na hlavní stránku

 

Svahy v okolí Hradce (6/2/01)

Krátký popis mých oblíbených svahů v okolí Hradce Králové:

Opočno - přibližně 25 km od HK, ideální místo pro jakékoli létání nejen na svahu, dříve oblíbené místo Dobrušských a Opočenských modelářů. Travnatý kopec s převýšením cca 20-30m. S velkými modely JZ, SV, s kombatem snad všechny směry když bude foukat.

Baba - pár km od HK obec Libníkovice svah mezi modeláři nazývaný Baba (JZ) (ale pozor dle mapy je baba kousek vedle a létat se tam nedá !) Jeho vedlejšího bratříčka jsem také zkoušel ale není to úplně ono. SZ

Holice - oblíbený svah na jakékoli polétání. JV.

Čestice - kousek od Častolovic, nádherný svah JZ -Z. Ještě jsem tam nebyl létat, ale nahoru jsem při cestě okolo vylezl.

Hoděšovice kousek od HK, převýšení okolo 25m žádné supersvahy ale co by člověk chtěl v Polabské rovině. Tyhle dva svážky jsem už dříve vyzkoušel s velkým větroněm start na gumicuku dole na louce, vytočit něco termiky a pak už svah. Dnes v sobotu konečně trochu foukalo a na (S) u nás nic jiného není, (nebo o tom nevím) tak jsem to zkusil i s kombatem a docela to ušlo.

Svah Brtev - svah nedaleko Lázní Bělohrad, moc pěkné místo nejen co do létání, využívají ho i pro létání na rogalech a padácích:

Vše snad každému bude jasné podle mapek, pokud nejsou dostatečně podrobné, poradím rád přístupy na telefonu 0602 564 990. Pokud jsem snad neuvedl směry větru úplně přesně, tak se omlouvám. Stejně si ta místa musí každý prohlédnout sám a udělat si svůj názor. Jinak se rád dozvím o dalších místech, která mi zatím unikají.

Honza Leiner

 

 

Copyright Rcmania 2001