fafa999, Felix, flire8, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Google Feedfetcher, gray69, Helikotel, hoblik, jamesgsf, jarda33, jirka_d, JirkaA, Joba, Kamil, Kovboj, kraro, Mad_Box, makyk, michalv, milode, misamltr, mmaki, MSNbot Media, PACKAL, Paris Ivan, RCA.T, robinj, sana, scarabeus, Seba, seltino, sk8ty, Skorpion, sky59, sparkata, ST, TERAZKY, tomashr, VojtaB, Yahoo [Bot]


 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz Modu uživatelských blogů © EXreaction 

 

NAVRCHOLU.cz