na hlavní stránku

 

Soutěž, která neměla chybu I. (23/10/00)

Už dlouho si dopisuji s modeláři z Bratislavy, kteří také létají kombat. Jako na zavolanou tedy přišla nabídka od Stani Valnohy, který mi asi před měsícem napsal, že by nebylo od věci uspořádat nějakou kombatovou akci někde u Brna a že je ochoten pomoci s organizací. Tušil  jsem totiž, že by na ní skoro určitě přijeli Slováci a plno dalších lidí, které zatím neznáme. Staňa tedy sehnal velmi příjemné ubytování v Mikulově (součástí byl i vinný sklípek) a určil vhodný svah (u Nosislavi). Díky Staňo. Celý týden před tímto víkendem bylo super hnusné počasí - mlhy, déšť, bezvětří. Měl jsem tedy o osud soutěže docela starost a když jsem se v sobotu probudil do slunečného a větrného dne, spadl mi kámen ze srdce.

V sobotu jsme se tedy dopravili do Mikulova, ubytovali a přesunuli na svah u Nosislavi - po mírné počáteční nedůvěře se ukázal jako naprosto ideální. Foukal J vítr nějakých 5 m/s, v nárazech trochu víc. Naprostá idyla. Zaregistrovalo se 24 pilotů, včetně šestičlenného týmu z Bratislavy. Bylo proto rozhodnuto uspořádat dvě dvacetiminutová kvalifikační kola pro dvanáct soutěžících a jedno finálové, pro maximálně patnáct nejlepších z kvalifikace. Finálové kolo trvalo 45 minut a kvalifikovalo se do něj 14 pilotů (všichni kdo měli v kvalifikaci alespoň jeden sestřel). Ve finále nás všechny zmasakroval Ondra Eremiáš, který se tak stal zaslouženě sobotním vítězem a vyfasoval za to dvě serva od sponzora (Velkom model, v osobě V. Janka - díky sponzore). Tady je výsledková listina:

Pořadí Jméno Kvalifikace Finále Model
1 Ondra Eremiáš 3 11 Tomahawk II
2 David Kyjovský 3 9 Tomahawk II
3 Ivan Janovic 4 6 Tomahawk II
4 Adrián Petráš 2 6 Tornádo
5 Miroslav Fríbert 4 5 Stinger
6 Bolek Samek 3 5 Tomahawk II
7-8 Robert Šmídek 2 5 Tomahawk II
7-8 Peter Levai 2 5 Tomahawk II
9 Boris Guič 4 4 Tomahawk II
10 Václav Janko 1 3 Tomahawk II
11 Alois Šimon 1 2 Tomahawk II
12 Zdeněk Zvědělík 2 1 Stinger
13-14 Pavel Hlávka 1 1
13-14 Vlado Bielik 1 1 Sting Ray
15 Roman Jurčák 1 0 Stinger
16-24 Miroslav Kolaja 0 0 Tomahawk II
16-24 Vladimír Míšek 0 0
16-24 Peter Holgye 0 0 Stinger
16-24 Marian Záhumenský 0 0 Sting Ray
16-24 Jakub Kouba 0 0 Stinger
16-24 Michal Krejbich 0 0 Tomahawk II
16-24 Roman Pavelek 0 0 Tomahawk II
16-24 Michal Volejník 0 0
16-24 Martin Krčál 0 0


Slovenští piloti byli příjemným překvapením a rozhodně přispěli ke kvalitě soutěže - především Adrián Petráš, Peter Levai a Miroslav Fríbert, který létal se Stingerem vážícím 812 g! Tento model dostal okamžitě přezdívku Černá Smrt a vyznačoval se tím, že po srážce s ním z vašeho modelu vystříkla černá šťáva, zatímco on letěl dál bez nejmenšího zachvění. Jeho vysoké umístění mezi samokřídly každopádně svědčí o kvalitách pilota. Po soutěži se ještě létalo pro radost, modely občas vesele padaly mezi vinohrady nebo na zaparkovaná auta. Ondra Eremiáš předvedl videosystém pro přímý přenos obrazu z letícího kombatu. Sobota se prostě povedla, zábava pokračovala v Mikulově po (velmi solidním) ubytování v hostinci zvaném Country Saloon. Po zapojení nabíječů se všichni přesunuli do sklípku a pak do postelí.


slovenský tým


chumel gumoletů nad vinohrady


na silnici pod kopcem se srazila v tuto chvíli dvě auta - vsadil bych se, že řidiči nemohli odtrhnout zrak od dění ve vzduchu


Sting Raye slovenských pilotů krásně létaly, ale po ráně do křídla se dlouho točily v ploché vývrtce (zleva Vlado Bielik a Marián Záhumenský)


podkrovní pokojík plný samokřídel


Ondrův televizní Tomahawk

Příště vám napíšu, co se dělo v neděli.

David

 

 

Copyright Rcmania 2000